Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Értem,de ha nem költöm,akkor áfa sincs.
blődi minden elköltött nettó bevétel után van áfa(kezeit széttáró) 5-től 27 %-ikg. Aztán üzemanyag, cig, pia még jövedéki is van.
Persze ha a cigit piát és az üzemanyagot a szerbektől vagy az ukránoktól szerzed be az valóban lehet áfamentes. Most az ukrán vonalról ugyan nem tudom mi a hír az elmúlt években 😅
bánom mert annyi tudásom a gyakorlatban 30 évvel ezelőtt is megvolt ami egy körzeti orvosnak kell, 😅csak papírt kellett volna szereznem hozzá. Ezt a mindent fizetünket meg hagyjuk egy orvosi praxisnál.(szemeit körbeforgató) Mivel hosszú évek óta magánba járok én és sokan mások tudjuk mi a gyakorlat(kezeit széttáró) Gondolom a nejednek is van valamilyen szakterülete amivel hetente minimum egyszer haknizni jártok valamelyik nagyvárosba. Mintha ide kecsóra is járnátok valamelyik magán rendelőbe van belőlük jó néhány én néha a bagolyba megyek. Ha tudnám a nevét lehet meg is találnám mert doktornő férjezett nevet általában nem visel a praxisban így a tiédet hiába tudom meg te egyébként is az aszisztens vagy 😆 Szóval úgy néz ki,hogy neten foglalok helyet van ahová több hónap is van a bejutás mert teli van a naptár. Aztán egy ilyen 20 perces konzultáció 20-25 ezer ft körül mozog már 2 éve nem voltam most nem tudom mennyi. Egy délutános rendelésben ledarál minimum 8 főt ez heti 2 kila mínusz a rendelőbérlet az autókopás és az üzemanyag. Én még számlát, blokkot vagy nyugtát sehol nem kaptam és mindig kp-val fizetttem. persze nyilván ha kérnék tudnának adni ha nem kéred hát nem is adnak szóval ezt szerintem túl is tárgyaltuk. A találkozásunk összes nyoma amikor az eeszt-be felírja a receptet. Azt meg adóhivatal szándékosan nem is bolygatja max orvoslátogató, hogy mennyi pénzt adjon zsebbe a felírt gyógyszerekért cserébe. (kezeit széttáró) Nektek max arra kell figyelni,hogy a magánrendelés fedezze a saját kiadásait azt csókolom. Hónap végén írtok annyi nyugtát,hogy meglegyen a felső példányt meg ledaráljátok az iratmegsemmisítőn. Na az ügyvéd dettó ugyanez(puszit küldő)
"péz-péz, nem? "Ezt a NAV is így gondolja?Én a tűzoltós fizetésemhez nem nyúlok,sőt,évről évre le is van kötve.Szóval nemhogy áfára nem megy el,még pénzt is hoz.
"és amikor az összegyűlt "elrakott" pénzt végül mégis elkölti, akkor hogy is lesz az ÁFA?"
Ez megint csak neked fáj.
Mindent fizetünk, nyomi, hiszen ha belegondolsz, itt egy fillér paírmentes eltitkolható jövedelem sincs, mint nálad a rongyosbótba vagy a papíron harmad áron kiadott kecoból.
Hálapénz megszúnt, de azelőtt se volt jelentős, az falusi körzetekben ment jobban. Csokit az soxor kap 😅
ne bánd, hogy nem mentél orvosira, hülye lettél volna hozzá. Elég nagy ott a lemorzsolódás az első 2 évben.
hát ez így egy kicsit olyan izé. Mert hát mind1 honnan a pénz vagy miből költ akkor is abból költ amit maga által valamilyen úton megtermel és fizet adót(kezeit széttáró)
én arra emléxem, hogy kécskén a nyaralóba néztük a fekete-fehér kékesen amikor ezt bejelentették 😅
Lehetett 88 de nekem mintha az rémlene még az előző rendszer utolsó ténykedése lett volna 85 körül(gondolkodós)
hát ennek több története volt szóval asszem úgy indult, hogy 25%k lett az áfa, majd jött gyúrcsány és visszavette 20%-kra aztán jöt a fidesz kisvártatva visszavitte 25 %-ra és nem sokat haboztak 1-2 éven belül feltolták 27-re. Emléxem akkor még nem lehetett ezeket az analóg pénztárgépeket egyszerűen állítgatni, meg mint most, hogy központból vezérlik, hanem mindig jött a pénztárgépes boldog mosollyal azt jó pénzért állítgatta ezeket a százalékokat serényen 😅
Fájdalmas egyetértenem Pipivel, de úgy kb. most nem ír hüjjeséget. Ne akarj egy mélységi adóellenőrzést 😬
Készlettel meg annak selejtezésével lehet ügyeskedni, de nem a végtelenségik, és nem feltűnő mértékben. Meg persze van még pár módszer, hadd ne írjam ide 😆
nekem itt lengyelt mondtak én nem járok hozzá a saját körzeti orvosomat se biztos, hogy megismerném évente 1*2* járok a rendelőbe de még nem sikerült rajtakapnom, hogy bent legyen. Azt tudom ide táborfalváról jön egy doki itt lengyelnek mondják nekem madár-madár 😅
Ja, a keresetét a polc egyik végére rakja, a fusi bevételt meg a másik végére 😄 és a fusiból költ, tehát a keresetéből nem.
