Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

O dehogynem..... itt vki hallott egyszer vkitol vmit, aki ma ismer vkit aki látta egyszer vhol... és mar megy az általánosítás.....
Itt példákkal és ellen példákkal nem lehet operálni, mert mindenki mindenhez is ért, de ahhoz nagyon
Ha egy cégnek van kialakított egységes arculata, abban meg van határozva a példában felhozott formátum, betűtípus es betűméret a dokumentumokban, ez teljesen természetes....
Ha hitelt érdemlően megvilágítod, hogy mi a különbség, pontosabban miről ismerhető fel az a különbség, hogy nem kell gondolkodás csak végrehajtás, attól, hogy kénytelenségből a hülye, képzetlen és belterjes munkavállalók miatt a legapróbb részletekig ki kellett dolgozni minden munkafolyamat lépését, akkor elhiszem azt, hogy az van-volt, amit írsz.
Azt fel sem tételezem, hogy a mondjuk esetek 0-10%-ban hülye és irigy vezetők történetéből akarsz általánosítani.
Az adatlapod szerint én (sajnos) idősebb vagyok nálad, de mondjuk annyi, tehát saccra kb. ugyanannyi tapasztalod van mint nekem. Az biztos, hogy én is voltam abban a helyzetben, amit leírsz, de én sejtem, hogy pár esetben azért volt oka, ha nem engedik, ha az alkalmazott a saját feje után menjen. Hogy példára ellenpéldával éljek: nekem pl. megírják, hogy mi a probléma amit meg kell oldanom, nyilván a megoldások keretek közé vannak szorítva de elég sokszor tágan meghúzva ez a határ, és úgy oldom meg, ahogy akarom.
Sőt, ha van bizalom, akkor kérdezés nélkül el is hiszeik, hogy a lehetőségek között a legjobbat választottam, pedig ha van kockásabb munkahely az országban mint az enyém, annak benyalok.
Csak egy példa: még a betűtípus és a mérete is meg van határozva a dokumentumokban.
Igazság szerint még csak egy cégnél dolgoztam ott több "pozícióban" is jártam kihelyezett vendég munkásnak
Az esetek többségében minden munkafolyamat úgy volt csinálva "ahogy szoktuk" és ezen nem lehetett változtatni
Ott tudtam csak változtatni ahol több évet eltöltöttem, de itt sem ment könnyen
Pedig minden jobb lett mint volt
Főnöknek bármilyen újítást akartunk beadni mindig a nem volt a válasz, indoklás nélkül
Mert az tény hogy a dolgozó egész más szemszögből tekint egy dologra mint a főnök pl a dolgozó nem tudja milyen szabályozások szerint kell egy melót elvégezni neki az idő csak buziság a munkavédelmi dolgok meg nőknek való valami

