Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

evvel az a baj hogy az alsó fele mindig nedves ha hideg van
nekem is van itthon egy ilyen bádog melléképület, kellett a lemez alá tenni 5 centi üveggyapotot, majd 8mm osb, plusz faszán körbeszegni mindenhol lécekkel, így száraz tud maradni a cucc
ma már nem csinálnám meg inkább a szendvicspanel
na nézd csak valamit itt találtam(kezeit széttáró)
Én holnap akarok pont betonozni, kevernem kell vagy fél köbmétert
na azt nem. Nekem olyan még nem kellett a t20 as trapéz melléképületnek, melléképületre tetőnek vagy kerítésnek tökéletes.
a nagyját most is lehozta mint a fényképekről kiderül 😄 Az apraját nem hozta le(kezeit széttáró)
már miért vinné? Nekem is van 200 m2 trapéztetőm és a helyén van még 😅
Na azt most te biztos nem veszed 2700 ért... arról beszélek ami két lemez közte három újnyi hab és cserépmintás
A hétre elég a betonból , most jöjjön a pihenés ! 🙃
ha akkor jut eszedbe amikr napokig esett akkor jó eséllyel a hoki mosó is lehozta volna a nagyját
És azt viszi le egyben az első vihar. 😁
na ez meg ilyen(kezeit széttáró) Szép(meghajlós) Szép fekete 😅
Fent látszik hol kínlódott vele a mester. Vannak közeliek is az eredményről(kezeit széttáró)
Szóval ha pénzt fizetek érte ettől jobbat szeretnék(gondolkodós)
ez olyan cserép ami nem szívja a vizet, nem tud felfagyni, mert a fagyás miatt szaródik el
azzal az a baj. hogy a víz nem távozik belőle aztán a cserép szépen elérik. Én az egyik ingatlanomon kézzel törtem a cserepek átvékonyodtak már. Ha azt nem tolod le róla akkor egész költséges lesz a műsor amikor komplett cserép csere lesz(gondolkodós)
nekünk 25 éve van fent full zuznó meg moha
inkább zöld mint piros
ilyen 2 tenyérnyi moha telepek vannak rajta
hát fura ez, nekem 85 ben épült a házam nincs rajta se moha sem semmi egyéb mintha tegnap rakták volna fel. Ellenben egy csomó házon megül a fekete dzsuva. A festékboltban voltam tegnap az eladó srác mutatta a raktár tetejét. Mondta 10 éve rakatta fel a cserepet hát nem nézett ki sokkal jobban mint az enyém. Mostanság kényszeredetten vizslatom a tetőket vezetés közben hát ami nem új ház vagy nem friss tetőcserés az mind elég ganés még az is amibe nem vegyessel fűtenek és nem lóg fölé fa (kezeit széttáró)
oda is megyünk (homlokát törölgető)
2700 ért veszem
akkor megkérem valamelyik havert állítsa be azt a funkciót amikor csak beszélni kell és leírja helyettem a szöveget nem szabadulsz baxdmeg 😅
na pont ez a lényeg. Egy megfelelő eszközzel pörög a tetőn mint zsidó faszán a cserebogár és pikk-pakk megvan. Egy no-néjm hidegvizes szarral meg csak kínlódik és nem halad. Pont ebbe van a lényeg, hogy gyorsan tudna vele dolgozni és szépen. Na ez lassan tudott vele dolgozni és szarul, de majd nemsoká arra megyek rakok képeket ha nem felejtem el. Szóval ezért nem igaz az állításod. Nézd meg azokat a termékeket amik kézzel készülnek annak mennyi az ára vagy nézd meg amit a gépsor kiköp percenként 10-et. Az élőmunka drága. Saját példát is tudok felhozni. Az erdőben a nyesést vagy a kapálást most 50 ezer ft-ért vállalják el/hektár egy tárcsázás meg 10 ezer/hektár pedig traktor van gázolajfogyasztással(kezeit széttáró) A kapálásnál meg csak a cigány ütögeti azt a nyeles laposvasat a földhöz. Amíg 1 traktor 1 traktoros 1 hektárral végez 15 perc alatt addig a kapálással 4 cigány fél nap alatt végez na innen van egy jó eszköz olcsósága. Erdészetben a sorköz kapálást sajnos nem lehet kiváltani géppel a sorművelés meg tökéletesen gépesített (kezeit széttáró)
azok a kocka palás manzárd tetők szerintem még ma se néznek ki szarul ha le van tisztítva és nem mindenféle bádog lemezekkel van javítva
magasnyomású mosóval én sem végeznék vele 1 hónap alatt sem 0-24-ben(gondolkodós) Egy gőzborotvával meg ahogy tolom neki úgy viszi le a szart. Néztem egy pár vállalkozót aki ilyen munkát vállal mind azt hiszi, hogy neki nem kell befektetni az eszközökbe azt egy hidegvizes háztartási krakher majd megoldja(kezeit széttáró) Kicsit fekete kicsit mohás felületre jó is az de egy tizen éve idülten rárakódott korommal ezek a gagyi eszközök nem bírnak(kezeit széttáró) nagy hirtelen egy vállalkozót találtam aki gőzborotvával nyomja de az meg szekszárdi. Ő 700 ft-ot kér 1 m2.re. Az teljesen korrekt. Gondolom rájött, hogy nem kínoz egy hobbi-barkács mosót erre a munkára hanem vett egy rendes gépet másfél mikulásért azt megcsinál inkább óránként 50 nm2 sebességgel kényelmesen. Az én tetőmmel 3 óra alatt végezne. Nem tudom nálad mit húzgáltak ketten-hárman mit nem. Azt tudom csak, hogy jól levettek pénzzel. De nyilván nem az a hülye aki 7 éve ennyi pénzt kért egy ilyen munkáért hanem inkább az aki egy akkori használtautó árát kifizette érte 😅
A gyerek ügyes volt szaladgált a tetőn mint egy cirkuszi artista, a készülék meg csatorna magasan volt az állványon(mondjuk csatorna helye magasan mert az még nincsen 😆) A gépnek meg volt 15 m húzható vízcsöve és minden hová is elért volna szóval egy ember meg tudja csinálni egy kis akarattal.(kezeit széttáró)
Asse értem maz hogy tetőmosás,30 éve bramac cserép van fenn,ugyanolyan mint amikor felrakták.
Mesélj hol nyaralsz, messzebb van 30 km nél? Vagy a végén mégiscsak elmentek Horvátba?
Hát pala már vidéken is csak a malac ólon van, meg persze a mi házunkon... pár éve Le akartam cserélni szendvicspanelre de tököltünk vele mostanára meg elszaladt az ára
ez lesz, csak most nincs erre idő.(óranézegetős) Peca, nyaralás,peca zsinórban 1 hónapig(kezeit széttáró)