Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, hogy meg lehet választani, mit akarunk belekötni. Máris jobban hangzik a dolog.
A távirányítós bizbaszt én se rakatnám, vagy rakom be, mert amúgy se fog működni. Már az is csoda, ha önindítóval elindul.
Nálad a 4 év alatt nem volt vele semmi gond?
Ez nagyszerű. nem árt a biztonság.
Jelentkezni fogok!
Lehetséges,hogy a gyári bizti miatt volt az áram leszívás 15 A-s volt benne én kicseréltem 10A-re nem baj ha elöbb leold ha netalántán van valami gebasz .
Ha inaktív és nem jár a motor persze,hogy szuperál mert akkor csak van de minek viszont ha aktív akkor fasza Elég érzékenyre van állítva mozgatás,tolás meg minden hülyeség van benne de ezt a táv indittásos baromségok nem köttettem be ennyi erővel járó motorral ott is hagyhatnám. Sztem baromság kínai robogókhoz jó ,mert annak mindegy sztem.
Hi!
Autóvillamossággal foglalkozom,ha kell,nyomok neked bélyegzőt,stb,
Nem kérdeztem, de úgy vélem, hasznos lehet a számomra, ha ilyen problémával futok össze. Köszi, hogy megosztottad.

Az inaktív állapotban lévő áramleszívás az nem a gyári biztosíték miatt volt?
Ha inaktívban van, nem jár a motor, akkor is szuperál rendesen a kütyü?
ha jól emlékszem 10.000 éert kötötték be kb 4 éve és azóta semmit nem veszek észre mármint energia vesztére gondolok.

Bekötés után meríette az aksit mint állat,hogy miért a fene tudja de áramot vett fel inaktív állapotban is. Kivettem a biztositékot és csak volt aztán jött a tél aksi ki aztán tavasz aksi be aztán visszaraktam a biztosítékot és az áramfelvétel megszűnt inaktív állapotában.
Hogy mi a tosz lőte nem tudom de azóta faszán működik nagyon

Tudom ezt nem kérdezted de mondom leírom,hogy én hogy jártam
Szupi!
Akkor hamarjában be is lehet szerelni, hogy leterhelje az aksit a tél alatt, ugyanis a macskának szabad átjárása van minden hova.
A Tanácsokra, segítségre minden képpen szükség lesz, ahogy a kábeleket elnézem. Még jó, hogy nem vagyok színvak.. Köszi előre is.
Nem mert a régi mocimban volt benne és azt ezzel vettem.Az volt műszakin vele és senkit nem érdekelt.Nyugodtan bele szerelheted,max műszakin nem mutatod meg a távirányitot,mondjuk senkit nem is érdekel.Csak pl gondolj arra mikor kocsit viiszel műszakira.Valaha is érdekelt ott valakit hogy van-e benne riasztó?Vagy rendőr kérdezte?Ez nem olyan dolog ami a hatóságot érdekli.Ez egyedül csak a garancia miatt kell,semmi másért.Beszerelésnél meg majd mondok 1-2 okosságot hogy mire figyelj.
Te nem kaptál hozzá ilyen dokumentumot?
Nem kellett beszerelési igazolás?
Berakjam így, vagy jobb, ha van hozzá papír?
Régi motorról beszélünk, mármint a lovam. Abból meg nem nézik ki, hogy gyárilag benne van.
Pontoson ez a riasztó van nekem is bekötve!Se műszakin nem kérik,se a rendőr!Idom alatt van,nem érdekel senkit.
Nem tudom, mi funkciója van a "hivatalos" engedélynek, igazolásnak, de én is meglepődtem. Ha nem kéne, már bent lenne a motorba.
De mi van, ha mégis kérik? De most akkor ezt a lapot vinnem kell magammal? Csodás...
Minden esetre, még ez a dolog várat magára, egyenlőre motort kell rendbe tenni.
Nem. Őket nem kérdeztem még.
Ha be tudják szerelni, akkor rendben van.
Milyen áron végzik ezt?

