Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

napelem? nekem nem volt ingyen csak a fele. Családokat támogatták vele nyilván a zotya féle heréket nem. Az ki tudja spórolni abból amit nem kell elkölteni gyereknevelésre. (kezeit széttáró) Villanyautó. Na itt mindenki egyenlő eséllyel indult annyi volt a feltétel, hogy magyar állampolgár legyen állandó lakcímmel 😅 Szóval aki nem élt vele az ne mutogasson már arra aki meg igen(szemeit körbeforgató)
Pipi elszabadult,ennyit írni hogy az ertelmesebbje nehogy elolvassa. 😂
na akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.(szemeit körbeforgató) Szóval az van, hogy ez a visszaigénylem az áfát nem úgy van ám, hogy nemes kormányunk adóhivatala pipifax úrnak átutalja a vállalkozásba vett haszonjárműjének az áfáját vagy kifizeti kesbe 😅 Hanem az úgy néz ki, hogy a vállalkozás által megtermelt áfából nem kell az autóra eső részt megfizetni, ez esetben avval kb. 1,6-1,7 misivel nekem mint cégnek van kevesebb áfabefizetése,(kezeit széttáró) Mivel szerintem azt sem tudod, hogy, hogy keletkezik az áfa egy vállalkozásban, mert a nejed orvosi vállalkozásában mindent anélkül kap a csomó kedvezményen felül így leírom a lehető leg egyszerűbben. Szóval egy vállalkozás teljes havi bevétele és egy vállalkozás teljes havi áfás kiadása és ez fontos, hogy áfás mert van a vállalkozásnak egy csomó kiadása ami nem áfás ilyen pl az alkalmazottak bérei és járulékai a helyi és állami adóterhek befizetése a hatósági büntetések terhei esetleg bérleti díj amit kisadózó ad ki a vállalkozásnak és áfa mentes így a számlája is 0 áfás és a többi van még egy valag dolog ami nem írható le az áfából legfeljebb költségként elszámolható. Áfás kiadás pl. egy vállalkozás árubeszerzése vagy egy termelő üzem alap, segéd csomagoló anyag vásárlása áfás kiadás a felhasznált energia kifizetése, meg minden olyan tétel ami közületből származó és vállalkozás működéséhez szükséges. pl.fénymásoló papírok, tollak vagy akár takarító eszközök és anyagok vagy a vállalkozásba megvásárolt gépek, berendezések ilyen pl. egy autó is ami elengedhetetlenül szükséges a működéshez mert hát a pék sem kerékpárral teríti a portékáját a boltokba.(kezeit széttáró) Na szóval a havi teljes bevételből ki kell vonni a havi teljes áfás kiadást a kapott összeget meg kell szorozni 0,2126-tal az lesz az adott hónap befizető áfája. Ha épen adott hónapban a vállalkozás vett egy gépet vagy neadj isten egy autót akkor mint áfás kiadás levonódik a havi bevételből és kevesebb lesz a befizetni való áfa a gép vagy az autó áfájával. Szóval ez az áfadolog körbe megy mert hát az autót vagy gépet a vállalkozás bruttó azaz áfával terhelten veszi meg. Kormányunk adóhivatala nem jótékonysági intézmény(ujjával nemet mutató) de nem ám neki meg lesz a pénze így is-úgy is.(kezeit széttáró)
A másik az, hogy a bérből és fizetésből élő ahogy írod aki csak befelé fizet az nem fizet áfát a keresetében mint 1 vállalkozás. ( Mondjuk a ti vállalkozásotok egyedi a feleséged áfamentes ti sosem fizettetek ilyet csak elköltségeltek) A bérből és fizetésből élő csak fogyasztáskor fizet áfát a keresetében nem.
Nos visszaolvastam és azon morfondíroztam meg fogod e érteni amit írtam(szemeit körbeforgató) Aztán arra jutottam, hogy nem 😅
Ezt akár itt a szemközti villanykarónak is írhattam volna 😂
Most ez panaszkodás,siránkozás?Kit érdekel kinek mi jut.
