Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, mert téged nem lehet elfogultsággal vádolni
Elárulom akkor hogy a magyar egészségügyben az égvilágon senki nem alkalmaznak ilyenre
Bár kórház igazgatónak tökéletesen megfelelnél az elismerem
Az egyik barátom gyermeke beteg lett.
Felhívták a dokit.
"Ide ne hozza"!
Volt a reakció.
Gondolom minden szülő ezt akarja hallani ha beteg a gyermeke?
Majd a "doki" erőt vett magán s kijött belőle a diagnoszta.
"Fotózzon bele a gyerek torkába s küldje el"!
Itt azért már a cimbinek minden jólneveltségére szüksége volt, hogy ne úgy válaszoljon ahogyan szeretett volna.
Félre értés ne essék, nem az orvos társadalmat akarom gyalázni, csak a hülyéket!
Van két orvos barátom, elmeséltem nekik a sárospataki esetet, hörögtek az idegtől, szerencsére bennük még van jó érzés, sokukban viszont már rég nincs, csak kapzsiság!
Valamint nekünk ne kelljen már olyan szinten elfogultnak lennünk mint neked!
"szerintem tuti létezik ilyen víz adagoló, csak kitalálta már valaki" ??? Már nagyon régen, úgy hívják: Kerekes kút!
Mozogni tudtam,csak lassan,ülni,lehajolni jobbra-balra forogni nem.
szerintem tuti létezik ilyen víz adagoló, csak kitalálta már valaki
nem gondolnám hogy mindenkinél okosabb vagyok, az tény hogy a többségtől igen de az azért mégsem a mindenki
amúgy nekem való munka lenne az hogy optimalizáljam a dolgokat, de ilyen melóra olyanok kerülnek csak be akik rettenet túltenyésztettek nagyon sok tudással rendelkeznek de nem képesek látni csak néznek
Amúgy ha nem tudsz mozogni ki kell hívni az ügyeletet. Pont erre van.
Akkor neked igazából a nyuggerekkel van bajod, meg azzal hogy nem tudod a rendet
Fura lenne az SZTK reumatológustól.A legjobb az volt hogy egy óra alatt vonszoltam át magam beállt derékkal az 1 km.re lévő rendelőbe,kivártam a sorom az egyóra késés után míg az öszes nyugger végez,majd aszongya nem tud rámnézni mert előbb beutaló kell a körzetitől.
Jajdejó,mehetek haza,majd másnap a körzetihez,ott ugyanúgy végigvoszolom magam,ujra nyuggerek,beutaló,megint vonszolás,megint nyuggerek.Oszt annyi kellett volna hogy mydeton,tramadolor felír,én beveszem és boldog vagyok.
kössz nem,magánrendelő,másnap délután bemegyek,10 perc várakozás után ugyanaz a dokinő fogad,felírja,meg bebök előtte egy lidokaint.
Oszt kész.8e-ért.
Ilyenkor mindig nagyon kreatív vagy. Legalább annyira mint amikor azt kell megmagyarázni miért nem éri meg elmenni dolgozni
Lehetne sok mindent, de ennyire nem képesek előre tervezni az állami szektorban.
Meg amúgy is minek költsön rá, nem az igazgató baja.
Csak a vérbőség kedvéért.
Vagy azért mert 3 osztályt visz egyszerre, az ambulancia mellett, és a vért hányó beteg inkább elsőbbséget élvez mint az aki nem haldoklik.
erre is van megoldás gombnyomásra adja a vizet egyszerre 2 decit és fél percen belül nem ad másik adagot
vagy akár egy perc várakozással
van vandál biztos budipapír adagoló is
1x kell megvenni és örök élet
ugyanígy minden van szapoan adagoló kéz szárító stbstb
de az tény hogy aková a boxosok us bejárnak ott minden eltűnik
pl ezeken a nagy gamer show rendezvényeken egesz sok ember van mégis van budipapír mindenhol, az irszágban rengeteg helyen voltam és sehol nem volt hiány még miskolcon se
ellenben barna bőr ritka, gondolom aki meg oda megy nem lopós
Valszeg azert ultel mert a 3 maganpraxist bele kellett tuszkolni a 8 oraba,es hat igy olyan sose volt hogy az orvos ne kesett volna az alkami rendelesrol egy oracskat es ne fellel elobb lelepett volna.
Ezt lehetne estig.