A riasztó típusa: Thunder CA104/A
Egy középkategóriás riasztó.
Ennek egy értelme van szerintem,vagy inkább "funkciója" hogy a garancia érvényesitve legyen ezzel mert ha nem "szakember" szereli be akkor elvész a gari.Szerintem amúgy semmi másra nem kell.Hatóság meg ilyen tuti h nem kéri el.Másik meg az hogy pl én saját magamnak is betudtam szerelni némi alap elektronikai ismerettel beszerelési utmutató nélkül,és most kulcs nélkül is inditható.Lényeg az hogy ettől nem kell megijedni.
Na most már aztán elég írni sem tudok a f..sz ki van ...
kötetttem = kötettem , ....
Kérdezted már a Fehér Palota mögött (Pláza kijáróval szemben a Palotaira ) lévő riasztóst ?
Én ott köttetttem be és eddig semmi problema vele. Lehet,hogy még az engedélyedet is le tudják pecsételni ..... bár én baromságnak tartom ezt az engedélyt hallod.
Milyen riasztó ez ? Ha megkérdezhetem
Beszerelési igazolás.
Nem tudom, miért kell. Székesfehérvár környékén nem találtam ilyen embert, aki ezzel foglalkozna. Pesten van, de hát azé oda elmenni. Az is valahogy 20.000 körül lett volna.
Miért kell riasztohoz "beszerzési engedély"?Ilyet én még nem hallottam.Tudomásom szerint,házilag is beszerelhető.
Eddig amióta megvan, nem futott télen, mert mindig kitalált valamit, ami miatt állnia kellett. Így most "faszán" össze lett dobva, én meg vigyorogtam mint a vadalma, hogy végre hóban is malackodni fogunk.De pukkadjon meg a hó is, hogy nem akart gyünni!
Tehát, eddig nem futott.
De!
Azért December 6.-án sem volt pálmafás meleg, mikor volt a Mikulás Felvonulás. Akkor bezzeg nem csinált ilyesmit, sőt, még egy óráig áztatta magát az esőben. Hazafele nem produkált ilyesmit.
Elő fordult ilyen, Nyáron!
De akkor a hűtővíz miatt volt, nem volt benne egy korty sem, legalább is a tartályban biztos nem. Ilyenkor egyhelyben állásnál, alapjáratról is lazán leállt. Öröm volt mikor a műszakin voltunk így.
Aztán, fel lett töltve, egész addíg, míg el nem párologtatta. Utána is előfordult 38°-ban, úgy 200km után.
Elképzelhető, hogy szarrá fagyott ott kint, de megpróbálom ezt a szívatós módszert. Én is kicseszek vele. :D

Ha meg az öreg volt a krampusz, akkor mutassa meg újra a képét, mert biztos, hogy arcon vágom egy tefállal.
Nem hiszem, hogy olyan rossz lettem volna idén, hogy a motoron áll bosszút. Nem azt kéne büntetni.
De az biztos, hogy hamar átteleportált a sor végére. Lenéztem majd fel, és ő már ott is volt.
Szia!

Mindenképpen szerelőhöz megy Januárban, mert kipuff tömítést is kell cserélni, meg mi egyebet.
Most már tényleg fel kéne tenni azt a riasztót. Ha bemuzsikál, akkor talán megtorpan az illető. Csak az a baj, hogy ahhoz meg kell beszerzési engedély, s az ilyen "Sufniszerelő", vagy háztartási kisgép szerelő, autószerelő, vagy motorszerelő, eddig nem merte bevállalni.
De át lesz nézve a karbi is.
Mentél már vele máskor is ilyen hidegben?
Csak azért kérdem,mert sok motornál előfordul a túlhűlés jelensége,mikor a termosztátod kinyit,a kőhideg víz beáramlik a hengerekhez,mire a termosztát lereagálná és visszazárna addigra túl is hűlt!
Ilyenkor olyan üzemmódba és hőmérsékletre kerül a blokk,mint hidegindításkor és kéri a plusz üzemanyagot!
Ez kb olyan jelenség,mint amikor kifogy a benzin.
Nekem a Gixxerem is el szokta ezt néha játszani nagyon hidegben!
Próbáld meg,hogy mikor fulákol húzd rá egy kicsit a szívatót,ha ez a baj,akkor egyből normálisan fog menni!

Nem lehet,hogy rosszul viselkedtél,az öreg meg a krampusz volt?
hello,



.múltkor hozták vissza a szomszédom táskáját(persze értékek nélkül), amit az említett nagyáruház parkolójában loptak el
..abba a kócerájba nem járunk egyedül
...karburátorpuceva, benzint csekkolni
....ha nem változik, akkor a távgyógyítás nem segített, ergo szerelő
Akkor most beszéljük meg, ki megy kihez, mert ebből vita lesz éjfélkor.
Jó lenne, ha márciusban sem lenne hó. Az már rég motoros idő.
Már akinek csak 3 évszakos a szezon....

