Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem is a 10ha-ból él. Amúgy villamos tervező az illető, ezt speciel nem is értem, hogy miért tartja, ráadásul egy erdő közepén van, kijutni oda a nyári szárazságot kivéve - de akkor sem egyszerű - egyenesen katasztrófa. De legalább megtapasztaltam, hogy egy L200 megfelelő gumival mire képes.
Szóval ez inkább móka neki, vagy az apukájától tanulta, hogy a földben a jövő vagy a fene tudja, de valami ilyen lehet a háttérben.
Meg vadászik is, ahogy hozzá kerültem, szerintem az első héten elvitt magával éjszakai vadászatra, kurvára nem volt hozzá kedvem
Van bizony. De gazdaságról beszélünk nem hobbyról.
1000 család azért nem kevés avval rengeteg sok meló van egy ember nem tudja megcsinálni de kettő sem, minimum 5-6 állandó ember kell hozzá
plusz olyan gépek amiket már ehhez a mennyiséghez gyártanak
300 családból ha van hely ahová lehet vinni őket meg lehet élni egy háztartásnak, a pörgetéseken kívül 2 ember meg tudja csinálni a munkákat olyan gépekkel ami bármikor elérhető
amúgy a legnagyobb gond a helyekkel van
pl 1 hektár akác olyan 8 családot tud virággal ellátni már 300hoz se könnyű területet vadászni
vagy akár a vaddohány, fél magyarország a környékükre hordja a méheit lassan egymásba ér a méhészek pöcse olyan sűrűn lesznek
- Aztán, hogy érzed magad ott, a műhelyben?
- Jól.
- És nem szidnak túl sokat?
- Engem nem, csak édesanyámat.
én szoktam vágatni alkalmanként egész táblából bútorlapot. Ha az általam megadott méretnél úgy jön ki a szabás(ezt egy számítógépes program végzi), hogy a maradék már nem eladható akkor azt hozzáveszik. Ha eladható, hasznosítható darabok leszenek a maradékok akkor meg nem. Ez mindenhol így van szerintem
egy labszabászat is megvásárolja a bútorlapot és nem előállítja. 2 centis megmaradt csíkokkal már ő sem tud mit kezdeni
a méhészetet sokan munka mellett kiegészítő fizetésként végzik. Pedig egész embert kíván. Bár egy méhészet 1000 családtól kezdődik, alatta csak gyurgyalag etető
10 ha föl szántóföldi növénytermelésben az majdnem háztáji
Nálunk aki komolyan gondolja és nem csak a 60 rugó/hektár támogatásért csinálja az minimum 10-12 szer rajta van a földön a talajelőkészítéstől a terménybetakarításig, ha épp szálas gabona a rendsodrástól a bálázásik. A mezőgazdálkodás sok pénzbe kerül de sokat is hozhat. Rengeteg minden befolyásolja a bevételt. Legjobban az időjárás és a piac. Lassan a bankok is megtanulnak hitelezni és megértik, hogy a gazdának akkor van egyszerre nagy pénze amikor a terméket értékesítette. És ez nem a november-márciusi időszak zömében.( ha épp nem tárolt gabonáról van szó. mifelénk egy nagy gazdaság úgy néz ki, hogy minimum 500 ha saját kézbe, meg mellé ugyanennyi bérlet. Akinek volt, van kapcsolata és mondjuk pályázaton nyer öntözéshez pénzt dréncsövezés vagy konzolok, na az a nagy úr a mezőgazdaságban
Ha van oka, bizonyos esetekben elfogadom az összeget. Ha látják, hogy szarban vagyok, akkor már nem.
A minapi eset, megkérdeztem bútorlapra egy cégtől, mennyi a vágott ár/m2. Mondta x, megrendeltem tőle valamennyi, kértem a bekérőt, sokkal nagyobb ár volt rajta. Kérdeztem, hogy miért, ja, mert a maradékot is beleszámolja ami a táblából marad...
Többet sem szeretnék azzal a céggel közösködni.
Nagyon régi...
Szőke megáll az autójával tankolni a kúton
Kérdezi a Kutas... hölgyem 95ös vagy 98as?
Erre a Szőke nő... idei nincs??
bármelyik szervíz nagyon drága
pl egyik rokon vitt egy kis futót kf (hatósági) műszakira, és belekötöttek a hátsó lámpába hogy valamiért nem jó
vett egyet a közeli boltban aztán megkérdezte hogy ez jó-e az már jó volt csak tegye fel mert ugye fotózni kell
keresett egy autószerelő műhelyt, ott annyit mondtak hogy nincs idejük, rokon mondta adjanak egy fúrógépet meg csavarhúzót a többit megoldja
feltette a lámpákat fasza minden megkérdi mivel tartozik, egy ötezresre levették mert látták hogy szarban van-volt
mondjuk még így is megérte mert nem kellett a nagy futóval elvinni bajára a kis futót......de azért az ötezres elég durva 4 lyukfúrásért
De az árképzés jobban zavart amúgy.
