Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Valami érdekes bárhol, bármi? Vissza olvassak vagy ne? 😂
Bogyó kilépett, a politika is üzifal kategória, össze lehetne vonni. Ducati téren semmi, fulgasnak van teszt példány, nyah azt majd megtesztelem. Félórába 😆
amúgy a kérdésedre a válasz annyi hogy amit tömegben gyártanak az olcsóbb
plusz a régi eszközök nem feltétlen kínában készültek.......
aztán még az is belejátszik hogy mivel nem olyan hatékonyan készültek hiány volt belőlük, így drágábban el tudták adni mint amit valójában "ért"
most ugyanez van pl a kályhákkal, ha valaki rátesz +30% akkor is el fogja adni, mert az olcsók elkelnek az egyik héten a drágábbak meg a következőn......
fene tudja
én 20+ éve vettem 2 dam orsót 10-10ezerért és még mindig jó mindkettő, igaz nem pergető horgászatra volt használva, de kibaszott sokat kárászoztunk a közeli tóban, az azért délelőttönkként jó pár kilométer zsinórbehúzással járt
a mostani 10 ezres orsókról ezt nem feltételezném, nem túl rég nézegettem a dam quick orsókat(ilyen elnevezésű a régi is) de valahogy nem ragadott meg inkább vettem egy számomra teljesen ismeretlen tica orsót, annak valahogy a kinézete fogása működése megnyerőbb volt mint a dam
ja olyan ez mint a horgászorsó. Amikor kerestem havonta 30 ezer ft-ot 20 ezer ft volt egy horgászorsó. Most egy olyan kategóriájú orsó esetleg 15 ezerbe kerül(kezeit széttáró) De példálózhatnék a kéziszerszámokkal is. Akkor egy blekkendeker fúró 15-20 ezer volt azt most se drágább(kezeit széttáró) Az akkor, hogy van, hogy a fagyi volt 1,5 most meg már szoboszlón 550 ft-ot fizetek a kisebb gombócért a nagyobbért meg 750-et(kezeit széttáró)
Na meg is néztem annyiért most is lehet venni Szóval akkor olcsóbb most
Akkoriban volt az ára fél milla nem tudom most mennyi de szerintem relatíve olcsóbb
nagyjából. (kezeit széttáró) Sőt lehet neked kell becsengetni másokhoz mint katasztrófavédő(kezeit széttáró) Hozzád legfeljebb a kollegáid mehetnek na mondjuk azok téged rommá szopatnak, ha nincs bejelentve és a füst adót meg nem fizeted 😅
20 év óta? Hát esélyes(gondolkodós)
plusz az első 3 év jó szar lesz mert csak teljesen száraz fával működik jól
anyámék szomszédja vett ilyet, első évet végig szopta vele, nem emlékszem mi volt a baja de szidta a vizes fát ezerrel
egy biztos: a kisembert mindenképp be fogják szopatni
pl a napelemes dolgok is közel sem lesznek olyan jók mint eddig
ha véletlen elkezdik telepíteni a sok 100%-ban támogatott napelemes rendszereket utána szerintem felét se termeli be mint eddig, már most érdemes veni egy csomó sonoff relét mert az is 3x annyi lesz mint eddig volt
A faelgázosítós kazán szinte semennyire nem füstöl. 20 éve akartam venni, de drága volt, ma biztos több 🙁
Füstöl a kémény és becsengetnek hogy megnézzék mivel fűtök?
Én leköltöznék 😁 midkettő elég szép hely. Bár Szicíliába állítólag bement sok migri, és sok ott is ragadt - magyarul szétbaxták azt is ☹️
Kezdesz felébredni?Gáz?Kösz nem.(mondtam én ezt annó)Még a kiállást sem kértem.
volt már ilyen a történelembe tudnak honnan ötleteket meríteni (fejét fogó)
hát csak rossz tulajdonsága a tűznek, hogy füstje is van ezt meg pont veletek fogják ellenőriztetni (kezeit széttáró)
Aha, ahhoz elöbb nyilatkozni kell mivel is fűtesz,természetesen semmivel.
van a ravasz politikusaink kitalálnak egy füstadót, aztán baszhatod te az ingyen fádat 😂
hát most nézegettem miről szól az a baj, hogy sok áramot fogyaszt aztán nem tudunk vele tervezni(kezeit széttáró)
Most megvágták a rezsicsökkentést. Mi lesz ha az áramot is megvágják és majd nem 70 ft-ba fog kerülni hanem 500-ba 1 kw? Mi lesz ha a szaladós elszámolásomat bruttósítják? Akkor elköltöttem 7-8 misit egy olyan fűtési rendszerre amit majd szintén nem tudok üzemeltetni az áram ára okán(kezeit széttáró) Fából meg kis szerencsével nekem lesz annyi ingyen ami kitart egész életembe (kezeit széttáró) lesz egy nagy vegyes meg egy 1000-es puffer az asszony meg megtanul fát hasogatni, behordani, begyújtani salakolni mert hát ez még is csak női munka(kezeit széttáró)
ezért is írtam hogy hülye vagy 😂
asse tudom mi az a hőszivattyús fűtés (kezeit széttáró)
ott drága egy munkásszállót bérelni?
látod baszki így gondolkoznak a hülyék
ahelyett hogy tennél hőszivattyús fűtést egyrész sokkal gazdaságosabb, másrészt sokkal kevésbé környezet szennyező
és kurva olcsó az üzemeltetése mert ősztől tavaszig rezsicsökkentetten kapod az áramot korlátlan mennyiségben
pénz van, legalább nem romlik a bankban, nagykőrös nem putri cigó falu itt ha költesz a házra akkor az többet is fog érni
Sanyi nem fog neked az égvilágon szólni senki(újával nemet mutató) Amikor adott évben 1723 m3 nél ránézel a gázórára nem lesz tovább hajlandóságod azzal fűteni köbméterenként 747 Ft-ért 😅
melyik részét nem érted? Lehet én is rakatom be a vegyestüzelésűt aztán felváltva használom a gázzal(kezeit széttáró) eddig elment 3500-4000 m3 egy évben gáz most meg majd nem nagyon szeretnék 1700m3 felett fogyasztani mert kormányunktól megkaptam rá az "ösztönzést" Aztán úgy gondolom, hogy más is így fog cselekedni már is visszafogottabb a gázfogyasztás országos szinten. Szerintem a kis magánkézben lévő boltok sem fognak 25 fokos meleget előállítani a téli időszakban lehet csak annyira megy majd a fűtés,hogy le ne fagyjon a rendszer a dolgozók meg be lesznek öltözve a vásárlók meg nem fognak órákat válogatni(kezeit széttáró) Mi még el sem tudjuk képzelni milyen áremelkedéssel jár ez a megvágott rezsi. Ha valaki eddig a gázzal kifűtött egy panziót évi 20 ezer köbméterrel akkor az 1700 m3 csekély vigasz lesz a meghatározott "átlagoshoz". Lesz itt baj nem kevés szerintem hamarosan duplájába fog kerülni minden a mostanihoz képest(gondolkodós)
a korszerű bébifóka kímélő fűtésekről szépen visszalőjük magunkat a 70-es évekbe szerintem még az elhasznált autógumikat is tüzelni fogja aki előtte gázzal fűtött(kezeit széttáró)