Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

az nem bicska?
na pont ezt írtam csak cizelláltabban
Svájci.
te bogyó ilyen naív vagy Nem is akarnak érte majd fizetni
akár
Nem.is fognak érte fizetni fegyör haverodsimán bevonja népgazdasági érdekböl és mert fidesz patronált
Munkásőr sapka?
Nem eladó, jövőre sem lesz az.
mindegy majd jövőre a barátaid elviszik Hogy miért? Hát ha van rajtad sapka azért...
az első években az előre kiszámolt kamatot fizeted, majd ahogy telnek az évek fordul át a nagyobb tőkerész fizetésre. Majd a közepétől már csak a tőkét törleszted. Tehát ha 20 éves hitelt 10 év alat kifizetsz a bankot olyan szinten nem érdekli, hogy az első években már úgy is kifizetted az összes tőkére a 20 éves kamatot
autóval általában nem faszoltak azt hagyták az emberek elengedni Miért fizetnék ki 3 szor az auztót inkább vigyék el a picsába
ingatlannal már nagyobb problémák voltak. Ahol él az ember ahhoz ragaszkodik ugye és nem szeretné ha árvereznék a feje fölül Anyosom e hónapban fizeti be az utolsó részletet. 13 év letelt. 20 évre vették fel a hitelt kinyögték. Bár elmondása szerint miután forintosították utána nem volt nagy teher fizetni
Pontosan nyolc hónapja. És teljesen ki van fizetve.
bogyó hány hónapja vette?
és még is az járt jól aki inkább a nagyobb de fix törlesztős forint alapú hitelt vette fel. Persze a bankok csábították az embereket a chf hitel felvételre, na erre mondtam én, hogy az akkori kormányzás hibája volt, hogy nem nyitotta fel a nép szemét, Ő nagyjából pontosan tudta mi lesz ennek a következménye Az állampolgártól meg nem elvárható,hogy értsen a pénzhez a bankoláshoz a hitelhez Az átlag állampolgár tájékozodik a médiából és elhiszi azt amit a bankba mondanak neki.
hát most azért tünnek a munkahelyek nem szaporodnak
Azért a bank sem hülye. Ha lassabban fizeted, mint az infláció, akkor csak növekszik a tartozásod.
Összességében meg kifizeted a dupláját.
Míg ha a törlesztőket félrerakod, akkor meg lehetett volna a kocsi még az infláció ellenére is.
Viszont akinek 10 évig kell gyűjtögetni egy autóra, annak nem reális az az autó, se gyűjtögetve, sem hitelre.
Persze aki ezt nem képes felfogni annak olyan pénzügyi intelligenciája sincs, hogy ne dőljön be egy ilyen szopatós hitelnek, és vegyen inkább a régi szar helyett, egy jó használtat...ahogy pl. én is tettem, pontosan ezért.
ahol sok ember van ott van sok hülye is, miért az autokölcsön lenne a kivétel

amúgy állítólag ez egy komplex átbaszás egy része volt csak, egy időben nagyon arról ment a cikk, hogy a bank adott kölcsönt majd eladta ezeket a kölcsönöket befektetési alapoknak, így a bank a pénzénél volt neki nem számított hogy utána törleszt-e vagy sem
a befektetési alap meg ugye olyan szerkezetű hogy ha az ügyfél nyer vele abból levesznek pénzt de ha bukik az ügyfél akkor csak ő bukik
igazándiból a válság ezekből indult ki, nem tudom ez nálunk mennyire volt jellemző, de pl a magánnyugdíj számlám erősen megsínylette ezt a dolgot
Nagyon sok új pár hónapos autót vitt el a bank lepusztítva, mert nem tudták fizetni a hitelt, de elhozhatták az új autót hitelre olyanok is akik alapjábanvéve a büdös életbe se kaptak volna.
Aztán meg olyanok is voltak akik a suzukit nyögték tiz évig, aztán még mindig közel egy uj suzukiárával tartoztak a banknak
Én se ítélem el, de nem tudom sajnálni.
Engem megmosolygott egy ilyen szegény szerencsétlen új autós, amiért régi autóval közlekedtem.
4 hónapig tudott kikönyökölni a szép kocsijából.
rengetegen voltak úgy hogy a régi ócska fost lecserélik egy újra, 10év 0 kezdővel ha nem is az évszázad üzlete volt de másképp nem lehetett volna sosem új autó-motor
akkoriban amit 10 év alatt spóroltás a 10 év végére az első 3 év spórolása negyedét se érte, szóval esély nem volt gyűjtögetni
szóval én nem ítélem el aki belevágott
inkább azt aki elhallgatta a veszélyeit ennek a fajta kölcsönnek, plusz még a válság is erősen beszopatta a nép egy jelentős részét
Esse rossz,de nem ez.

http://youtu.be/s4ABpbxIPFI
Ne keverjük össze!
Te nem jaffázni vetted. És pénzt is keresett.
Tedd be a lambadát!
pl mi az első opelt azért vettük kölcsönre mert kellett egy kombi kocsi mert asszony bedolgozott egy céghez és almás ládákban hozta-vitte a cuccot
zsiguliba elfért láda opelba meg duplája
szóval ha várunk 3 évet kb a kocsinak a negyede nem jött volna vissza

amúgy a frank hitel törlesztő 23ezer volt a forint meg 28, több mint 20% különbség