Nem, egyszerre pofátlan és oda nem figyelésből majdnem megloptak. Egyszerre két hiba.
Erre nem gondolnám, hogy pofátlan hanem, hogy meg akartak lopni, ha nem vitted volna az olajat akkor 900 lett volna az ára ami ugyan több mint a duplája mint amit vettél ellenben fent kell tartani egy szervizt alkalmazottakkal stb. míg a boltosnak ennél jóval kevesebb a költsége, drágállnám én is csak megértem az okát és persze nem venném meg.
Elmondok egy esetet, abból lehet látni a világképemet. 1993-ban lett egy vatta új Swift.
A tízezres szervizre nagy háború után én vittem a Total Quarz 5000-es olajat 420 Ft/l-ért, egy literes kiszerelésben.
Jól meg akartak szopatni, mert a számlázó nő nem értett hozzá, a számítógépen megnyomta a tízezres szerviz gombot, az az előre berögzített munka+anyagköltséget kiköpte, csakhogy nem vonta le az olajat, így a számlán megláttam azt, hogy mennyiért adná a NAGYKER áron, 200 l-es hordóban beszerzett olajat ahhoz képest, hogy én mennyiért vettem kiskeráron egyenként csomagolva a literjét.
Belelehet szőni, hogy persze, már nem is az eladott autók árrése a dominán s a bevételek között, hanem az anyagok árképzése folytán becsorgó pénz, csak akkor ugye kétszer húz le, mert van munkadíj meg van pofátlan árrés.
Persze, nem kötelező, hát nem is vittem oda soha többé.
Ja, 900+ Ft-ért volt a számlán, ráadásul úgy, hogy én vittem. persze hiba meg véletlen, de ezt akkor már másodjára csinálták meg velem, először a mosás díján, amit nem is kértem, le sem mosták csak ott volt a számlán.
Hát ez szerintem pofátlan.
A méz esetében? Akkor az, amikor átlag beszerezhető ár fölött jóval hamisított mézet kínál.
Mondom átlag.
"Ha nem pofátlanul kéri meg az árát, szó nélkül kifizetem neki. "
....no igen, de mennyitől lesz pofátlan egy összeg?
Vannak helyzetek, amin én gondolkodni sem vagyok hajlandó. Az egyik a méhészkedés.
Én úgy vagyok ezzel, ha biztos a baj/fájdalom, akkor inkább azt nem.
Mondjuk van kivétel, a fogorvos meg a megelőző oltások, de nem sok ilyen kivételes helyzet van az életemben.
én pár éve 2 ezerért adtam az akác kilóját, de ez olyan akác volt hogy én is ettem, szóval semmi "extra cucc" nem volt benne
amióta nicsenek méhek nem eszek mézet, ismerem a méhészeket, tudom mit művelnek, szóval nem kell a mézük
...és én ki is fizetem.
Én örülök, hogy van olyan ember a világon, aki hajlandó megcsinálni azt, amit én nem szeretnék vagy nem merek. Ha nem pofátlanul kéri meg az árát, szó nélkül kifizetem neki.
eleinte én is féltem tőlük
vastag kesztyű 2 pulóver kézelő minden szart magamra aggattam, aztán majd megdöglöttem a hőségben ennyi cuccal
aztán elhatároztam hogy nem fogok félni tőlük
leültem a kaptárok mellé és fogtam egy csipeszt és 1-1 méhet megfogtam és megszúrattam magam
aztán valahogy elmúlt a félelem, és végül a szúrás is alig fájt, legalábbis a többsége, mert néha betaláltak olyan helyekre hogy azt hitte az ember pár pillanatig hogy behugyozik
aztán nem volt kesztyű meg hasonló dolgok, a vége felé ha hülyék voltak oda se mentem, lehet hallani a hangjukon hogy idegesek, meg mennek neki az embernek
Ellenben annak akitől veszed bele kell nyúlni.......hát ezért kerül ennyibe, szúrásonként adott összeg.
Tudod, ki a rák nyúlna bele a sok kis dög közé.
Inkább azt a mennyiséget, amit egy évben elfogyasztok, megveszem a boltban. Vagy valakitől.
amúgy ha megfelelő időben van hozzájuk nyúlva nagyon ritkán szurkálnak
én kesztyű nélkül pólóban foglalkoztam velük mindig de nagyon ritkán volt fullánk bennem
de ha szar idő volt és nem volt máskor lehetőségem baszogatni őket akkor lett szúrás nem kevés
a legtöbbet raj befogáskor lehet beszerezni, akkor nem nagyon lehet odafigyelni rájuk
de ha belenyúl az ember a rajba nem szokták megszurkálni, tök meleg van benne nem is gondolná az ember, szinte olyan mint amikor melegvízbe nyúl az ember
Engem azért ennyi nem szúrt meg egyszerre, nyilván bekuláztam volna, de 1-2-3db-ot el lehet viselni.
azért amikor kb 50 fullánk volt az alkaromban akkor azért eléggé fájt
nekem a nyakamba akadt be többször is méh motorozás közben
eladtam őket
meguntam a szarakodást velük