Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pontosítanék,ha a kiadás és a bevétel naggyából egyezik akkor nem fizetsz be áfa-t.
Ha téged ennyire zavar, hogy az elköltött 500 ezredből befizetsz 135 ezer forint áfát az állambácsinak tudsz ellene egyszerűen tenni.
keress kevesebbet akkor nem tudsz elkölteni 5 kilát. Látom te már a szegényekre is írígy vagy szóval az a cél szerintem sokkal könnyebben elérhető opció bárki számára(gondolkodós)
Ha én bemegyek bármelyik boltban és saját magamnak vásárolok én sem kapom vissza az áfáját(fejét fogó) Én is a nettó béremből fizetem az áfát mint mindenki más(kezeit széttáró) Ha a cég vesz valamit ami kell a működéshez az jóváírhatja az áfa befizetőből. ehhez viszont az kell, hogy működjön a cég és legyen bevétele. Ha nincs bevétel áfabefizetést sem képez amiből a céges vásárlás jóváíródik. ilyet csak a számlagyárosok tudnak de azok meg mindig meg is buknak 😅Szóval a cég megtermeli a befizetendő áfát. Abba most inkább ne bonyolódjunk bele, hogy honnan hová hárítódik ez az áfa ehhez te rálátásom szerint nem vagy elég képzett 😅 Ezért csak a lényeget írom. Az áfát mindig cégek termelik meg és mindig az állam veszi fel a nagy zsét 😅
igaz. konkrétan nem írtad(gondolkodós) Csak amikor az áfáról beszélgettünk akkor írtad, hogy a bérből és fizetésből élők csak befizetők(gondolkodós) akkor rossz helyre szúrtad be vagy arra utaltál, hogy a keresetből vonják az áfát. Én meg leírtam, hogy a fogyasztásból vonják hisz a neve is ez az adónemnek fogyasztási adó 😆 Legalább ebből a mienk a gíisz rekord a 27 %-kal 😅
Sok helyen nem büntetik ennyire a fogyasztást inkább ösztönzik(gondolkodós)
dubajba is elköltheti ezt is leírtam. (kezeit széttáró) Ott nincs áfa. Tehát ha oda hordja ki a pénzét elkölteni ott nem fizet áfát. Tehát az áfafizetés bérből és fizetésből élőknek is opcionális, még ha nem is életszerű 😅
És szted nem vesz semmit? haggyámá a hüjjeséggel 🤣 szóval törvényszerű.
Ha vesz csokit!Mert hogy ezt is oda írta.A kézhez kapott fizetéséből nem fizet,csak ha elkezdi költeni.Ami nem törvényszerű.
Ilyet én sose írtam, hogy a fizetéséből vonnak, nagyonhülye 😅 nem is kell vonni, önszántából befizeti a boltban, a kúton, a rezsijén.
Tehát aki fél millás fizetését elkölti havonta, az befizet vagy 80-100 ÁFA-t havonta, vissza meg ugye nem kap lófaxt se, mint pl. te.
Na ennél jobban már én se tudom leírni, hogy megértsd 🤣
baszod a 3 gyereket nevelő meg még ezen felül is kap egy csomó kedvezményt azoktól nem sajnálod? Mondjuk egy 3 gyerekes szülővel sem cserélnék az tuti 😅 Ha fehér magyar ember nevel hármat azt még meg is süvegelem(meghajlós) Lásd blődi sok mindent el lehet mondani róla azt nem, hogy nem járul hozzá a demográfiához. 3 gyerek adófizetővé nevelése a mai világban nem piskóta feladat. Én azzal az egyel nagyon elbújhatok, akinek meg lehetne de nincs egy se az meg szégyelheti is magát(gondolkodós)
Ha ez ennyire fáj,legyél segélyen élő cigó!Engem nem érdekel ők mit kapnak,én a saját dolgommal foglalkozok.
sokat írogatsz ma déltől négyig vagytok?
Nincs itt nagy háborodás, ezek eccerű tények voltak. A segílyen élő cigó meg a minimál béres vagy swarcban dolgozó vállalkozó kap, aki tisztességes, az meg nem. Mondjuk ez a napelem pont nem is kellett volna, de volt már olyan pályázat, ami jó lett volna.
amikor a cégtől megkapja a fizetést ahol dolgozik áfát nem vonnak belőle te nagyonhüje. Én nyilván és teljesen egyértelműen erre értettem jó néhányszor körbe is írtam nehezen tudom elképzelni, hogy ezt te nem értetted meg bár esetedben semmi nem lehetetlen 😅
Ja, sokat segítettél, köszi! 😁
Amúgy önmagadnak monc ellent... írod, hogy a bérből élő mindenért fizet, csokiért a boltban. Aztán meg hogy a "nem fizet a keresetében" hát dehogynem, mikor költ a csakira, annak az áfáját a keresetéből fizeti, nem?
szerintem a neje orvosvállalkozóként egy halom mindent nem fizet amit a sarki kis fűszeresnek ki kell pengetni.
