Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én bizonyos fokig allergiás vagyok a méh- és darázscsípésre sajnos: nem fulladok meg mint a legszerencsétlenebbek, viszont öklömnyi kemény csomó nő a helyén.
Az van akit nem zavar, Ini írta anno, hogy neki meg sem kottyant és engem sem zavar annyira a méhcsípés, a darazsat jobban megérzem, de attól sem halok le pedig egy csomó mindenre allergiás vagyok, de ezeket bírom. ....na jó, a darázs azért tud fájni, motoron és autóban is megesett már és mintha mellbekúrtak volna egy csákánnyal autóban meg a rövidnadrágba berepült és golyón kapott mire odakaptam és rögtön még egyszer megcsípett, no akkor nem volt felhőtlen a vigyorom jó darabig.
Egyszer. Fejenként persze.
Nekem is van két méhekkel foglalkozó ismerősöm, ők tavaly lelkendeztek a jó "termés" miatt. Mondjuk ők hurcolják a kaptárokat attól függően, hol-mi virágzik éppen.
Neked is jó volt a tavalyi év ilyen szempontból?
Az még hagyján hogy lusták - de szúrnak is!
Pedig azok a lusta dögök csorgathatták volna rögtön üvegbe és fel is címkézhették volna sőt a piacon is eladhatták volna és a kanapára csak a pénzt tették volna........,de hát lusták ezek ezért nem tartok én sem.
A méhészet is ilyen nekem olyan 5-6 napi munkával volt a mézpénz
Igaz én hagytam őket csináljanak ami akarnak aztán vettem ki tőlük mindig valamennyi mézet
Szóval nem buzerákoltam őket heti 2x mint mások
Nem a kakamatyi bt-rol van szó.... azt én is rudom.... azt hogy pl az Audi vagy Mercedes így csinálná azon azért röhögök.... de ha róluk konkrétan tudod, akkor mesélj....
A tényeken tényleg nem tudsz változtatni
Nekem ennyit vallott be a termőföld tulajdonosa.
A 12 nap persze 12 napnyi folyamatos traktorozással értendő. és a földalapú támogatással. Az, ha igaz eleve 700 ezer.
ha emlékszel , így kezdtem:"nem kell beszarni egyből...amúgy sem olyan egyszerű kikerülni belőle ...
ez csak szájtépés ami a médiában megy ..."
10 hektárral ,évi 12 nap munkával sosem kaszálsz két millát...az valahol nagyon sántít...
felénk egy nagygazdának 4-500 ha-földje van , de ebből sokat bérelnek...

viszont nem ritka az olyan ahol egy kézben van több ezer hektár
a régi tsz-ek feldarabolásával a tehetősebbek olcsón sok földhöz jutottak , s akkor még hol vannak a külföldi tulajdonban lévő darabok...
Nem is állítottam, csak írtam, ekkora földből ennyit lehet kaszálni.
És akinek van mondjuk 150 ha földje?
Vagy 1500?
Az EU bővítés azért volt jó az eu-nak mert így bővült
Mert a kapitalista termelés alap eleme a fejlődés ha nem fejlődik akkor meghalt
És ezért nem adnak semmi olyanra pénzt amitől mi fejlődnénk hanem csak a pénz jön hogy abból tudjunk vásárolni és mellé még kölcsönt is felvenni így fenntartható a kapitalista termelés növekedése
És ha már belekerült egy ország a szopó ágba (eu) akkor innen kijönni nem egyszerű és nagyon nagy szívással jár
a tények attól nem változnak , hogy Én vagy bárki más hisz benne vagy sem ...meg attól sem , hogy Te ezen röhögsz...
ez attól még tény marad...

