Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem is jó emlékek vannak a katonaságról! De továbbra is tartom nem az a megoldás a problémára.
A picsog az egy dolog, de tud gondolkodni? Vagy ős is beszámol arról mikor mit csinál, mármint nem a szülőnek,mert annak mi köze hozzá, hanem a internetes követőknek.

Én miután leszereltem, többször voltam tartalékosként is beugrasztva! Este hatkor kezembe nyomták a behívót, hogy nyolcra a laktanyába kell lenni! Onnét meg irány a Bakony!
Nekem lányom van..nem tudok megbukni mint szülő ha kis csipogó picsa lesz
Már most az...
Tisztelet a kivételnek, mert azért van, de nem sok.
Nem is kicsi probléma lehetett
Összegezve a 40-50-es éveiben járó generáció, mint szülő megbukott! Persze egyszerűbb arra hárítani, mert nincs sorkatonaság.
Nem a kinézetük a legfőbb baj, meg mint mondtam téged is lehet annak gondoltak fiatalon, mert úgy öltözködtél, ami az idősebbeknek szokatlan volt. Ezeknek a gyerekeknek a szülei 40-50 évesek, tehát a te korosztályod, akkor kérdem én hol is van a baj, kinél kell keresni?!
Vélhetöen valóban alkalmatlan volt, csak ö igy gondolja de jól átvágta őket
Mint irtam is, ilyen esetekben volt ott más probléma is.
Olyan dologról írsz véleményt ,amiről fingod nincs!
És nem igazán értem miért vagy büszke arra,hogy sikerült háromszor kikerülnöd a behívót. Ez szégyen...nem büszkeség!
Zárójelben jegyezném meg, hogy lehet azért gondolod igy, mert elkerülted és csak azok a képzetek és érzések maradtak meg benned, amik azidöben benned voltak. Mindannyian (szerintem) féltünk a katonaságtól, az újtól, ahol alkalmazkodni kell, parancsolnak, nem mehetünk haza, amiröl mindenkinek meséltek az ismerösei, és kivülről nézve a néha nagyot mondások és túlzások nem tetszöen hangzottak. Tudtuk hogy az öregek azok nem egyenlöek a kopaszokkal, de a különbség csak annyi volt, hogy ök tudták amit mi nem. Én 22 évesen mentem be és 19 évesek voltak a másod idöszakosok, de nem azzal a gondolattal mentem be, hogy egy fiatalabb mit magyaráz nekem.
Akik igy élték meg a katonaságot, többnyire volt ott más probléma is. Vagy az egojukkal vagy a természetükkel
Aj de utálod azt amit sikerült cselesen elkerülnöd. Nekem tetszett az az egy év szolgálat Mig-23 vadászgépnek voltam az shm sorszerelője szeretem a repülést élveztem minden napját. Kopaszként sikáltam is eleget azon is csak jót röhögtünk. Nem voltak büdösek a katonatársaim, és a mai napig jó érzés visszaemlékezni ha találkozok bármelyikükkel.
Hülyeséget ísz. Nem tanultam meg inni, nem cigizek, és sárba se fetrengtem sose. Egyszer kellett volna egy össznépi hksz alkalmával, de mint irtad aki okos vagy legalábbis gondolkodott a saját érdekében az elkerülte, akárcsak a hülye parancsokat, bár felénk nem sok kishitű tiszt volt. Biztos, hogy voltak szar helyek az országban, és én is a jobbik oldalára kerültem a történéseknek. Jártam átutazóban olyan laktanyában ahol sima TSZ-es tizedes gondolta magáról hogy istenkirály, de azt is kiröhögtük. Ha oda soroznak be, lehet nem igy látnám. Nem lenne szabad megalázottként végig élni a katonaságot, de biztos elöfordult ilyen is, de lehet az az egyén az élet más területén is sürün megélné ezt, csak tudatosan kerüli ezeket a helyzeteket. Az azonos nemüvel összezártság meg sok más helyen is megesik akár munkából eredöen is. A büdösség meg más klrdés, nálunk nem volt iyen. Egy faszi volt aki nem volt hajlandó fürdeni, annak többször elmondtuk normálisan, aztán meg ruhástól beraktuk a zuhany alá pár nap után.
