Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Erre mindenki rá fog ám hjönni, csak az okos előre megkérdezi amihez nem ért, a buta egy-két idény múlva, a hülye meg sohasem.
A medencés fórumban azért mindig előjönnek azok az emberek, akik azt kérdezik, hogy hogyan kell kialakítani (kimérni) a vízszintes helyet. Ezeknek tényleg probléma az üzemeltetés.
A legjobban azt szerettem, amikor a hülye kurva írja: mit? sósavat, ahol az én gyerekem is fürdik? soha!
És ilyenkor tök jóleső érzés leírni, hogy hát akkor te hülye kurva, soha nem olvasod el, mit csöpögtetsz a gyereked szemébe, ha begyullad?

https://www.hazipatika.com/gyo...
a strand egy nagy hibája hogy teli van emberekkel
Baszki ennyi szenvedest,menjetek strandra.
Jellemzően ebből is az olcsó szart vetted meg alap szűrővel, ami akkora, mint egy 2 literes PET palack. Az nem sokat ér, a homokszűrős kellett volna
Melegítés: ez csak fizika. A max. 2 kW merülő forralóval nem sokat érsz el 3000 liter víznél. Marad a napocska, de az a 1 méteres vacak nem sokra elég... Van szolár takaró, olyat mindenképp vegyél, mert az melegíti a vizet, plusz le is takarja, és nem hullik bele a dzsuva. A komolyabb fűtés az 100 ezrek.
Ezzel azért el lehet kapni a dögöt.
A medencézés az ilyen, foglalkozni kell vele. Ha pár szabályt betartasz, akkor nem sokat. Én használaton kívül mindig fedem, járda van a medencéig és körülötte.
A nagyobb aj, ha a fedőfóliát egy felhőszakadás vízmennyisége belenyomja a vízbe, mert akkor tényleg sok trutyi lesz benne.
De ez évente egy, rossz esetben kétszer fordul elő.

És vegyél homokszűrőt.
valami ilyesmi viziháló volt https://www.mall.hu/medence-sz...

lehet nempont ilyen de olyan neve volt mint a medencének
első nap leül a vas
nem is keringettem, így másnapra szépen ott volt az alján, aztán a keringetőre ráhúzva a porszívócső és szépen felszedi, ugyanígy a homokot is amit belehordtak a kölykök, hiába tettem le bármit a fűre, volt hogy még szőnyeget is kivittem, kislavór láböblítőnek stbstb de mindig csupa homok volt az alja
volt hogy 2-3 óránként kellett a kis r2d2 egységben szűrőt mosni pedig nem a hozzá kapott kis keringető volt a rendszerben

most végig gondolva tök jó hogy megnőt a gyerek nem kell ilyen szarokkal baszakodni
Az gyors állat. De a nagy hálót az sem tudja elkerülni...

