Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha nincs fázis javítás fizeted a meddőt, szóval lehet olcsóbb de mégis drágább
én nem voltam ott egy áram tárgyaláson se, csak azt hallom amit mondanak
ha átvágnak akkor én is téves infót írok, bár nem tudom miért mondanának fals adatot, ha titkolni akarja akkor nem mind semmit hiszen sosem kérdeztem ki mennyiért kapja
de van olyan aki feladja a céget az emelt árra hivatkozva, van olyan aki el sem kezdi
ennyi véletlen csak nincs
Eleve közös beszerzés,jó nagy épületemennyiség coop-ként.
tény hogy naggyából 5x-ös a növekedés,de nem 200 forint.
Szóval most kotornom kell vagy 100-150 ledes fénycsövet minnél olcsóbban decemberig.
Ini ezt nem vágja:) csak hallotta valaki ennyit fizet. Ami nem kizárt.
De nem mindegy milyen feszültségszinten, melyik kereskedőtől, mekkora éves mennyiséget lekötve vagy sem, fázisjavítással vagy anélkül stb....stb....
Most pofázom hogy 113-ért kapom január 1-től,nem 200 ért.
Köszönöm
Azért mennyire életképes az a cég amelyiknek az a probléma ha a termékéből többet akarnak venni?
Meg mennyire hatékony az a rendszer ahol 12forint a termék, és 57 forintba kerül eljuttatni a vevőhöz.
Meg amikor bekötést csinálnak akkor 5000Forint/Amper csak a hálózatfejlesztési hozzájárulás.
Ebből simán lehetne fedezni azt a soknak hangzó összeget amin rinyálnak, csak ugye nem elkurvázni kellett volna azt a pénzt, hanem arra fordítani amire szedték.

Én azt mondom éhen fognak ezek halni. Eddig nem volt választásod, ezért azt csináltak amit akartak, de egyre elérhetőbbek az alternatívák és ez nekünk fogyasztóknak lesz baromi jó. Ahogy a mobiltelefonok és tányéros TV terjedésével a Matáv is beszopta.
Ki fognak pusztulni ezek a dinoszauruszok, és jönnek helyettük olyan cégek, akik képesek alkalmazkodni.

Arról meg nem is beszélve, hogy ha el is kurvázták azt a pénzt, a hálózathasználati díjból simán kifutná a lakosonként 1500forint.
Eladja az EON Nekünk 100 milliárdért mi feljavítjuk ezer milliárdért, aztán a következő kormány vissza eladja neki 100 milliárdért...
Láttunk már ilyet
A lényeg hogy mi ne járjunk jól
Nem,ez is egy jel hogy lesz gebasz.Mér most óriási a lemaradása az eonnak a fejlesztésbe.
csak akarat és pénz kérdése minden
ha a 12 fotintos áramot el tudják adni 200ért úgy hogy nincs versenytársca piacon akkor megéri fejleszteni nagy pénzért is hiszen biztos lehet abban hogy megtérül
versenytárs meg már nemigen akad az energia szektorban
a napelemes bulinak is az lesz a vége hogy akinek van napelem az 150ért kapja az áramot akinek nincs az meg 200 ért
Ennyit tiz ev alatt nem lehet megcsinalni.
Egyik kolléga villanyos,csinál melót az eonnak is,ott vázolta a jövőt egy vezető,a lényeg röviden,hogy valami brutál sok lóvé kéne fejlesztésre,talán 1500milliárdot mondott az elektromos autók miatt napelem stb.Szóval energia van csak az eljutás A-ból B-be lesz problémás.Na de,ezt az eon nem akarja kifizetni,így nagy valószínűséggel egyszer összecsomagol és viszlát,mi meg maradunk egy elavult rendszerrel,itt jön majd a lölő vagy az állam,de inkább a lölőre tippelnék.
Van még nem lölős?
Úgy emlékszem megvette az mvm és ez annyiban igaz, hogy a magyar villamos üzemágat tényleg így a hazai eon már magyar: https://www.portfolio.hu/gazda...
Eon az külföldi.
azért hagytam rá hogy max 53 volt legyen mert így csak 4 volt körüli a cella feszültség és a min 42-43 között így a szakemberek szerint tovább bírja
aztán lehet mire hozzám került beletettek már 1500 ciklust aztán 2 év múlvva dobhatom ki a ganéra....
egyenlőre még kb tud annyit amennyit kell mert 50% töltöttségnél ment az 1000w tesztfűtés 2 órát és nem kapcsolt ki
Igazából mivel lehet több társaságtól is venni áramot nem hinném,az Eon mintha nem lölöé lenne.De lehet tévedek.
Inkább csak kisfogyasztó a cég.
Ha több ciklust használsz de kisebb kisütési mélységet, akkor sokkal tartósabb lesz az akku.
Jellemzően a sima lítium akkukat 30-70% között optimális használni, tárolni meg 50% környékén ajánlott.
Az LFP akkuknál ez kevésbé hangsúlyos. Pl. Teslánál a LiIon akkukra azt mondja 50% fölé csak annyira töltsed amennyi a napi használathoz kell, és amikor tudod dugd töltőre. Az LFP akkus Tesláknál meg töltheted, ahogy akarod, csak azt ajánlják néha töltsd 100%-ra hogy újra a fogyasztásmérő tudja magát kalibrálni.
a lítium üzemmód az olyan akkuhoz van ami tud kommunikálni az inverterrel
egyéni beállításban kell az ettől eltérőt beállítani
amúgy sok töltés sok ciklus rövidebb élettartam, így napi 1 ciklus van csak ha a float kisebb mint a bulk
Van direkt lítium üzemmód is. Bár azt nem próbáltam még. De az miért baj ha töltögeti folyamatosan? Lítium akkunál csak CV CC karakterisztika kell. Nem kell semmit trükközni mint az ólom, vagy nikkel akkuknál.
Egyedül egy balanszert kell külön rátenni.
itt azért csak a kompresszor 30kw feletti, saját trafója van
amúgy én arra tippelek hogy ezeket ki akarják golyózni
így a legkönnyebb ellehetetleníteni az ilyen üzemeket, kell a piac a lőrincnek
mert nem hiszem el hogy 230 lenne az áram ára
Ami jo hogy a rendszerhasznalati dijon talan 9 forint emeles lesz.
Kell vennem ipari mennyisegu ledes fenycsovet.
Megkaptam az emelest,sok lesz,de nem ennyi.113,plusz a sallang.Januar 1-tol.
majd elfelejtettem
szedünk szét egy palackozó sort, ember 5 évig nem használta mert beteg volt
5 évvel ezelőtt 16 ért kapta az áramot, most meg be akarta indítani az üzemet és 230 forinton adta volna neki az mvm az áramot
így nem lett üzem, szedjük szét és megy románba kicsit több mint vas árban
ha az ipar 230+ ért kap delejt lesz azért egy kisebb ugrás az árban amikor lejár a szerződés
tudom hogy tudja, igazándiból az lenne neki a leg optimálisabb
tud csepptöltést is
pont emiatt nem az igazi a lítiumhoz mert hiába állítom be a "bulk" töltést 54 voltra csak 53 voltig tölt csak akkor tölt 54 ig ha a "float" is 54 de akkor meg örökké töltögeti
szóval kicsit buta inverter, a márkásabbakon ez jobban működik
ha kihal az akku majd kitalálom mi lesz, az biztos ettől nagyobb kell, tudjon 2 borús napot áthidalni
Na mi van te kis oposszum,nem sikerült?