Aki okos volt abban az időben is elkerülte hogy tőle butábbak ugráltassák mint egy cirkuszi majmot. Háromszor voltam sorozáson mindig túljártam az eszükön. Akit besoroztak megtanult inni, cigizni, sárban fetrengeni, csicska módon engedelmeskedni az értelmetlen parancsoknak. Sajnálom hogy vannak olyan eberek akinek tetszik hogy megalázzák őket, és egy csomó büdös azonos neművel érezte jól magát összezárva.
Például én felmosás címszóval, befeküdtem az ágy alá, és fél napig ott aludtam!
Mikor már vége volt a kiképzésnek, és már nem volt annyi irányított szabadfoglalkozás, egyszer valami hülyeség folytán kidobáltuk egymás ágyát az emeletről az ablakon! A szolgálat meg nem tudta, hogy honnét hozzuk, és minek azt a sok ágyat!
Telt azzal is az idő!
Hasonlóan gondolom én is!
Felderító voltam szolnokon.
A fegyvermániámat maximálisan ki tudtam élni és soha nem voltam még olyan jó közösségben mint ott,van akivel a mai napig tartom a kapcsolatot.
Nyilván volt benne szopás is ,de összességében nem volt szar és életre szóló élmény volt.
Aki nem felmosott meg krumplit pucolt végig az tudja,a többinek meg hiába mondod.
Mondjuk tőlünk hamar kibaszták az ideggyenge kis buzikat,sokat volt nálunk fegyver s nem akartak az öngyilkosokkal szöttyögni.
Azért egy tárat kilőni az ak-ból egy sorozatban akkoriban ért annyit mint egy dugás
Igaz annyi ideig is tartott mindkettő
Azért amikor a gázdugattyút políroztam a virágos kert homokjában megfogadtam soha többet....
egyidössekkel (egy idősekkel)
nevedkélünk (nevetgéltünk)
Mostanába kicsit felületes a (hejesírásom)
előte( előtte) let (lett) túl gyorsan gépelek mostanság és lemaradnak betűk
én egy évet voltam, ha előte nem tanulok, nekem is lehet még 1,5 let volna Én viszonylag későn 21-22 évesen voltam katona. Hát nem tudom. Az én életemből nem loptak el. Mit loptak el? Ez bele volt szervezve annó A sorkatonaság az élet része volt, mivel minden hadköteles ment így kiszámítható volt Olyan ez,mintha a szakmunkás/szakközép vagy fősuli/egyetem után még ráhúznánk egy évet Nekem van egy általános emberi tulajdonságom Hosszú évek távlatából csak a szépre emléxek vissza Én nem szerettem volna kihagyni, pedig néhányszor adtam konyát is. 43 őrszolgálatom volt és egy hónapot kint voltunk Bakonyba hadgyakorlaton a Delta 97-en, ahol 2 hétig sátrat építettünk Azt nem tudom megmondani, hogy mennyi értelme volt. De én úgy érzem, hogy ha nem lettem volna sorkatona kevesebb lennék nélküle. A velem egyidössekkel ha összefutunk kicsit iszogatunk és beszélgetünk, és szóba kerül a katonaság, szinte egymás szavába vágva sztorizgatunk, meg jókat nevedkélünk az ott elkövetett szívatásokon, hülyeségeken Ha van néhány évvel fiatalabb a társaságban csak bambán bámúl, azt sem tudja miről beszélünk, mikor előkerülnek ilyen szavak, mint gyíkhús, hadtáp, m zárolt, kanálgép, cselló, üti, belszolg stb...
Sok szívás volt, de sok élmény is nekem. Igen a tiszthelyettesek és a tisztek egy jó része alkesz volt (abban az időben ez majdnem kötelező volt) Volt köztük normális, meg volt köztük barom is. De délután 4 kor mind hazahúzott a picsába
... de ha 1x kis buzinak néznek ki, és úgy is viselkednek, mit mondjon rájuk az ember? Mi 16 évesen csak a motorra meg a pinára tudtunk gondolni, a maiak meg egész nap csak a telójukat simizik

és mivel kizárólag a fent említett dolgokkal foglalkoztunk, az öregek azt mondták: "nem lesz ezekből semmi" - és nem is tévedtek nagyot