Volt egy gép áthelyezés aztán olyan módon akarták hogy full szopás lett volna utána a munka
Aztán kicsit átrajzoltuk a terveket a projekt manager nagy nehezen beleegyezett a főnök meg nem tudott róla és boldog volt mindenki
De ha a főnöknek adjuk be az újítást tutira le lett volna tiltva a módosítás
Amúgy az a vicces hogy észre sem vette a módosítást
Ezt így a még a multiknál sem hiszem el nagyon.
Tudom, vagy tudni vélem, hogy ezt kik állítják, de ezt most hagyjuk.
Logika nem kell. Azt a cégek nem szeretik
Még a közép vezetői szinten sem
Annyi az elvárás hogy az utasításokat meg tudja érteni és végrehajtani
Fene tudja, nekem pl. fontos az, hogy amit dolgozom, látszódjon is. Ha jól megpéldázom, akkor a megyeszékhelyen az én vállalkozásom csinálta a legtöbb lakásban a csillagpontos antennarendszert. Ha nem én lettem volna, akkor is ugyanitt lenne a világ, értem én, de ez forintban nem kifejezhető többlettartalommal bíró érték.
Tudom, hogy ezért semmit nem kapok a boltban amúgy, de ezt is csak az fogja megérteni, aki szerintem úgy (és szerintem helyesen) látja a világot.
A kőműves is kap sok pénzt, pláne manapság, csak merjen reszkírozni és plusz vállalni, ne csak azt, hogy reggel beleüljön valaki vállalkozásába, ne kelljen venni szerszámot, munkaruhát, ne kelljen kuncsaftot felhajtani, csak elvegetáljon az élete végéig és a rendszert szidni.
A probléma túlmutat a végzettségen. A mai fiatalok munkabírása, terhelhetősége, igénye az önképzésre, a nyitottságra a végzett munkája, az igénye a végzett munkájára egyenesen csapnivaló.
Én a munkahelyemen nehezen tudom elmondani, hogy jöhettek az excel problémáit megoldatni, de MINDEN ott van benne, egy képesség kell csak, az értő olvasásra, és egy hangyányi logikára.
Öööö...
Én még egyelőre az elméletről beszélek. Rátérhetünk persze a gyakorlatra is ha így megértjük egymást.
Az a kőműves, aki olyan hülye, mint akit írsz, az pontosan annak a társadalomnak a szörnyszülöttje, aki azt hiszi, ha van valami sajtcédulája egy értelmezhetetlen tanulmányról (-ból) és azt hiszi, onnantól kezdve neki a holta napjáig be van aranyozva az élete.
Ugyanaz!
Nyilván az orvos is ez lesz.
A felelős a szülő. Kisebb (elhanyagolható) mértékben persze az oktatási rendszer is, de gondolj bele, hülye gyerek, hülye szülőktől, aki egy hülye szülőktől származó hülye pedagógus tanít.
Hülyeségre persze.

https://sierra.ceu.edu/search/...

Szerintem nem is kell ezt tovább ragozni.
...vagy szeretné mégis valaki?
Meg nem biztos hogy szezonzaro de majdnem.
Annak meg nem rossz.
Miért kéne egy telefonnak vízállónak lenni? Amikor okádsz a retyóban, akkor ne hagyd a mellényzsebben - ennyi!
inkabb te.
Szóba nem állna veled
1-2 évig telefonnal toltam a kocsiban. Na attól még a 3 üveg pálinkáért vett wayteq is jobb
Volt amikor álltam a pirosnál és elkezdett forogni a térkép ide oda aztán húzta a vonalakat ész nélkül
Plusz eléggé lassan talált jelet merre van arccal néha 6-800 méter után jött rá merre van és ez egy nagyobb városban elég zavaró
Szóval a telefon fasza de csak ha nincs jobb
Ez olyan mint a túlélők filmekben a kés
Egy jó kés aranyat ér mert tud mindent de pl fát vágni a leghitványabb 1200 forintos Praktikeres balta is jobban tud
Vegyel rendes telefont
Nedves Motorosok! Az a gyenge finom puha nedves lóbőr dörzsöljön vérhólyagot a farkatokra ! Itt egyfolytában süt! És továbbra is sütni fog!! Meg van beszélve!!
Telekomot?
Nem.
Válts szolgáltatót :)
De nem kell térerő, nem áll le a navigáció ha épp nincs.
Jo te akkor megallsz a semmi kozepen.
horvatban spec nem megy.
A meses ausztriaban meg keresem a tererot.
Megvegy ora melo.
Mé neeeem diktálom inkább
Naaa a telefon működött tovább
Sose dugtam a csap alá, igaz a P9 2x megmártozott a Balaton ba, cirka 5percig, de nem működött tovább
De esőben meg motorozzon akinek jól esik
Ezért van offline navigáció is a telefonomon, de ha egyszer betöltötte az útvonalat, akkor net nélkül is megy a Waze is, csak a forgalmi infókat nem kapod meg. Annélkül meg lehet élni.
Külön kütyükkel meg csak a macera van mindig.
Én baromira élvezem hogy nem kell annyi szart cipelni ehhez.
Nem szóltam