Hányszor ültünk kint fél, 1 órát úgy, hogy nem volt bent senki?
Ésatöbbi, ésatöbbi.
Ennek sosem lesz vége.
Budi papírt? Azt mindig elviszik. Nálunk van kint vízadagoló, eleinte tele pohártartóval, de az is mindig eltűnt azonnal... most már csak pár db-t raknak ki, ha szólnak, hogy nincs - persze az orvos a bunkó ugye Volt már olyan, hogy a mami a vizet engedte pet palacba a tartályból pont észrevette az aszisztens "hát én csak az útra viszem, hátha rosszul lennék"
Budi papír azért nincs kint, mert 10 percen belül el is lopják.
Múltkor a kabát alá betuszkolva egy rakás budipapírral ment ki a cigány.
Van hogy még a szerelvényeket is elviszik, így hiába csinálnák meg mindig szar lesz.

A zárható részek korrektek, de olyan is volt hogy feltörték az orvosi szobát és kirabolták a személyzetet.
Nahallod,móváron gyakran megfordulok,te hogy ott mennyi többszintes fogászati klinika van?Döbbenet.
Az összes idegenben dolgozó ismerősöm haza jár orvoshoz... meg gyógyszert íratni. Hiába van ott kint a sok kolbászból lévő kerítés, a gyógyulás drága
Fogtechnikus barátom is szerencsét próbált angolhonban. Pár év után hazajött, utálta. Szakmaiság semmi kint, fogorvosok kóklerek (és mind pakisztáni) átlag polgár büdös szájú, igénytelen. Nem hitte volna, de nálunk jobb a helyzet... itthon jól megél azóta is.
Tavalyelőtt Nauders-ben étterem keresés közben belebotlottunk egy kebabosba.Ott mondja egy ipse hogy az a legjobb kajálda,igaz is volt,sokan vásároltak,legtöbb az ottani melós,sok magyar.
Míg vártunk a kajára,az ipsével beszélgettünk.Ráterelődött a szó hogy már 3 hete betegszabin van,utána ki kell lépnie,megy haza mert a dereka beállt.Ott majd megcsináltatja.
kérdeztem miért,mert nálunk csodájára járnak az osztrák egészségügynek.
Aszongya lehet,de az összes orvos kókler,annyit csinálnak hogy mindenkinek infúzió oszt csá.Majd itthon megy és megoldja.
Anyám nagyon beteges volt s rengeteg műtéten esett át, ennek ellenére 74 évesen hagyott itt bennünket.
Én sem nosztalgiáznék, csak szembetűnő a változás.
Új épületek, modern eszközök, csak a beteg van leszarva!
Ez a vírushiszti meg még rátesz egy lapáttal!
itt azért nem volt olyan szar a múlt rendszerben
atta emlékszem higy öreganyám térd protézise úgy volt hogy elment, kivizsgálták és előjegyezték
pontos adatot nem tudok de úgy ment higy pl 117 ember van előtte heti 2 alkalommal van ilyen műtét akkor a doki megcsinál napinta 3 darabot
levélben értesítették amikor kb 2 hétre volt a műtéttől hogy intézze az előzetes vizsgálatokat
amikor ez kész volt akkor mebt a kiházba kiértékelték az addigi adatokat és akkor megkapta a bevonulási időpontot
nem elmékszem pontosan az idő adatokta de ilyen fél év körüli várólista volt
asszony öreganyjának egy hályog levétel a szemről másfél év várakozás volt....
Most mit mondjak,megható a dolog,de nem úgy volt hogy folyamatosan halnak meg emberek,influtól a gyomorrákig mindenben nagyságrendekkel sokkal többen mint covid okozta szövődményben.
Nincs itt semmi gond,fogadjuk el,mehet mindenki nyaralni mindenhova.Ne zárjanak le semmit.
Tudom,szar az egészségügy,málik a vakolat,nincs budipapír (mondhatnám hogy mert para volt és felvásárolták,de erre is berágnál) az orvosok elvándorolnak,nincs szakszemélyzet,kilóméteres a lista.
De csak azt tom mondani,ez van,jelenleg orvosbér emelésnél tartunk.
Azt is értem hogy mindenki a saját dogát tartja legsürgősebbnek.
Viszont azt nem tudom mit kéne milyen sorrendben megoldani.Mert hiba MINDIG lesz.