Na, te is tucc jóhülye lenni, ha akarsz 😅 péz-péz, nem? 😅
...és amikor az összegyűlt "elrakott" pénzt végül mégis elkölti, akkor hogy is lesz az ÁFA? 😅
Az nagyon jó csak akkor ha a bevételed mindig egál mondjuk forgalmaztál májusban 10 milliót és van árubeszerzésről, üzemanyagról, bérleti díjról villanyáramról, gázról, nyomtatópatronról és a többiről 10 millió áfás kiadási számlád és ez így megy hónapról hónapra-évről évre akkor miből fizeted a nem áfás kiadásokat? Ilyenre gondolok, mint járulék, helyi adók, állami adók és még egy valag dolog. (kezeit széttáró) és te miből élsz meg? fizetést veszel ki a cégből? De akkor miből? osztalékot veszel ki az év végén azt is miből, ha az áfás kiadásaid egálba vannak a bevétellel? Könyvelő nem mondta,hogy ez így huzamosan nem működik? Neked akkor már van annyi papíron lévő tagi kölcsönöd, hogy vehetsz ingatlan az Elysium lakóparkban 700millióért majd integetünk egymásnak ha a margiton rollerezek a kölökkel 😅 vagy van akkora papíron lévő raktárkészleted, hogy a szétlőtt összes ukrán ingatlant újból bútorozhatod, vagy van akkora mínuszod papíron, hogy lyukat ütne még a magyar 2024-es költségvetésben is 😅 Erre előbb utóbb rákérdeznek amikor kidobja a rendszer. És most már minden is látható a nav számára(kezeit széttáró)
Most, hogy írod, télleg, előbb volt ÁFA, mint bokros-csomag. Qrva rég volt, pont akkor voltam 1,5 évre bezárva, mikor ezek a változások voltak (88-89) a mobil netem meg nem ment akkoriban 😆 sőt még a guglit is azután találta fel helyettem két orosz 😁
Kivéve ha áfa mentes tevékenységet végez mint n is a konténeres kamionozással mert hiába csak itthon fuvaroztam, de a konténerezés többnyire nemzetközinek minősült ami áfa mentes én így minden esetben áfa visszaigénylő voltam illetve átvezettük más adókra. Mára megszűnt ez és a konténerezés is áfás lett.
Nem,nem az.Mi van ha a bejelentett törvényes keresetét egy az egybe el rakja,és egyéb más bevételből él?Akkor egy forint áfát nem fizet a fizetéséből mert nem költi el.
88'-ban vezették be az szja-val együtt az akkor elhíresült bruttósítással, nem tudom bokros ki volt akkor, de a kupa nevéhez kötötték.
Én úgy tudom ukrán a neve alapján is, én a másikhoz mentem, de ezt is lesittelték mint az előzőt így most egy öreg helyettesítő van aki csaa bölcsen nézni tud, de mindenre kalmopirint ad. 😆
Azért az áfát eszközbeszerzésnél vagy bármi más miatti túlfizetésnél vissza lehet igényelni ez volt anno az utolsó vacsoránál is amiért atadler úr börizett keveset. 😁
A szegényebbet általában érdekli miért gazdagabb a másik a gazdagot meg az érdekli nehogy a szegény is gazdagodjon mert akkor konkurrencia lesz. 😆
En azert engedelmeddel torekszem eddig sikerrel hogy egalan legyek.
asszem leírtam a képletet. bevétel mínusz áfás kiadás *0,2126 ez egyenlő a befizetendő áfával. Ha adott hónapban több áfás kiadásod van mint bevételed akkor nincs áfafizetés. Nagy gép beszerzésnél stb. nyilván vannak ilyen hónapok is. De egy működő vállalkozásnál éves viszonylatban vetítve mindig áfabefizető. Ha ez huzamosabb ideig nem így van azért arra ránéznek, hogy egy vállalkozás végül is miből van ha mindig többet ad ki mint amit bevételez 😅 Persze eljátszhatsz a raktárkészleteddel de 3 év múlva ténylegesen az 50 millát érő raktárkészletednek már 500 millának kellene lennie. Aztán amikor kijönnek megnézni találnak 20 db lapraszerelt kanapét dobozában azt nehéz lesz igazolni, hogy hát ez ennyibe került és tagi kölcsönökből vásároltad 😅
Pipi hülyeségét jelző mérőszám! 😅
Magánszemélyként te sem, de ismerve téged, csalsz mindennel, biztos még a WC papírt is számlára veszed 😅 meg a kirándulós furgont is (bár azzal sajna csak a gazdasági bejárathoz álhacc 😅)
Jogging is el van számolva munkaruhának, ugye?
Miafasz az a gíisz rekord? 🤔
Jó bokroslajosunk találta ki ezt a fincsi kis ÁFA-t... aztán az utána jövőknek annyira megteccett, hogy rábaxtak még 2%-ot - mikor mindenki a csökkentést várta 😅
Annyi lett az előnye a 27-nek, hogy nem lehetett olyan egyszerűen számolni 😁 na meg persze az az ellopható plusz pár100 milliárdocska.