Az ilyen mondva csinált körzetiseket teleszórták mindenféle kedvezménnyel., csak, hogy legyen működő praxis. Plusz milliós alapbérrel kecsegtetnek. ennek ellenére is hiány van belőlük már az állam szerint. Mondjuk nekem nem hiányzik 1 sem gyógyszerfelírásra és szakrendelői beutaló adására valók. Ezt már meg lehetne oldani egyszerűbben is. Nálunk a gyakorlatban úgy működik ha kell valami akkor felhívom az aszisztenst azt kiírja a felhőbe ami kell. Ha valami panaszom van bemegyek az aszisztenshez és az intézi a szakrendelésre bejutást mivel a körzeti orvos legalább már 5 éve nem jár be a rendelőbe szerintem oda se találna 😆 Régen annyit csinált, hogy havonta bement azt áláírt 1000 db receptet meg kitöltetlen beutalót amire a lányok rányomtatták ha kellett valakit valahová beutalni vagy gyógyszert felírni. Mostanság már ennyi dolga sincs mert nem kell az aláírása se 😅
Aztán mégse tülekednek az állásokért két 80 feletti doki is "praktizál" még. Meg vándorolgatás van. Pl. nálunk is rendel ugyan az a lengyel orvos mint tésanyiéknál táborfalván. Szerintem én voltam a hülye amikor nem végeztem el az orvosit, egy ilyen körzeti orvosi gitt egylet praxis pont testhez álló lett volna nekem, pláne, hogy be sem kellene járnom még csak a fizetésért sem mert utalják 😅
Mondjuk magasan pozicionált bmw-m akkor sem lenne, mert a munkaidőben lévő horgászataimra nem férnék bele a cuccaimmal egy olyan gizda autóba 😂
Mondtam,ne mással foglalkozz!Rendszer hibája?Valakinek ad lehetőséget valakinek nem és ezt köti valamihez.Gondolom neked ez esetben nem adott lehetőséget ezért ez a nagy háborodás.Persze amikor te kapsz lehetőséget akkor nagy ívben leszarod a többit.
leírtam mert az eddigi írásaidból nem voltam teljesen meggyőződve,hogy érted e a folyamatot(gondolkodós) Látom valamit halványan azért kapiskálsz miután leírtam 😅
áfát mindenki fizet függetlenül attól, hogy hajléktalan vagy orvosmágnás. Amikor bemegy a boltba egy szelet csokiért.
De a bérből és fizetésből élő nem fizet a keresetében. Az fizet minden mást mint szja vagy nyugdíjbizotosítás, vagy tb. De áfát a mekkapott nettó bére után fizet már ha itthon költi el. Ha dubajba ott nem fizet mert ott nincs áfa(kezeit széttáró) Szóval saját döntésén múlik, hogy fizet e 😅
A rendszer hibájáról beszéltem, nem ment át neked, nem először. 😄
Te, neked téllag annyi sütid van, mint egy marék lepkének 🤣
"nem úgy van ám, hogy nemes kormányunk adóhivatala pipifax úrnak átutalja a vállalkozásba vett haszonjárműjének az áfáját vagy kifizeti kesbe" - nem hát, hanem annyival kevesbbet fizecc be... és az nem ugyanaz? teeeee... 🤣
Egy működő cég mindig befizet, a csalóktól eltekintve. 95-ben csináltam az első kereskedelmi cégemet, láttam már ÁFÁ-t 😄
A fizetésből élő meg MINDENRE fizet ÁFA-t, amikor elkölti a fizuját - szóval igen, a keresetéből.
Pontosan értem,csak nem érdekel.És azt nem értem hogy emberek mint pl te ,miért azzal foglalkozol hogy más mire jogosult és mire nem.
Nekem az radadt meg hogy a pick szalami ara vagtat felfele dojcsban. 🤣
Hát neked nem sok jutott 🤣 csak a lényeget nem értetted meg.
Aki magasabb jövedelemmel rendelkezik többet fizet a közösbe tényleg? Egyszerű a helyzet ha ez ilyen zavaró akkor ne olyan munkahelyre menjen ahol megkap nettó 5-6 száz ezret hanem válasszon egy szigorúan minimál béres melót akkor ez a tényező nem frusztrálja a továbbiakban(meghajlós)
Kösz a figyelmeztetést 😁