Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

érdekesség:
kötelező biztosítás, ugyanaz a személy ugyanaz a biztosító ugyanaz a bónusz
audi a4: évjárat 2000, 74 kw, 1600ccm. éves biztosítás 30000
toyota: évjárat 2005, 95 kw, 1800ccm. éves biztosítás 19200

most akkor hogy van ez?
Tele kérem 5ccázér.
Ez túl könnyű neki
Kopott benne az ülés.
Szerintem így szóba se jöhet.
Azt hiszem, megtaláltam Zoli következő projekt-autóját. Szerintetek?
Igen én is ezt nézném, az összességet, ráadásul az új konvektorok valamivel vagy sokkal jobbak mint 40 éve mikor elterjedtek, de továbbra is ott van, hogy ha újonnan kell kialakítani akkor melyik olcsóbb? Mondjuk a hőtárolósnak a villanyt éjszakaival jelenleg a legolcsóbb utána jöhet a konvektor és a többi.........majd kiderül még az sem biztos, hogy építkezés lesz hanem inkább házvásárlás bár úgy elszaladtak az árak mintha a vírus inkább felturbózta volna mint, hogy lejjebb vigye. Volt, hogy felhívtuk a hirdetőt és megbeszéltük a találkát, a találka előtt egy nappal hívott, hogy 3 millával drágább lett, de így is mennénk, mire odaértünk még 3 millát emelkedett, de mondta, hogy igazából vevője is van rá.....és ez nem egyedi eset miközben egy Bp.-től 40 km-re lévő faluról beszélünk....mi van itt?
Öntottvas konvektor trükk
Az őrláng ha meg van emelve akkor egész Jó meleg akkor is ha nem ég a nagy láng
Nekünk kicsi a szoba és ha nincs hideg az őrláng simán tudja a 22 fokot tartani
Az egészet kell nézni
Pl nekünk. 20 év akart a fűtés hiba 6 ezer pluszt okozott az elégetett gázon kívül
A szomszédnak 3 év alatt már 30 ezret elvitt A gáz kazán mert A füstáramlás érzékelő kihalt
Plusz pár napot 0 fűtéssel oldottak meg Amíg odaér a szaki
Egyforma a 2 ház lakó tere, nekik kicsivel több a gáz fogyasztás mint a mienk igaz itt télen nekik ilyen 25-27 fok van nálunk meg 20-22 körül
Szóval a központi fűtés ára a gaz kazán ára a szerviz díjak jó pár év konvektor is fűtés ára
És az öntöttvas Konvektor alig pattog
Szerintem a konvektoros fűtés egy egész olcsó alternatíva, megszokható hátrányokkal
Amugymeg szerintem senki sem gazdagodott meg abból hogy nem évi 300 ezret fűt el csak 150 ezret
Tömeg nélkül, persze..... Öt perc alatt kihűl, na jó, az öntöttvas égésterű meg 10 perc alatt...
Az a tömegkályha gázos megfelelője.
Miért drága a gáz ?
Konvektor és helló. Csak pár méter cső kell
Azt mondjuk én is osztom hogy ha nincs bent a gáz, akkor már ne is legyen. Nulláról gázfűtést csinálni drágább mint a hőszivattyú.
Ezt mondom. Nem kell azonnal hőszivattyú, de ne is betonozzanak be egy rossz megoldást mert olcsó.
Jelenleg a legolcsóbban kiépíthető a villany (eddig k. 10 vállalkozóval beszéltem és mind villannyal vagy ha van lé akkor hőszivattyúval épít új házat) és jelenleg ahogy nevezett KLászló is írta most éjszakai árammal még nem sokkal drágább mint a gáz csak hát több lábon érdemes állni amint írta is, de valamiért nem nagyon akarnak gázt tenni az új házakba igaz a régibe sem.
De a csöves ne villannyal akarjon már fűteni, vaze! Hacsak nem lopja hozzá az áramot, mint bizonyos körökben szokás....

https://hiros.hu/belfold/hirek...
Ok, de kevés a lé hőszivattyúra, mondhatod a csövesnek, hogy igyon inkább valami nemes bort 10000/palackért és ne a szar petpalackost.
Azért lehet nem ártana leülniük egy szakemberrel erről elbeszélgetni, mert nagyon el lehet baszni a házat az ilyen becsontosodott hülyeségekkel.
Az hogy egy kis lakásban nem rokkantak bele a kedvezményes tarifába, egy dolog, de kb. semmi előnye nincs a tömegkályhának.