Terveztek gurulást Karácsony vagy Újév napjára?


Egyébként, volna egy kis motor-hiba kérdésem.

Szombaton (2014.12.13.), jövök kifele az Auchanból. Frankón elrendezgetem a motyóimat a boxba, mikor odalép egy öreg fazon.
- Nincs hideg ilyenkor motorozni?
- Nincs. - böktem ki.
Aztán, jött egyre közelebb, közben nagyon szemezgetett a motorral. Kesztyűmet húztam éppen, sajnos a bukó már rajtam volt, és sok időmbe fájt volna, hogy az esetleges bunyó erejéig levegyem, és a betonba ba***am a fazont vele. Épp hozzá akar érni a kormányhoz, ott áll már a lovam orránál, mikor újra szóra nyitotta száját.
- Nem félsz, hogy baj ér az úton?
Kinevettem. Ilyen hülye kérdést. Ha félnék, nem pattantam volna lóra. folytatta: - És ha valami baleset ér? kicsúszik a kerék? Csúszik ám az út.
- Ugyan! Ez nem olyan. Nem fog kicsúszni.
- Én azért vigyáznék. - ezzel a mondattal el is hagyta a környéket.
Visszanéztem, megy e, vagy megvárja, míg felülök, azután rohan le.
Épp tolta a kosarat, egészen a sor végére. Én ott parkoltam szokás szerint a bejárat mellett, a tujabokrok tövében.
Megnyugodtam. Amint felszálltam a motorra, el is felejtettem az öreget.
Berúgtam, megindultunk, minden oké volt.
Ismét kacagtam egy jót a "kösse be a biztonsági övet" táblán és kimanővereztem az első körforgóhoz.
Ott még minden rendben volt, bár az a busz türelmetlenkedve rámászott a másik kocsira, de ez szokásos. A második körforgónál azonban valóban megcsúszott a motor hátsó kereke, de semmi nem történt. Nem borultunk, nem volt gond sem.
Megfordult a fejemben, hogy az öreg kipukkasztotta a hátsó kerekem, de végigmotoroztam a városon, végig a budain, és tankoltam az OMV-nél is. Akkor ellenőriztem a kerekek állapotát, a kormányt, a villákat, amit lehetett. Mindent rendben találtam.
Az út valóban csúszós volt, de milyen legyen Decemberben? Az csúsztatott meg, hogy egyrészt szokásomhoz hűen döntöttem a motort, másrészt volt súly a boxban, nem is kevés, elvégre Karácsonyi ajándékokat vásároltam be, és nem plüss macikból állt a lista.
Nem sokkal később aztán elkezdett rosszalkodni a motor. Egyenletesen haladtunk, ugyanazon sebességgel, 6.000-es fordulattal, mikor hirtelen elkezdett lezuhanni a fordulat, a motor mintha megállni készült volna.
Ha nem húztam volna rá a gázt, biztos le is állt volna.
Ezt eljátszotta 2×, mire hazaértünk.
Ha folyton játszadoztam a gázzal, akkor nem csinálta, de ha egy sebességben, fordulaton tartottam, nem kellett sokat várni, már zuhant is.
Én a hűtésre gondoltam először. Vagy nem megfelelő a fagyálló benne, vagy elpárolgott megint a víz, vagy nem tudom.
Hűteni hűtötte, mert mégis csak 3-6 fok volt.

A másik, ami eszembe jutott, hogy az öreg kutyult valamit a benzinembe, vagy megbütykölte nekem a motort. Elvégre, erre adott okot a beszélgetés.
Nem a motor iránt érdeklődött, ahogy ez lenni szokott.
ha meg utánam érdeklődött, akkor miért nem kérdezte meg azt egyből, hogy hol lakom, és mikor leszek egyedül?
Marha.

Van ötletek a problémára?
Januárba úgyis megy a szervizbe, de nem hagy nyugodni a gondolat.
Szerintem nem lesz fehér karácsonyunk :( Viszont márciusban tuti lesz hó, akkor megtartjuk a karácsonyt :D és ha nem tudunk fát vagy ajándékot szerezni átmegyünk a szomszédba karácsonyozni
Szerintem is karácsonykor lehetne egy kicsi. Szigorúan úgy, hogy 24-én szép nagy pelyhekben hulljon a hó, 25-26-án maradhat, és 27-én már nyoma se legyen, hogy volt hó.