Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az a "szófosástan"?
Pont annyira, mint a kommunikáció és média szakon
Pedig ha jól tudom, a néprajz szakon nem nagyon jellemző az átlagon felüli IQ...
Hát olvasgass mengele féle tudományos dokumentumokat Ő foglalkozott az ikrekkel
Egyébként nem tudom mit rugozól ezen. faszságokat írsz. Azt írod, hogy megszületik egy ember lélek és jellem nélkül gyakorlatilag mintha resetelve lenne. aztán a külső környezet ad mindent. Pedig ez hülyeség. A testvéremmel egy környezetben nőttünk fel. Mint ahogy általában mindenki. Teljesen mások a jellemvonásaink. Én naív vagyok, előzékeny és kedves és konfliktus kerülő Ő határozott és kimért és konfliktuskereső, kompromisszumokra képtelen. A környezttől ez erősödik vagy gyengül. Ennyi. Persze, hogy mindent tanulni kell. A jellem az született. Az, hogy valaki hajlamos a rablógyilkosságra, valaki szétpörgi az életét annyit dolgozilk, mert ebbe éli ki magát, van aki meg a napot lopja egy kanapén és síránkozik ez mind jellem és nem tanulható. Állapodjunk meg ebben. ugysem foglak tudni meggyőzni, ahhoz nincs elég ikúd Sajnos ez is veleszületett. A főiskolán éppen beszélgettünk a profeszorral valamiről, ott került szóba, hogy a hosszú évtizedek alatt mennyi diák megfordzult nála. Elmondta, hogy bizony sokan kiestek a főiskoláról és nem azért mert nem tanultak. Hanem azért mert egyszerűen a tanulás önmagában kevés megfelelő értelmi szint nélkül. Az nem pótolható vagy helyettesíthető csak bizonyos határig. Ez az eset áll fent nálad is
Ezt már megcsinálták...a h.h.h. családból kivett csecsemők egy szép nap felnőve lazán kirabolták a befogadó családokat és léptek, az egyik agyonbaszta a nevelőszülőt is. Persze minden neveltetés kérdése..úgy általában, de van ami nem.
Belegondolsz nem volt teljesen kiszakítva a környezetéből
Ráadásul a bőr szín miatt biztos vagyok abban hogy teljesen másképp kezelik mindenhol
Plusz rájött hogy a testvíreknek mindent szabad akkor neki is

Amúgy a legjobb teszt az lenne ha ikreket tennének teljesen más környezetbe. Csak ugye ez a fajta kísérletezgetéssel nem igazán etikus
Ez nagyon ott van
Nekem is van ilyen ismerősöm.
Valóban problémásabbak voltak, de ennek ellenére rendes embert faragtak belőle.
Pedig így van. Hallottam olyan családról az volt a mániájuk, hogy gyerekeket fogadnak örökbe. Volt már vagy 4-5 nekik amikor elhatározták hogy most megmentenek egy cigány gyereket. De egészen csecsemő korában nehogy valami rossz radajon rá. Egyszerűen nem tudtak rendes embert faragni belőle ahogy felcseperedett ellopott mindent amit csak bírt.
Ezen behalok
Azt ne mond hogy egy angol főnemes ivadéka az őserdőben fűből font cilinderrel inná az 5órai teát amit mindenféle levelekből főz
Miközben a törzs tagjai majmot esznek gyökérrel
Mert ugyebár az 5 órai tea már genetikusan rögzített

Amúgy kurvára eljanyarodtunk attól amit mondani akarok
A lényeg az hogy a környezettől tanulja az ember mi helyes és mi nem
ezt meg is értem Na többnyire vagy 20-on éve ezért is kezdtem visszadobálgatni a halat ahonnan fogtam A szar munka rám maradt, aztán meg enni sem nagyon szerettem hát mit dzsúdózzak egy fél délután a pucolgatással meg a filézéssel
de qrvára van. Ha nem lenne akkor nem lenne zseni sem, vezető sem stb. pl. Alfa hímnek születni kell vezéregyéniség az nem tanulható. A jellemet valamiképen lehet formálni de az az emberrel született tulajdonság. Ugyanígy van az állatoknál is. Amikor még macskáink voltak, pont ugyanazt a törődést kapták és táplálékot és mégis ég és föld volt a két macska Az egyik élelmesebb volt. Ha főztél a konyhába azt csak elfordítottad a fejed, már csak azt láttad, hogy a bepanírozott hússal avel a kijárat felé A másik macska meg csak ült a járólapon. Na attól ki is mehettél a konyhából. A nyers máj is a konyhalapon maradt. Egy óráig is bámulta de nem mert hozzányúlni, pedig verést a másik sem kapott érte soha.
amikor lehúzod a slozit a kefe másik végén van egy műanyag lapátkerék aszt az Turbó elvén
te honnan tudod, hogy én mennyit dolgozom?
...meg akit nem zavar semmi sem.

http://youtu.be/NgQlTHTKEDg;feature=emb_logo
Na.
Van aki nem örül a sikeres horgászatnak.

http://youtu.be/2tj-i9HEkOw;feature=emb_logo
Az lehet, de ha valakire azt mondják jellemes, az a magyar értelmező szótár alapján több jó tulajdonság mellett erkölcsös is..valahogy én is amondó vagyok, ha már a nyelvtudomány is elismeri a jellemes embert, akkor bátran használhatjuk az ellentétjét arra, akit annak gondolunk.
Jellem=viselkedésforma.
Az meg bizony van, a gugli a barátod, rá lehet keresni. Keresd az "ösztönmaradványok" kifejezést, illetve a humánetológia szót.
De amúgy ha igazad van, akkor még rosszabb az, amit említettem a woody-val kapcsolatban.
(rosszabb=elitélendőbb, és sok mindent meg is magyaráz)
A kreatívabbak meg szilikon nyelveket ragasztanak rá körbe és szarás nélkül ülnek vigyorogva órákon át. Női WC-ben előrébb van helyezve és változtatható a fordulatszám.....
Igazi motoros ha lát egy forgó valamit azonnal ráül.
Most mééér? Aki úgy szereti, hogy beindítja és utána szarik az hadd tegye!?? Hogy egy kicsit szros lesz a háta , na mondd már! Történtek már nagyobb balesetek is! Demokrácia van!