Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nameg ez az elefant szikla,aszittszem nagyobb lessz.
Ott szerintem bármi megoldhato, csak pénz kérdése
Dubaj.....
Bekaphatjak.
Szardinian anno bementunk ilyen nyaralo parkba,a berzsaru csak lesett.Jo volt a kilatas.
Egesznapos hideg aztato eso utan pont nem erdekelt.
Érdekes a helyi ingatlanszabályozás , a telkek 100%-a beépíthető.
Biztos jamar kibasznának onnan a tösgyökeres lakosok
Mehetne a padlogaz-egykero orrbaszajba.
Mioyen fasza lenne itt egy ház
Nézzetek valami szr filmet, isznak-zabálnak már az első képkockától, de ha egyik sem , akkor éppen dugnak benne. Már rosszul érzik magukat, ha nincsen pohár az asztalon!!
találkozott már valaki ettől olcsóbb hasonló paraméterekkel rendelkező szivattyúval?
https://www.aligvarom.hu/elelm...
feltétlen kell a folyamatos üzem és a forró víz
Annyira azért nem szeretné a kormány ha leszoknánk (ő meg elesne a kb. 500 milliárd befolyó adótól) mert a leszokást segítő (???) szerek egyike sem támogatott a TB által.
vicc volt de akár igaz is lehetne.....
büntető adó
a cigin azért van adó higy kevesebbet szívjon az ember, az italon azért higy kevesebbet igyon
a munkára kivetett adó lényegét a cigányság értette csak meg
Nem vitatkozom, logikus.
Legyen így.
Előnyös dolgot a dohányzással kapcsolatban én sem tudnék említeni
Azért írtam amit, mert gyakran nem nyomon követhető a logika a kormányok döntéseiben.
De tőlem is emelhetik, mostanában a szivart is hanyagolom.
Ez tényleg így volt
Engem is behívtak a "menő" gyerekek, hogy meg merem e szívni a cigit. Slukkoltam párat hogy lássák nem vagyok beszari, majd közöltem velük hogy ennek a szarnak semmi értelme, és visszaadtam
Igaz engem eleve úgy neveltek hogy egyszerűbb rá sem szokni, mint leszokni róla.
Apám katonaságnál rászokott, és elég sokat kínlódott vele míg le tudta tenni. Volt egy másik kolléga azzal együtt megfogadták hogy leszoknak, és mindig amikor meglátják egymást rágyújtani, seggbe rúgják a másikat. Pár látványos fenéken billentés történt, de azóta egyikük sem gyújtott rá.
"A bagóra büntető adót tesznek, hogy leszokjanak a népek," Én cca.40 éve nem dohányzom! Ugyan már! A 76 centis lilakékeres nagylucskos lfszt! Mindig kitalálnak valamit , miért szedik el a pénzt,a hivatkozási alapot meg kitalálják miért tarhálnak éppen!! Nem lenne egyszerűbb, hogy elmondanák egyenesen: Kell a pénz, mert nem tudunk eleget lopni ha nincsen belőle bőven, :politikus-fizetésre látszatintézkedésekre, úgy tesznek mintha....stb. !
Igazából mégis működik.

És nálunk kb. ilyen volt a prevenciós előadás a középsuliban, de senki sem szokott le ettől...egyikről sem.

