Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az idegesito kurvak mellett menekules
Na, folytattam a bejáratás fáradságos munkáját, 688 km-nél tartunk - már csak egy picit kell kitartanom.
Ma megmutattam neki a Mecsek szerpentinjeit. Az eddigi átlagfogyi (fele időnyi klímázással) computer szerint 5,1 liter / 100 km, rátankolással meg 5,15. Jó lesz ez!

Az ülés kényelmét leszámítva kb. minden másban fölözi a 12 éves Ceed-et. Még jobban is megy, nem kell pörgetni, sokkal kevesebbet kell váltani, jóval csendesebb nagyobb tempónál - bár furi hangja van, az igaz. Fogyasztás - igaz, téli, meg városi menetek még nincsenek benne - min. 2 literrel kevesebb, mint amannál. Először MOL 95-öttel tankoltam tele átvételkor (az a Renyó szalon tövében van Szekszárdon), ma haza érve már 100-as OMV-t kapott. Ja, a 688 km megtétele után azt írta, hogy még megtehetek vele 125 km-t. (43 literes a tankja).
Azt is lehet
Pl egy 6 órás kezdéshez a szűk 20 km táv gyors legyaloglásához 3 órakor kell indulni
Szerintem a meg fanatikusabb se tenné ezt meg heti 5x 45 éven át
A bicikli jobb az nekem anno 50 perc volt kényelmes menetben
Délutános műszakban haza imádtam menni este 10 kor nincs nap nincs szél nincs forgalom hűvös van lehetett száguldozni
Neked lehet, de ha az számít, mennék gyalog, annál nincs olcsóbb
Azért hefteled a rozsdaboglyát?
Én úgy vagyok hogy védem a környezetet de nem erőn felül
Pl nem szemetelek nem égetnek gumit de mások szarjait nem szedem össze
Gázzal fűtok ami Igazándiból se nem jobb se nem olcsóbb sokkal mint a fa vagy a szén
Tiszta környezet kímélő szóval nekem is jó a környezetnek is
Ugyanez az autó gáz is. Amíg nem vagyok nagy pluszban addig Járok gázzal mert amikor olcsó volt a benzin akkor se mentem avval
A villany is így van ha kb egyforma a költség akkir nekem megfelel a villany de ha nekem évente + 3 millába van akkor inkább estek mint villannyal járjak mert a környezetem jobban jár
Huhh,itt ugy van hogy egymilla vagy ot.
Nekem se lenne rossz egy ecorsa,de most ugy nez ki a matek hogy behitelezek kb 7 milliot 5 evre vagy marad a lom asztma es tankolok.
Kb 15 ev mulva telik le amit elore fizettem ki.
Kurvanagy biznisz,csak nem nekem.
Benzines BMW. Az a kirájjos
Munkába járáshoz egyedül az az egy dolog ami számít hogy minél olcsóbb legyen
Ha lenne ilyen 100 km-es hatotávú 800ért lepukkant villanyos akkor azt vennem meg mint 500ért a lepukkant benzinest
Én meg lemondtam a dohányzásról és megvan a kurvázós yahtom az adrián.
Ha lehet kapni amikor autót akarok cserélni akkor számításba veszem, de ez egyenlőre sajtó bejelentés, nem létező, kapható modell.
Amúgy azt hol olvastad hogy kizárólag az autókon spóroltam annyit?
Simán egy Lexus törlesztő részleteit kezdtem el félretenni 5éves távlatban egy elkülönített takarék számlán.
Viszont az autók üzemeltetésére félrerakott pénzek is megmaradtak, az meg kiadja a különbözetet.
Mondod ezt egy bűn ronda Triumph és egy hót gagyi Opel Astra tulajdonosaként
Nem is azért, csak arra írtam, hogy már nem annyira menő a lepukkant diesel BMW
Mondod a linkelt pakis vidik után.
De kibaszott kornyezdtvedo vagy.
Az a baj ha már fiatalon nincs nagy terv meg képzelő erő mi lesz utána?
Kapásból buzit csinálsz belőle avval a kis női autóval mindjárt kezdésnek
Kezdésnek egy fos lom kell Hogy tudja értékelni utána a jót, vagy egy nagyon ütős verda hogy ha agyatlan akkor meg család alapítás előtt ki tudja magát szelektálni
Én ha mist 20 éves lennék tuti valami Baszott nagy Kocsit vennék meg akkor is ha napi 1x jutna kajára

Legalább nem lennék ilyen dagadt mint most
Ez az hogy pusztulat és majd 5 Milla
Az astra meg megvolt
Evett max 3ezzer/100 km
Ha az a 5 millás kocsi 0 fogyasztás ( ami igazándiból lehetetlen de számolni könnyebb)
Akkor olyan 170 ezer fele jönne vissza az ára Ami évi 20 ezrével ami 8 év
És mindezt kurva optimistán számolva. 0 forintos villannyal ami ugye nincs
A lepusztult kinézetű majdnem 10 éves 1 gen leaf kerül 2 millio felett.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/nissan/leaf/nissan_leaf_accenta-15964166
A legolcsóbb E golf is 4,7 millio,használtan.Ezek tudják a KB 100-at.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volkswagen/golf_vii/volkswagen_golf_vii_e-golf_navi-15950079
Tegnap olvastam hogy az ID3 platformra épülő autót a cupra is(seatból vált ki a cupra) piacra dob,lényegébe egy ID3 más köntösbe,szerintem sokkal jobban néz ki.
plusz ideert a taichi kesztyu.
Epp jo meret,picit nyulnia kell,de dombon ulo fucsomo legyek ha kibir egy atlagos szezont.
Huhh,szubjektive mindketto hanyadek kinezet,a prius nem elektromos csak olyan blőőő,a leaf meg max 3. autonak jo.
Azt meg egy tukorpontynak magyarazt hogy 2x 9 milliot sporoltal a ketton 5 ev alatt.
Én már évekkel ezelőtt azt írtam hogy nekem egy Corsa méretű olcsó villanyos kicsi jó lenne melóba járni
És elég lenne 100 km tényleges akku (télen fullos fűtéssel is )
Hiszen 8 óra munka 2 óta utazás szóval lenne minden nap 14 óra töltési idő
Amúgy épp néztük 15 körül már van pár éves modell 3 ami még 2ev és 10 felé lesz
Akkor is meg a jótállás felénél jár
***Vagy full elektromosra, vagy semmire.