Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tudod,

aki medencézik, az a legritkább esetben fog a medence mellett a nyári melegben még egy kályhával is cigánykodni.
Ha elég meleg van, nekem 30-31 fokig melegszik a mediben a víz.
És majd pipifax is rájön, hogy a melegítés egy dolog, a többi probléma majd utána jön.
Az a baj ,hogy a leg hitványabb osb lap is 5-6 ezer forint, ha veszek hozzá csövezést szintén ugyan annyi. Azt ott vagyunk, hogy ennyit fizetek érte a bótba Aztán dolgoztam vele egy csomót meg az osb lap nem is szereti a kinti körülményeket, mert magába szívja a vizet azt duplájára dagad, majd elrohad. Nem beszélve arról elvesz egy csomó helyet a gyerek játszóteréből, vagy felaplikálhatom a medence melletti alsóépület tetejére, mondjuk ha ezt a megoldást választanám ott lenne a helye. Szerintem inkább megveszem 35 ezerért a kütyüt aztán mindegy, hogy süt e a nap vagy nem. kb. 1 hónapon belül a villamosenergiáért már nem fizetek azt kifizettem néhány évre előre
Ilyet tudsz Te is csinálni, veszel fekete csövet, egy osb lapra feltekered, es mehet a keringető szivattyúra. Igaz ide combosabb kell.
Mi is így melegítettük, elèg jól működött.
Nagy hiba.......még nincs teljes védettséged......maeagyotthon
Én ezt ötvenért is hallottam már, de még félinfo....'felderítés alatt.....
De ha fullos, százért is megéri....
Ez az alkoholista főpropagandista szlávik?
https://medenceorias.hu/spd/i2...

ez találtam ami esetleg jó lehet Ez nem függ össze a napsütéssel, lassan az áram ingyen lesz már csak az odva-visszamérő villanyóra beserelésére várok
3 kw/h ot vesz fel ez annyit jelent, hogy óránként ha fizetni kellene az áramot nekem kb. 120 ft(még) egy óra alatt 1 fokot melegít Mondjuk 15 fokról 25 fokra 10 óra havi 10 alkalom azt elhasználja a kapacitásom felét De szerintem valami ilyesmi lesz
https://medenceorias.hu/spd/i2...
1,2x1,2 es de megtaláltam alatta a leírást 4 tonnáig 1 db kell belőle. persze nap híján ez a megoldás felejtős ha jól sejtem
jól hiszi
semelyik böngészőm nem nyitotta meg
Drága a réz
Papír pohárban is lehet vizet forralni.
A víz nem engedi 100 fok fölé melegedni.
Kalifa- kaloda.....
Telefon ismét azt hiszi hogy okosabb
Legegyszerűbb 6-8 méter 30as lágy rézcső feltekerve egy kb 30centis átmérőjű kerek vagy sokszögletű tárgyra
Aztán veszel egy kalifa fát és a tekercs közepén csinálsz egy kis tábortüzet
Ha kicsit aktív vagy egy 80literes olajos hordóból csinálsz hozzá kis kályhát
Aztán szépen felmelegíti a vizet
A levegő hőmérséklete kevésbé számít a kollektornál, mert a nap sugárzó energiáját hasznosítja.

Ha megmondod mekkora a felülete ennek a kollektornak, kiszámolom neked mennyi idő alatt melegíti fel a 3.5tonna vizet.
Ez nem lenne rossz Csak nem tudom még, hogy hőre lágyuló vagy hőre keményedő műanyagból van e az alja
Ez pillanatok alatt tud 100 liter forró vizet !
most olvasgattam utána. szóval azt írja, hogy annyi négyzetméter felület kell amennyi a medence 0,75 %-a ha rakunk rá azt a hólyagos úszófóliát akkor elég a medence négyzetméterének a fele. Ez egy 6 nm medence, tehát ha rakok rá buborék fóliát akkor elég 3 nm kollektor. Már csak azt nem értem, ez hogy számolta ki négyzetméterben amikor az űrmérték az köbméter aA 6 nm es medencémet feltölthetem 10 cm-re is ha elég magas lenne rakhatnék bele 2 méter vízoszlopot 12 köbméter vízzel is Szerintem akkor baxhatnám a 3 nm kollektoromat a buborék fóliával egyetembe
Húsz darab elég lesz.....
tehát arra célzol, hogy nagyobb meleget előállít mint a külső hőmérséklet Azt, hogy lehet kiszámolni vajon, hogy 3 és fél köb vízhez mekkora kell ebből
kb. annyi fát tartok itthon amennyivel a faszenet begyújtom a grillen
ja vettünk rá ilyen takarót, csak én valamiért ehhez a kollektorhoz bizalmatlan vagyok Eleve nagy melegnek kellene lenni hozzá, hogy ez hatékonyan működjön szerintem. Itt inkább az lenne a kérdés, hogy ezekben a takony időkben, mondjuk 20 c fokos nappali melegnél meg 8 fokos esti lehűlésnél, hogy tudna 3,5 tonna víz 24-26 fokos lenni.
Ha a nappali hőmérsékelt nincs 20 foknál több gondolom a kollektor sem tud attól melegebb vizet előállítani vagy a fax tudja, hogy a fekete a meleget magába szívja akkor mi van
Á, ez a kollektor ilyenkor is felmelegíti már ha süt a nap.
Már egy világos színű slaggból is melegvíz jön.
Ilyenkor csak az éjszakai visszahűlés ami probléma, mert mára is fagyokat mondtak.