Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

és mi van akkor ha átlátszó? nem tudnak vele mit kezdeni Én magamról hazudhatok teljesen nyílvánvalóan is
Én magamról bármit állíthjatok, másról nem ez a törvény

- hogy hogy nem halotta??? Ott állt mellette
- gondolataimba voltam merülve, elrévedtem nem oda figyeltem
- és látni sem látta???
- mondom,hogy a gondolataimba voltam merülve ilyenkor mindíg be van csukva a szemem
hülyeségeket beszélsz Soha nem nézte meg az egyenleget mert nem is érdekelte, sőt azt sem tudja, hogy van e ezen egyenleg vagy melyik szám micsoda
Honnan kellene neki ezt tudni szakmája??? Hobbyja???
El tudja vezetni a buszt, tudja melyik megállónál kell megálni meg tudja melyik gombot kell megnyomni,hogy kinyíljon az ajtó.
Nem fogyott a kártyáról a pénz???
Honnan tudta volna??? Bírja ezt valaki bizonyítani???
Bevalotta a hülye.
Bár ha én elttem volna a helyében simán vissza vonom mert ilyet is megtehetek
Túl sok amerikai krimit nézel, nem?
Ez faszság te nem vagy köteles mondani semmit Jogi képviselő nélkül még annyit sem,hogy bakfitty
Ha téged mondjuk bűncselekménnyel vádolnak még kötelező is a jogi képviselő. Vagy hozol, vagy kirendelnek melléd valami 3 osztályú ügyvédbojtárt aki csak szerződéseket kötött addig Mi az, hogy tanuként te köteles vagy igazat mondani??? Azt mondasz amit akarsz, főleg azt, hogy nem láttam és nem hallottam és nem is ismerem egyiket sem, sose láttam és a jogi képviselőd nélkül te most indulsz is innen kifelé mert nem tarthatnak itt épp megy a buszod meg még nem is ebédeltél nahát
hát mivel szerintem halvány lila fogalmad sincs róla elmondom. Én egyébként is elítélt bűnöző vagyok megjártam bíróságot, vádlottak padját, már gyakorlatból tudok egy két ezt azt Rólam már készült fotó szemből is oldalról is
Nos az ügyészség nyerési %-ra megy. Ha csak halvány esély van rá, hogy nem lehet elítélni a vádlottat inkább nem emel vádat sem, mert nemkockáztatja,hogy adott megye(ében) romoljon ez a %-k. Ez Van. Pl. édesapámhoz amikor betörtek igen jó nyomozati munkával kézrekerítették a feltételezett elkövetőt. Lefoglaltak házkutatás során egy pulóvert amit elismert, hogy az övé. Laboratóriumi elemzés megállapítota, hogy olyan elemi üvegszilánkokat találtak a pulóverbe ami megegyeeztt édesapám házának betört ablakával ahol bementek. Nos az illető beismerte, hogy az övé a pulóver azt viszont nem tudta megnevezni,hogy az adott pulóver az elkövetés pillanatában kin volt, mert hát rajta ugye nem
KÉSZ. FUTNI HAGYTÁK ENNYI BUDAPEST KÖRNYÉKI ÜGYÉSZSÉG NEM EMELT VÁDAT SOSEM NYERTE VOLNA MEG
Ebben az esetben, hogy az ügyészség vádat emelt egy dologra vezethető vissza. Kb. 2 perc alatt simán megtörték a rendőrségen. Megszeppent bevalott őszintén mindent aláírta. Így az ügyészség egy lejátszott ügyet könnyen be mer vállalni Nincs mit veszítenie nyert ügynek indul neki amikor vádat emel.
Az nem bizonyítható amit én meg is írtam neked, de ha töredelmesen elpirulva bevallom akkor nem is kell mint bizonyítani, mert elmondtam, hogy így történt nem?
Nem utalt neki tévesen senki. nekem voltak téves átutalásaim azonnal kiderül vissza kell utalni nyoma van
Erről itt szó sincs
elqrt valamit a bank, nem a faszi hibájából (Ő nyílván észrevette és kihasználta az adott lehetőségeket ha már ehhez volt bátor legalább ahhoz is lett volna, hogy azt hazudja, hogy semmiről nem tudott Ha a kihalgatóbas ezt mondja az ügyészségnek esze ágában nem lett volna vádat emelni. amíg nem tálcán nyújtják át a delikvenset addig az nem party
Persze ruztintalanra rá lehet ilyeszteni, a nyomozóknak megvannak erre a trükjei, behülyítik megilyesztik valótlan dolgokkal bebeszélik neki,hogy sokkal kevesebbel köti be ha elmondja az igazat stb. összezavarják. Mindenkinek sokkal jobb(hatósági részről) ha van egy töredelmes részletes beismerő vallomás. A rendőrség elvégezte a feladatát az ügyészség elvégezte a feladatát, a bíróság szintén és volt miből megfelelő ítéletet hozni Ha úgy csinálja ahogy kéri is mondta és állítja a nyílvánvaló saját hazugságát leszophatta volna magát mindegyik
Nős férfiaknál hamar kialakul az úgynevezett "szelektív hallás" szindróma.

