Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mikor kirepülnek a gyerekek...
Perverz!
Ezt még kikalapálják.
De most tényleg, mennétek és a bukó plexijén ott lenne a pollenem...
Kerestem Pált az erdőben..de mindhiába...mire rájöttem, hogy...Pál ma fa.
Ej, ha az én pollenemet is vinné a szél...!
Az ember biztos hogy kipusztítja saját magát vagy így vagy úgy ez az ember tragédiája. Úgy mondanám hogy a Föld bolygó történetében az emberiség egy rossz vicc volt.
szomi lettem....
Hát nem vagyok egy nagy botanikus, de rémlik nyolcadikból, hogy sok növény tud szaporodni úgy, hogy a pollenjét viszi a szél... vagy faxtuggya na jó, legyen méh. Van viszont egy csomó haszontalan állat, pl. poloska, kutya... azok nélkül simán meglennénk. Mint ahogy meg is vagyunk, mert múltkor láttam a NatGeo-n, hogy évente több faj kihal... Lehet, idén csak egy sosemhallott latin nevű bogárfaj tűnik el, pár évtized múlva talán az elefánt, és egyszer majd az ember is.
Aztán hogy termelnél gabonát meg gyümölcsöt ha nincs állat? Az megvan hogy ha méhek nem lennének lényegében minden élőlény kipusztulna a szárazföldön?
Vagy pl. a lovat tehenet, bivalyt szántani, szekeret, kapálógépet húzni pl. utazni vele (lovagolás) És még sok egyéb, a tejtermékek pl.
"az állatok tudnának élni emberek nélkül " Lásd pl,: a dinoszauruszok kipusztulása!
Az alaptézised hibás... az emberek is tudnának élni állatok nélkül. Ha embernek állata van, az vagy élelem célra, vagy önzésből (ill. hobbynak és állat-szeretetnek is nevezik tévesen )
Ha nem lenne állat, termelnénk gabonát, gyümölcsöt, azt zabálnánk fel
De, ha nem egyenrangú, cselekvőképtelen vagy más okból korlátozott személy ellen viseltetik utálattal. Azonos rangú ember meg tudja védeni magát egy emberállattal szemben, a valódi állat mindig kiszolgáltatottja lesz az emberi hülyeségnek.
És aki embertársait utálja, az nem állat?
Na meg aki az állatokat utálja, az nem ember.
A kényszer nagy úr.
Ez az Orbán még a táblát is el akarta lopni...
Illetve valamelyik szigeten találtak erre utaló bizonyítékokat.
No, azért még embert nem ettem. Érdekes amúgy ez a dolog, párezer, de még párszáz évvel ezelőtt is ha nagy volt az ínség akkor először a csecsemőket utána a gyerekeket ölték/ették meg (valamelyik szigeten, Kréta, Szardínia nem tudom) mivel ha vége lett az ínségnek akkor a felnőttek tudtak még utódot nemzeni, de ha ők haltak volna meg akkor a gyerekek is és kihaltak volna, ebben puszta számítás volt semmi más, nem moralizáltak ezen. Ma már mivel nincsenek a harmadik világon kívül nagy és hosszan tartó ínséges idők így kifejlődhetett a humanizmus ahol helyesen a gyerek túlélését az átlag ember előbbre valónak tartja a magáénál, de ehhez kell egy olyan közeg ahol ha a gyerek túlél akkor fel is nevelődik a szülője nélkül is.
Őőő...de tesz! A macska is megeszi a kölykét néha...
De az emberekben igazad van
Nekem ezért van két előfizetésem.......nem engedhetem, hogy ne legyen net....