Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a ducati javításra
aki csóresz az meg egy gondtalan xt-xl-dr-stb600al jár gombokért
aztán mindenki boldog... csak a gyártulajdonos nem mert a panamera helyett csak egy a8-ra futja
Több pénz, nincs hitelem és tudok félre tenni.
Én is éltem abban a korban...és azért azt ne felejtsük el,hogy azok a "kommunista szombatok" nem sok szart értek... De az csak 1dolog...
A legnagyobb baj,hogy akkoriban bizonyos emberek tényleg hittek abban a rendszerben és tényleg kurva sokat dolgoztak....és tudod kik lopták el a legnagyobb részt az országból?Akikben hittek ezek a munkások....a párttitkárok,aztán később pufajkás Gyusziék,kurcsány Feriék....stb.
Hol vannak a gyárak,pártházak,üdülők...stb.Szóval a legnagyobb lopás az volt,hogy ezek zsebre tették a szocializmust
Nem is szeretnék ebbe belemenni , csak pár észrevétel , lakásért sorba állhattál , , cigányok este 6 után kimenési tilalom , kórházi ellátás , egészségügy , nézd meg már ember a mai nyugdíjasok milyen egészségi állapotban vannak , akik megépítették azt amit a mostani elit ellopott ! Apám 8 óra munka után kézen fogott , motoroztunk , galambásztunk , fociztunk együtt , hol van most erre időd ? Ne az anyagi javakat emlegesd ! Én a jawa-mmal is boldog ember voltam ! A kötelezőnél jobban irritál most hogy szüleink kommunista szombatjaik alkalmával felépített javakat ellopták , kinevetik az emberek keserűségét , a gyerekeinket az ország elhagyására kényszerítik , ellehetetlenítik a társadalmat és ahogy írod de nem látod , a "kedvezményezettek " Élősködnek , így tudnak napi 4,5 milliót keresni , a szüleinknek meg nem elég gyógyszerre a nyugdíj ! Ha érdekeltséged van a karsztba megértelek !
hát igen épp nemrég nézegettem ezeket a ruhákat, a gyereknek lesz ballagás aztán oda nem jó a melős póló
van ing 1500-3000ft-ért ezek kb olyan hokik mint 20-30 éve voltak, elmenni marhapörköltet zabálni arra jó, pl osztálytalálkozóra vettem az 1800ft-os ingből kettőt is mert úgy is lezabálom vörösborral
aztán van a 7-8 ezres kategória ami látványosabban szebb-jobb mint a hoki 1500forintos, de ez már inkább a díszbuziknak van mert 20-ból 19 szűk volt vállban.... de végül csak lett egy amibe el lehet kocogni a ballagásra
utána a 30ezer vagy még drágább ingek, hát ezek és a 8 ezres között már szinte nincs semmi különbség csak az árcédula
gondolom az úri társaság azért kinézne ha nem egy ilyenbe mennél valami rendezvényre
Na+ahogy nő a pénz mennyisége úgy az igények is nőnek... Aztán kiderül,hogy lényegében semmi se változott... Volt ismerősöm,aki 28évesen 1milliót keresett havonta.De akkor már abban a körben az volt a "trendi" ,hogy 80ezerért vett egy szar inget meg puccos helyen zabált... Mondtam is neki,bazmeg a ruhád ugyanannyi,ugyanannyit eszel csak éppen 10szer annyit költesz rá... De nem látszik semmi különbség...
mert most ugye semmi se kötelező......
szerintem mostanság még több minden kötelező mint régen csak most saját magunkat kötelezzük rá
több pénz több költés
én erre már rájöttem sok éve
attól sosem lesz jobb egy átlag embernek hogy ha 120ezer helyett keres mondjuk 200at pedig jelentősen nő a fizetése
mert persze a 120 ezer és az 1 millás pénz között van akkora különbség hogy meg lehetssen érezni a változást
Ne mongyá' má' ilyen csúnyát a nőkről....
Önkét vállaltam, nem lenne kötelező. A dupla pénz jól jön, nem élek fényesen, de nem is panaszkodhatok, meg ugye a szutykok viszik a pézt...
Illetve annak jó volt aki a kedvezményezettje volt a renccernek, ők nyilván maradáspártiak voltak. Sok vívmánya volt az előző még rosszabbhoz képest, de szabadok még a górék sem voltak.
Szar volt az végig csak akkor még gyerek voltál és csak a jóra emlékszel, én a 60-70-es években voltam gyerek és nem emlékszem rosszra mert gyerek voltam, a 80-as években felnőtt fiatalként már lehetett érezni a visszásságokat......nem volt az véletlen, hogy az első szavazásnál nagy többséggel le lett szavazva az a "jó" élet. A kalitka akkor is kalitka ha minden nap van mit enni bár manapság úgy fest, hogy sokan igénylik, hogy be legyenek zárva és megmutassák nekik, hogy merre van az előre.
Ha kötelező akkor szörnyű..........ha ezt nem érti valaki akkor annak tényleg mindegy, hogy él.
Egy dolog miatt volt jobb...mert a cigányok(is) be voltak fenyítve...és legalább belökték őket valamilyen munkahelyre.
A mostani "demokratikus liberalizmus" csak nekik jelenti,hogy mindent szabad,az átlag fehér polgárnak ugyanolyan kuss van...
Ezt hívják klasszikus országnak...van akinek klassz,van akinek meg kuss...
Lángos ingyen üdítő stb...
Nem mondom hogy nem volt szar volt a komcsi korszak az 50-60as években de a vége felé már nem volt annyira gáz
Hát erről beszélek !
Én itthon vakarózok, péntekre vettem ki szabit mert úgy jó a 3 napos hétvége ha 4
Délelőtt melózok a munka ünnepén
Mert az olyan szörnyű volt , igaz ? A kollégákkal nevetni egyet , a gyerekeknek lufit , májusfát , utána kaja , foci , családi sport nap , esetleg koncert ! Ma meg még dolgoztatnának is ha tehetnék , nem hogy egy csirke combot a pofádba nyomna ! Tényleg szörnyű idők voltak ! Aztán később iskolásként leléptem a csajommal már az alakzatból , amiért megkaptam az osztályfőnökit , de pont leszartam , egy igazgatóit is megért a csaj ! Szar idők voltak de csak mert elmúlt , sajna !
Majd nem röhögsz ha kötelező lesz
Fővonúni menni kő
Reggelt! Sör & kolbász legyen ám ma... Boldog hanukát
Apám még él,80éves.... Mikor+vettem a P-20ast...Ő meg akkor ZIL-lel járt...odamentem hozzá egy 5literes kannával,hogy kéne egy kis benzin.... Erre aszonygya:-mi van fiam,nagyobb nincs? Na akkor aztán jött a 20literes marmonkanna... Az öreg amúgy is (nagyon jól)megélt a benzinjegyből...
Üzemanyag tolvaj a család szekeréből.