Anno még a lakótelepi minigarzonban laktunk, az asszony többször is rám szólt, hogy: "Vidd le a szemetet!" . Semmi reakció...
Aztán egyszer suttogva megjegyezte, hogy: "Van egy söröd a hűtőben". Érdekes, de ezt mindig azonnal meghallottam.
Ez azért van, mert tanúként köteles vagy igazat mondani és nem vehetsz igénybe jogi képviselőt.... amikor mar úgy gondoljak, akkor gyanúsítanak meg, akkor meg mar nem vagy köteles terhelő vallomást tenni és jogi képviselőt is igénybe vehetsz. Ezért van az, hogy ha úgy ítéli meg, hogy nincs elég terhelő bizonyíték, akkor tanúként idéznek be.... klasszikus bevett szokás...
ezért írtam korábban hogy túlzásba esett 8 milla nem kimagyarázható
de
ha levett volna minden nap 500 ezret akkor már megérte volna azt a pár havi sittet, persze csak ha mindent leíratott volna a nevéről
Szerintem ha közel 8 milliót költesz 6 hónap alatt mint a sofőr de ezt az összeget 2 év alatt sem tudod egyébként megkeresni a fizetésed alapján ott "jóhiszeműség"-ről, vagy "tévedésről" nem lehet szó.
ha nem nézi az értesítőt akkor fogalma sincs mennyi rajta a zseton, megszokott életvitelt folytatva, kicsi plusszal simán elmegy jóhiszeműségnek
vissza vonják a plusz pénzt x hónap alatt és ennyi
Ha egy fantom számla terhelődött akkor a sajátjáról nem ment le semmi, tehát nem 400-at költöttél 300 helyett, hanem bármennyit is költöttél hó végén megmaradt a fizud ami halmozódott csak.. hidd el, ezt még "Csodaországban" sem nyalja be senki, nem hiába áll majd bíróság elé
Ritkán előfordul olyan is persze viszont az meg elég gyakran, hogy a bűnözőt el kell engedni meg kártérítést adni neki.
mondjuk én néha ara sem emlékszem mit mondott az asszony 15másodperce
Az tényleg jobb ha nem a bűnözőt kapják el, hanem valami szerencsétlent aki inkább vallott csak ne verjék halálra.
Az is elég átlátszó tud lenni ha olyan az ügy.
Az én esetemnél nem kellet semmit kamuznom, és érdekemben állt a valóság feltárása, csak meg akartak róla győződni hogy tényleg nem kamu.

Meg aztán én örülök hogy nem vagyok profi a nyomozók félrevezetésében, mert az azt jelenti hogy normális ember vagyok, nem pszihopata, vagy gyakorlott bűnöző
túlzásba esett
pl ha számlára megy havi 300 ezer és elkölt 400 ezret akkor esetleg lehet egy jóhiszemű nemtörődömséget bepróbálni
Nem tudom feltűnt-e de a buszos csávó ellen vádemelés van, azt szerintem a "nem bizonyítható" esetekben nemigen csinálnak
Valamit szerintem félreértesz a csávó költött, de nem fogyott a pénze. Ha egyszer is valaki tévesen utal neked és te elköltöd a "tévesen" hozzád került pénzt ugyanúgy bűnt követsz el, jogtalan elsajátítást mert az a pénz nem a tied. Az első hónap után jeleznie kellett volna a pénzintézet felé a dolgot. A "ki mit talál övé" szemléletet a törvényalkotók, no meg a jó erkölcs sem lájkolja
Igen ezt nevezik jogállamnak mindenkinek joga van hülyének lenni. Mennyivel jobb volt az átkosban az ilyen embereket levitték a pincébe addig ütötték amíg mozgott bevallotta azt is amit nem tudott.
Te kártyára kapod a pénzt?
Bankszámlára megy az, amihez jár egy bankkártya.

Ajándék utalvány/kártya az, amin pénz van.
elég dörzsölt vagyok eddig még csak egyszer sikerült elítélniük az mondjuk bizonyított lett
A buszos csávó nem bizonyítható legfeljebb vélelmezhető nagy a különbség
a helyzet az, hogy te bevalhatsz bármit majd simán visszavonod Féltél, fenyegetve érezted magad, összezavarodtál, nem tudtál tisztán gondolkodni stb.
Saját magadról annyit hazudhatsz és olyan pofátlanul ahogy akarsz. Bíró, ügyész kénytelen tényként kezelni, az a te vallomásod Másra nem tehetsz terhetlőt alaptalanul, mert akkor van baj ha az kiderül
Ha te magadról azt állítod, hogy tudsz vizen járni akkor tudsz. Le kell irniuk el kell fogadniuk . Ott legfeljebb egy bizonyítási eljárásban nem tudod majd produkálni, de még mindíg mondhatod, hogy te úgy emlékeztél, hogy tudsz Nahát most nem sikerült nem is értem régebben ez ment
nem kell mondani semmit, abban nincs hiba
nem emlékszem, nem tudom, nem láttam, nem hallottam......és ezek kombinációja
Azért ha reggel ötkor kopogtatnak, te a csipát törlöd a család meg sír lehet másként reagálnál mint itt a billentyűzet mögül, nem?
Engem egyszer hallgattak ki, tanúként, de utólag azért összekombináltam, hogy lehetséges hogy gyanúsított voltam, mert olyan keresztkérdéseket tettek fel .
Nagyon profik voltak. Amit a filmekben látsz kihallgatás az kutya fasza ahhoz képest mit csinálnak.
Nem fenyegettek, semmi, de pár keresztkérdéssel, sortűzzel, pillanatok alatt összezavartak, és kiszedtek belőlem mindent amit akartak, én meg csak kapkodtam a fejem, hogy most mi van. Nem állt szándékomba kamuzni, de ha megpróbálok akkor tuti lebuktatom magam a viselkedésemmel.
Szóval úgy szívesen megnéznélek a detektív tükör mögül, hogy kap szét téged és a nagy pofád, egy ilyen szituban két tapasztalt nyomozó
az mi?
már,hogy becsületes megtaláló?
Végül is ilyen van az egy létező személy vagy csak valami fantázia szüleménye?