https://www.google.hu/search?q...
Az más. De a kutak meg nagyrészt vasasak, az más problémát okoz használat során.
itt lakunk a mezőzől 35 méterre, van tehenészet is de az kb 300 méter
egyszer még valami csíbor féle is beszabadult, azt kergettük kb 3 órán át mire meglett
Jó a só, de CSAK a zöld alga ellen. A tengeri só arányát illik elérni, az 3 %-al számolandó, egy egy lavór méretű mediben elhanyagolható, de egy 4,7-es puhafaluban majdnem 200 kiló lenne.
Hypo a megoldás és mérettől függően úszó adagoló vagy automata adagoló.
én a kerti kútról töltöm fel a medencét aztán az nyáron se több mint 15 fok, szerintem 10-12 körül lehet
abban max a norvég gyerekek ugrálnának töltés közben
Kis medencében ez működik, de egy olyanban, ahol a klórszint, a pH be van állítva ez nagy butaság lenne.
A bogár meg.. ha nem tehenészeti telep mellett laksz, akkor egy fölöző hálóval percek kérdése az egész.
Persze ha 50 méteres víztükröd van, akkor több, de azt meg a szkimmer elvégzi.
Szerintem a melegítő úgy jó, ha a fedés biztosított. Persze, fel lehet melegíteni vele gyorsabban a vizet, de ezzel sokat nem nyer. Amikor először töltöttem a medencét, a gyerekek töltés közben belementek, nem ám amikor felforralta a nap. Azt én szoktam, a fejem árnyékban a laptopon szól a zene.
Hawaii.
én ha veszek vizes dolgot akkor jacuzzi lesz, szerencsére olyan drágák hogy erre gondom sosem lesz
bár egy használt román dézsán majdnem elcsábultam de olyan gyors elvitték hogy avval se kell kínlódni
a 600 ezer körülit 180ért adták el pár évesen mert rájöttek hogy az ilyen csak annak jó akinek egész sok szabadideje van
olvastam valahol hogy sózni kell a vizet, nemigen hittema dologban de teszteltük
és bevált, első nap igaz szürke lett a víz, meg teli lett az alja homokkal(filléres olcsó só lett beletéve)a nagyja homokot kiporszívóztam a maradékot és a szürke színt a vízszűrő szedte ki
nem emlékszem mennyi sót tettünk bele de ilyen 50+ kilót, fura mód még mindig nem lehetett érezni hogy sós a a víz
haver tesztelte, neki finnyás a bőre, uszodában is örökké vakarózik, a sós víztől meg semmi baja se lett
egész évben nem lett a víznek semmi baja, pár hetente bele lett önte egy 5 literes hypó amikor pár napog úgy sem használta volna a gyerek aztán megvolt a kezelés
a fű biztos tapsolt örömében akikor kiengedtük rá a sós vizet, de túlélte
A medence takaró fekete, vagy sötétkék szokott lenni, azt rajta hagyja az ember, amikor nem használja hogy ne hordjon bele minden szart a szél.
Az is elég nagy felületű napkollektorként működik önmagában. Én amikor túl meleg volt, akkor simán nem tettem rá és vettem egy nagyobb szivattyút/szűrőt, nyár végén fillérekért utánam dobták.
Így nekem szeptember közepéig jó volt a víz.
Csak aztán rájöttem mekkora marhaság ez a kerti medence, állandóan pátyolgatni kell, szóval odaadtam az apáméknak, szórakozzanak vele ők

Legközelebb akkor lesz medencém ha személyzet is van hozzá.
El kell vinni strandra!
Annyi pénzből, energiából simán mehet.
Ja, maraggggyyyotthon van neki!
nekünk idényjellegű felfújhatós volt, ha beindult a nap 40+ fokos lett a víz, délutánra
a a kölyök egész nap ugrált benne a haverjaival akkor nem volt ennyi, de letakarva durván emelkedett a hőfok, ha meg nem volt letakarva millió bogár volt benne
napernyő volt csak ugye mindenki lusta volt arréb szúrni, egyszerűbb volt ráülni a szélére egy percig és ment a hideg víz bele
Ez így van, de hagyjad had költsön hülyeségekre
A következő a medence víz hűtő lesz amit keres, mert túl meleg neki a víz
Nekem leásott beton medencém van. Nehezebben melegszik, nehezebben is hűl. Ha meg túl meleg, minek engedni? Árnyékolni kell.
nem tudom hol laksz, én az alföld déli részén
amíg a gyerek kiebb volt sok évben volt medence, volt olyan év hogy pár hétig volt csak jó a víz mert sose bírt rendesen felmelegedni
igazándiból egy év volt amikor tényleg egész nyáron fasza volt sok esetben még túl jó is volt mert örökké engedni kellett ki a vizet mert túl meleg volt
De minek gyorsan?
Feltölti a pocsolyát, a nyár elején, 2-3 nap alatt tök használható. Ha szar az idő és nem melegszik, amúgy sem fog belemenni a pulya.
10-11 éve csinálom, már van tapasztalat.
Aki lusta melegíti gázzal
Semmi sem fűti fel olyan gyorsan mint a tűz
A fát azért írtam mert hektár számra van erdő neki
Ilyen mődszerrel télen is fel lehet melegíteni igaz oda kevés lesz a pár méter cső