A menőség faktor a dohánygyártók propagandái okozták. Emlékszem régen szórakozó helyen osztogatták ingyen a cigit, meg a gyerekeket is megcélozták. Minden filmben a menőség netovábbja volt amikor a főhős rágyújtott. A férfiasság és nőiesség szimbólumává tették. Ezt már elég jól elfojtották, és tolják az ellenpropagandát, szóval annyira már nem menő a dohányzás, ez a magas árral együtt elég jól biztosítja hogy ne nagyon szokjanak rá újonnan.
A függő persze meg fogja venni, vagy megoldja máshogy, de azok is elfogynak. Aki kevésbé volt függő és gondolkodott, azok közül elég sokan letették a cigit.
Amikor odakerültem a reptérre, többen dohányoztak mint aki nem. Akkor kezdték komolyabban ezeket a dohányzás ellenes törvényeket, fokozatosan, meg emelni a cigi árát, azóta egy kolléga dohányzik csak, de már ő is e-cigire váltott, és próbál leszokni.
Pedig pont így működik. Komplex a dolog, persze, de egyértelműen javítja egy ország gazdasági helyzetét ha nem dohányoznak az emberek, kevesebb a beteg, és több az egészséges adófizető munkaerő.
Dohányipar persze a befizetett adóval jön, de meg sem közelíti a dohányzás miatti veszteségeket.
Pontosan ezért akarja az egész EU egyöntetűen visszaszorítani fokozatosan a dohányzást, és ezért nem tiltakozott egy ország sem ez ellen. Gondolj bele, ha ennyire jó pénz lenne a dohányzás, tuti ez is az orbáni szabadságharc része lenne, de nem az. Ezen a téren a pedig a balos kormányok sem tiltakoztak. Egyszerűen súlyos teher és nyűg minden államnak a rakás függő, aki a GDP egy részét, kárt okozva, elfüstöli.

De ne vedd magadra, ha néhanapján elszívsz egy szivart, vagy pipát az nem dönti be a gazdaságot.
Meglepő de pont ezek a klasszikus dohány termékek nem olyan durvák, pont azért mert ritkán szívták. Ennek oka hogy elég komoly szertartás és rákészülés szükségeltetik, meg a régi dohányokban viszonylag alacsony volt a nikotin és ezért nem alakult ki olyan durva függőség. Persze túlzásba lehet ezt is vinni, de a problémát a cigaretta mint, gyorsan, egyszerűen, bárhol instant használható tömegtermék okozta először. Aztán amikor a cigarettagyártók rájöttek hogy a nikotin növelésével többen szoknak rá, és az növeli a bevételeiket az volt a második robbanás a dohányzásban. Harmadik robbanás meg az volt amikor a kialakult függőségű népesség mellett a hatóságok törvényileg korlátozták a dohány nikotin tartalmát, emiatt többet kezdtek szívni, hogy meglegyen a dózis.

Esetleg ha tájékozódni akarnál:
Az első videó a jelenlegi visznyokról szól (pár éve) a második a dohányipar hazugságairól és propaganda módszereiről.
https://fokuszpont.dohanyzasvi...
http://youtu.be/Wr57n7RpfCU
http://youtu.be/deB-BSXnCBI
Azért nem mindegy, hogy egy 18%, 27%-os áfa folyik be, vagy a dohány adója!
De mindegy, nem érthesssssük mink eztet.
Jah,kossuth a kukoricaasban,kikoptem a belem.
Én meg csak nem értem. Füstöt lélegezni be, abban mi a jó? Próbáltam nyolcadik után nyáron, nem tetszett plusz akkor is a leghülyébbek dohányoztak az osztályból
Költségvetési űrt? A cigi árát ugyanúgy elköltené, csak másra. Hisz a dohányosoknak is ez az egyik megmagyarázása. "az a pénz akkor sem maradna meg"
De, pont így műxik. Országos szinten kell nézni (vagy EU szinten) Csökkennek a táppénzes órák, a betegek, és azok kezelésére fordított költség (gyógyszer, ágy, stb.) a rák kezelés különösen drága... és még mindig vezető halálok (csak egy mellékes megjegyzés: az ehhez képest turista kirándulás kovid miatt mekkora műsort csinálnak, szóval azért nyugi, működik még a dohány-lobby)
meg ez valamilyen szinten az embereknek jó (mégha a birka cigis ezt nem is fogja fel) és van még 1-2 politikus, akit ez érdekel
"Két leander között még a mariska sem tűnne fel. " Miért nem?? Dugnád??!
Gyengék, igen, de a többit a függőség hozza. Én inkább csak szánom őket.