Kitermelted az áfát - talán, de ebben sem vagyok biztos - utána meg visszakaptad, pl. az autóra. Aki bérből él, az viszont csak befelé fizeti.
Hogy még szebb legyen, akinek magas a jövedelme, az többet is fizet be - de az ilyen kedvezményes akciókból (mint pl. az ingyen napelem) pont ő nem kap vissza semmit a magas jövedelme miatt 😅 ki van ez találva 😆
szebb és okosabb biztosan vagyok,(meghajlós) gazdagabb? Ezt honnan tudhatnám? különösebben nem is érdekel, de egy a lényeg válásról itt szó sem lehet a következő 50 évben(óranézegetős) az nekem gazdasági érvágás lenne 😅
Ja áfát te nem fizettél helyettem a cég amiben én dolgozom termelte ki.(kezeit széttáró)
A dákó az más tészta(gondolkodós) annak a kedvezményét tényleg ti fizettétek pocseccsal és tésanyival 😅
Meg a 3+3 at is. (meghajlós) Ezért nem győzök elég hálás lenni nektek 😅
Bogyót majdnem ki is felejtettem, Ő is hozzájárult a jólétemhez az adóforintjaiból mondjuk ezt sűrűn hangoztatta is sanyával egyetemben 😅
Mindenképp te nyertél, persze... szebb is vagy, okosabb is 😁gazdagabb is - de nem baj, ha emiatt én nem vagyok szomorú? 🤣
Egyébként meg kussoljál és legyél hálás inkább - mert a te autód áfáját a Pocses meg én fizettük ki helyetted.
Ui:
Jó úton jársz, csúnyácska feleséged már van, öreg majd lesz, de sajna pénze nem lesz, mert nem néz ki okosnak se. Talán ha elválik tőled, és viszi a kecók felét - na akkor lesz pénze 😅
Mert te egy kulák kupec vagy... Pocses meg pl. nem. Nem mindenkinek jár úgy az agya, mint a tied - szerencsére 🤣mert akkor egyetlen darab pénzérme se lenne biztonságban - mind meg lenne baxva 🤣
te egy igazi hüje vagy, vagy csak hüjébbnek tetteted magad mint amilyen vagy 😂
Leírtad a múltkor, hogy nekem gazdasági bejárat előtt kell parkolnom tehát szégyelnem kell a lomom. Én meg megnéztem, hogy a te semmire való 3-asod meg az én szupi furgonom, hogy áll most. Azt úgy áll, hogy fapadban egy pár száz ezerrel drágábban lehet megvenni a furgont jelenleg. nem tudom, az hogy jön ide, hogy ki mennyiért vette. De megvettél kirakatból egy autót amibe 10 ezeren belefingottak 5000 km próbálgatták 12 helyett 9-ért én meg megvettem egy vadi új autót flottakedvezményel rögtön kaptam rá 24%-k kedvezményt a tojotától meg 1%-k kedvezményt a szalontól és az 10,5 millás autó került bruttó 7,8-ba és ami tudom neked nagyon fáj még vissza is igényelhettem az áfát így tul. képen nekem csak 6,1-be került. Szóval a gazdasági bejárat margójára csak annyit, hogy qrvára mind1 ki mennyiért vette a szaros autóját az a lényeg,hogy most mennyibe kerülne és kinek van szégyenkezni valója miatta és ez kettőnk közül nem én vagyok ha az árát nézzük 😂 mondjuk ha a felhasználhatóságát nézzük akkor is én nyertem 🤣
Szóval ha nem cégként veszem kipengethettem volna 10,5 misit bruttóban magánszemélyként mert óne flotta kedvezmény. Aztán a régi lomot eladtam 2,1 mikulásért tulajdonképen nekem az új autómhoz 4 forintért kellett a zsebembe nyúlnom és még is többet ér most mint a tied az akkori 9 ért(fetrengős) Én a helyedben egy parkolóban csak jól hátúl parkolnék. Fusztráló lehet,hogy jön szembe egy szarhordó haszongépjármű és nagyobb értéket képvisel, mint egy magasan pozicionált bmw három 🤣
