Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Örülök, hogy ezt írtad, mert én sem találtam semmi rációt a kettő között. Viszont kérdésem lenne: A TMUK-nak írtam, hogy kéne tengely, azt írták, hogy nincs, de a 99-es évjárat ugyanúgy jó bele. Szted ez a tenegely már jobban bírja?
Ez egy elég hülye pletyka szerintem...
A kettőnek semmi köze sincs egymáshoz,a 94-eseknek is van berúgótengelye,sőt a legelső '70-es évek végén készült 125-ös TM-nek is van. Ki a franc tologatná? Elég logikus...
Ha meg szar az előgyújtás az nem a berúgókart fogja először hazavágni,és ebben az esetben csupán annyi a teendő hogy be kell állítani az előgyújtást a megfelelő értékre,és no problem.
Itt két különálló dologról lehet szó,az egyik hogy ezeken az évjáratokon Motoplat gyújtás van amit sokan nem szeretnek,a másik pedig hogy gyárilag a berúgótengelyen (ami hatszög tengely) a berúgómechanizmus pöcökje nem egy atomtámadást túlélő alkatrész. Ez egy mérnöki probléma amire(nem tudom miért) nem fektettek nagy hangsúlyt. A gyakorlatban ez azt jelenti hogy rúgnád be a motort,de a tengely csak "üresben" forog. Tapasztaltam.
Sziasztok

Hallottam egy olyan "pletykát", hogy a 94-es TM-emben azért nincs berúgótengely, mert olyan szar a motor előgyújtása, hogy mindig eltöri a tengelyt? Hallott már valaki ilyen problémáról?
hi mindenkinek mi a helyzet?
Az fasza...még jó hogy az agy használható maradt...
Ez meg a 300-as TM hatso kereke volt, ami el vettem.
Elozo gazdaja egy kis,17 eves Ir hulyegyerek volt, semmit nem apolt/cserelt a motoron, amig nala volt. Hagyta lelazulni a kulloket, amik a mozgastol kivertek a felnit de ugy, hogy lar majdnem atestek a kullok fejei... Szoval a felni kuka volt es a kullok is, de az agy meg jo...
Ez melyiknek volt a kereke és mi baja volt
Holnap motorozás!
Én készen állok!
unatkoztam...
(na jó, a felni kuka volt, csak az agyat akartam megmenteni..)
Na...szerelő kimérte, töltés van, az aksi viszont szar...veszek másikat és kipróbálom.
Ezért mondtam hogy ott nem az akksi a gond, attól mert az esetleg szar még kéne menjen a motor.
Dani, gondolkodjál már...ha nincs töltés és aksi sem, akkor ugyan mitől lenne szikra?
Az hogy neked nincs aksid, az ok de van töltésed....
Tuti.
Az enyémben egyáltalán nincs akksi (gyárilag), mégis megy...
Meglatjuk... Majd a szerelom megkuksizza.. :-)
Nem nem csereltem csak akartam.
Akkor ott van más baj is nem csak az akksi
Nem baj, elofordul... Te, nem te irtad hogy nemreg csereltel benne olajat+szimeringet?
Rt olyan szinten nincs az aksiban semmi hogy menetkozben is leallt.. Bebikazni be tudom, az nem gond.. Egyebkent ezekben gyarilag is gyenge az aksi, elozo tulaj mar erosebbet rakott bele.
Tegnap megvolt az első komolyabb próbakör , aminek a végére elfosta magát a telóm
Mé' nem rúgtad be
10 métert mentem vele, mert szar az akksija..
..de jó, meglepően könnyű vele fordulni, azt hittem hogy ekkora "bálnát" nehezebb terelgetni....na mondjuk ha meg van tankolva és fel van pakolva, az már mindjárt más lesz..

Veletek mi van? Nem nagyon írogat senki sem a fórumra..

Mi holnap fejezzük be a fényezőkamránkat, majd tolok fel képeket!
És milyen?
Kiprobaltam!