Normális központi fűtés kell. Ha lehet felületfűtéssel, az a leghatékonyabb és a komfort érzete is annak a legjobb.
Aztán ha villannyal akar fűteni minden áron, akkor berak egy pár köbméteres tartályt hőpuffernek, beletolja a fűtőpatronokat, és fűthet éjszakai árammal, de ha már házba költöznék én nem vinném magammal a nyomorúságot.
Ezt a villanyfűtést maximum úgy hogy napelemmel termeli hozzá a villanyt szaldós elszámolással, mert úgy olcsó az áram valóban (napelemek ára miatt ez sem ingyen)
De ezt sem fixre, csak amíg a hőszivattyúra össze nem spórolom a pénzt, mert azért ez a szaldós elszámolás sem lesz a végtelenségig, tehát rohadtul meg lehet szívni, ha csak áramfűtés van a házban. Kell mellé valami, mert ugye régen is azért terjedt a villanykályha mert Paks miatt volt egy halom felesleges áram gombokért, aztán amikor elterjedt a villanyfűtés, szépen felemelték a villany árát. Ugyan ez volt a gázzal is, gázolajjal, fafűtéssel, szóval nem szabad ennyire egy dologtól függeni, és nem szabad csak azért pazarló fűtést kiépíteni, mert most még olcsó a villany és úgy sem térül meg a hőszivattyú.
Pakiknak jó lesz az.
Igen az infrát dobtuk, a lányomék jelenleg hőtárolós albiban laknak és nagyon meg vannak elégedve vele és mutogatták számlákat és tényleg nem sokra jön ki, most, hogy házat akarnak venni oda is olyat szeretnének, én nem is tudtam, hogy lehet újonnan kapni ezeket, de igen és éjszakaival lehet, hogy nem drágább mint a gáz.
Ja,egy traktornal szamoltak a veszteseget anno.
Olyan naponta 1000 liter volt,csekelyseg.
Ha nekialsz egy 10 centi vastag rudnak egy 60 tonnas pressel es a kinott otthonkaval az szemmertek ide-oda szar lesz.
Teljesen jól csinálja. Csak a végén kell órázni, vagy festeni amivel 1-2századig le lehet szorítani a hibát, de ennél a munkahengernél nem számít, így nem is kell ezzel pöcsölni.
Ha nagyon hegyes szögben ránézel így a tengelyre ahogy ez is, a legkisebb hupli is látszik hogy hol van, de tényleg durván kicsi hibák is kijönnek, főleg ha van némi gyakorlatod.
Nagy előnye a nikkelezett szemmértéknek, hogy a hiba formáját is látod, és megfelelő módon tudod egyengetni. Órával ezt nem lehet megállapítani túl könnyen.
Órázni csak a végén kell, a finom egyengetéshez. Mert a szemmértékkel nem látod az eltérés méretét, így a szükséges behatást sem tudod jól megbecsülni.
Ezek a rohadék tengelyek rugalmasak, így ha kicsit baszok oda a kalapáccsal, akkor semmi nem változik, ha nagyot akkor túl nagy lesz az eltérés.

Mondjuk az is igaz, hogy egy ilyen görbe, forgó tengely jön szembe, azt én dobta volna ki a picsába reflexből, de hidraulikánál max megnövekszik a résolaj a szétcseszett felület miatt
Menj a Balatonra
Ismerős épp mist mondja hogy papa mama 2 lánya 1 vejkó 2 5 év alatti unoka egy hét szolid nyaralás 320
Pálinka bor otthoni. Sör meg diszkont, itthonról vitt minden, nincs a a 320ban
Plusz kb 3 napi bográcsos-sütögetés kaja is itthoni beszerzés ez sincs a 320 ban
Én nem hallgatnék rá..... van kedvezményes, a vezérelt mérés ami kb 24 ft de csak napi 8 orát van, az is többnyire éjszaka. Régen hötárolos kályhák mentek rola, szinte mindet kidobták már. Ebböl láthato hogy nem gazdaságos. Infrapanelhez nem jo dijszabás. A H és a Geo csak megujulohoz érhetö el, az infrapanel nem az. Sokat fogyaszt, csak kiegészitö vagy alkalmi fütésre jo. Kiépiteni nyilván sokkal olcsobb mint a gázfütést, de üzemeltetni már nagyon nem.
Höszivattyu a jo de az se mindenhová. Elsösorban felületfütéshez és jol szigetelt épülethez van.kitalálva, ott olcson üzemel ellenben telepiteni.nem olcso. Plusz egy normális fütésirendszer kell hozzá.
A tesó szemre egyenget, beszarok.

http://youtu.be/ALnkQV4Bf1w