S mint mondtam Nem kell hinnem benne...az EU határán dolgozom , látom minden nap...
10 hektár , nem tétel...
a nagygazda nem itt kezdődik...
A mostani munkahelyem előtti tulajdonosának volt pár ha földje.
Ő mondta nekem, hogy a kukorica jobban fizet de rizikósabb a termelése, míg mondjuk a zab nem fial annyit, de biztosabban megterem.
10 ha földje volt, elkezdte nekem számolni, egy évben 1 nap szántás, egy nap vetés, 3 gyomírtózás, egy nap izé, összeszámolt 8-9 nap munkát, de ugye nem kézzel, hanem egy belorusz traktorról volt szó. Szóval azt mondta, 9 nap, de közbejöhet egy plusz valami, legyen 12 nap évente, hektáronként a földalapú támogatással együtt hektáronként 200 felett van valamennyivel a megtermelt haszon átlag terméssel számolva.
Vagyis 12 nap alatt 2 miller.
Mondjuk hazudok, mert a kerítést kézzel kellett karbantartani.
meg az összes többi gyártó.... mondom, higgy benne....
Lehet , hogy legközelebb közülük választják a pápát! Ha már ennyire szentéletűek B+!!
ebben én nem hiszek , ezt én napi szinten látom ...
de biztos lehetetlen ekkora cégeknél... ahogy avw sem csalt a prodramokkal soha...
Még jó, hogy ez a vicc topik.... máshol komolyan venném, hogy pl egy Audi, Mercedes így csinálná... de Ja tévedek.... engedd el, az is elég, ha hiszel benne...
különben meg mennem kell dolgozni ...

csak még egy kérdés ..

ha ennyire jó az EU meg ennyire kell nekünk , meg ennyit segít az eu , akkor hogy lehet hogy az egészségügy hulla, az oktatás halott, az emberek inkább elmennek innen, az alapvető megélhetéshez tartozó árak nagy része megegyezik vagy megközelíti a nyugatabbra lévő árakkat?

nem az lenne a lényeg , hogy ha már eu akkor felzárkóztatás, vagy mit tudom Én...nem kilátókra kell az eus támogatás, hanem kórházakra pl..
az a rengeteg milliárd amiről beszélsz az az eunak csak kicsi morzsácska, viszont arra nagyon odafigyelnek , hogy véletlen se olyan helyre kerüljön , amivel hozzá közelebb kerülhetnél...ha érted mire gondolok...
a nagyobb gazdák előtte is megvehettek bármit készpénzre... nem tudom mennyit ismersz személyesen , de akiket én ismerek , vagy beszéltem velük , azok vagy eddig is tele voltak , vagy benne vannak egy kívülről hajtott körben , és mindent hiteleznek nekik , az alkatrészektől kezdve a gépekig , s akkor kell fizetni ha leszállítod a terményt persze a hozzájuk szerződött áron , a terepjárók , meg a bevétel leírása miatt vannak ... ,,,
pont az agrárpénzek teszik tönkre az országot...akkor is kapsz támogatást ha nem termelsz semmit a földeden , közel 70000.-et hektáronként...
az autópályákat meg hagyjuk ...vagy te elhiszed , hogy 13csilliárd forintba kerül egy méter?
mutass vidéken új buszmegállót vagy uszodát ...az ország 80%-a vidéken él...
stb stb stb
tévedsz...
nem kell vinni sehová...
ha a saját árud 100 ft és ha mondjuk 10 % vámot meg 27 % áfát kell fizess utána akkor legyen a végső ára mondjuk 137ft (ez egy végletekig leegyszerűsített példa!)
namost , ha a saját árudról csak 50 ft-os számlát állítasz ki az eun kívül és így viteted be az eu-ba, és kifizeted a járulékos költségeket, akkor mennyi lesz a végső ára?
ezért vannak a továbbértékesítések , és a cégtemetők ...
arról nem beszélve , hogy a gyártó országban áfavisszaigénylésed van az eredeti 100 ft-os árral ...

van olyan áru amit az adott cégek nem is gyártatnak , csak forgatják (ki-be szállítják ) és átpapírozzák...
plusz ez a megoldás mellet van még számtalan eljárás ...
csak aki nem lát ezekbe bele , az elhiszi , hogy milyen jó Nekünk az eu mert majd fellendül a gazdaság, meg jóllét meg a faszom...
mondjuk a felsőbb körökben jobban is élnek...
Autópálya, utak felújítása, buszmegállók, terek, uszodák, stb. Nagyon sok minden EU pénzből épül, sőt, ki merem jelenteni, hogy a komolyabb dolgok mind EU pénzből (80, 90%-os támogatási arány) épülnek. Plusz az agrárpénzek, a rengeteg milliárd. (A kicsit is nagyobb földdel bíró gazdák nagyon tele vannak vidéken, készpénzre veszik a Ford Rangereket.)