egyébként meg neked egy filléredbe se került neked annyi a jövedelmed amennyit a feleséged ad 😅
Szóval ha azt vesszük végül is te csinálod jobban kettőnk közül(gondolkodós) nekem is jól jönne egy olyan nej aki eltart. Az se baj ha öregecske meg csúnyácska csak pénze legyen 😂
ki beszél itt elértéktelenedő számítógépről(gondolkodós) Hitelt arra szabad felvenni aminek az ára emelkedni fog. Mondjuk az ingatlan ilyen. A legrosszabb esetben is stagnál esetleg van, hogy vissza is esik valamennyit csak azért, hogy kilőjön 😅 1%-os lakáscélú hitelért nem véletlenül álltak sorban annyian. Mondjuk nem mindenki pocsecsék kihagyták, na nehogymá a zsidó gazdagodjon belőlük 😅
Még én is vettem fel mert nem érte meg a számlámról vásárolni ingatlant. akkor adott kb. 0 inflációnál éves 5-6%-ot a bank hitelt meg vettem fel kb. 2%-ért mindennel együtt. Aztán maradt a bulin 4%-om meg mire kipengettem mondjuk elég nagy törlesztővel mert nem 20 évre vettem fel addigra a lakások ára is duplázott.
Jónak mondod 😁 én árultam számítógépet hitelre - ha eccer ez kellett a birkának 😅
300 ezres gép, 10% önrésszel, 3 évre... a gép egy év múlva 100-at se ért, és akkor még 200-al tartoztak érte a banknak🤣
Mennyi hülyét láttam így, el nem hinnéd.
Na ez jó lenne mert ez a legolcsóbb verzió. 😁
Pont van egy ilyen haverom itt helyben 😁életében nem vett még semmit, csak akcióban, vagy alkudozva... de ha kérdik, mennyi vót, mindig az új listaárat mondja 🤣
Én bemutató autóként vettem fél évesen, 12 listaár helytt 9-ért, te meg az újat kaptad 6+fáért. Akkor melyik volt a több, nyomi?
Az a világ már múlóban van.De ezért van ott a menetfény a lámpa helyén.
hát ha lesz még ott ukri, szóval jó volna tudni mit vigyek a teszkós szatyorba. Előjárójába vennék két tömböt aztán majd meglátjuk(gondolkodós)
aha. na ha az a lámpa nekem ilyen nem is kell. Egy jól tervezett első lámpa dísze az autónak(kezeit széttáró) ez nem az 😅
ha 40 év múlva költözik(óranézegetős) akkor földszintire vagy liftesre gyűjtsön 😅
Mondjuk ukrannak ne mutogasd a rubelt mert elve megnyúz.
A tobbieknek mehet,bar a ruszki kirohog a hrivnyaert. 😆
Probald mindharmat.Egyik bejohet.
Inkább mondjuk úgy hogy amit te ködlámpának hiszel......
az igaz csak most már tudnom kéne ha ukrán lakást akarok venni hrivnyát váltsak vagy dollárt vagy rubelt? 😂
Nem baj,el kell kezdeni lakásra gyűjteni,havi 50ezrével kb 40év alatt meg is lesz,és akkor elmondhatja hogy nem kellett az a hülye hitel.Igaz hogy mire beköltözik 40év múlva,rá nem sokra már megy is a hagyatékiba a lakás.
egy-két süttürüttü ezt úgy sem fogja megérteni 😅
a ködlámpa?
te 10-ért vetted azt a fost ezt már leírtad 😅
Ha emlékeznél a most jelenleg meglévő árakat hasonlítottuk össze(puszit küldő)
Mivel nekem gazdasági bejárat előtt kell parkolnom rákerestem végül is neked hol a helyed. Aztán az jött ki, hogy az én autóm újban fúl fapadban és a te autód újban fúl fapadban eben-guba. Picit a furgon drágább 😂