Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

((((((Csak egy ilyen sok zárójeles megjegyzés: azért a média igen redményesen befolyásolja a "nagyközönséget": stadionok beégett rendesen...szép munka volt a baloldali "független médiától"))))) De nem akarom senki játékát elrontani... ;-D (akit érdekel után is néz hogy mennyit "herdáltak el " Stadionokra...- szerintem kijelethetö, hogy pont arányban van foci utáni érdeklödési szinttel)
A faluban Veszprém megyében nem fordult elő , hogy ne kellett volna iskolába mennem , mert ""szünetet" rendeltek. Pedig örültem volna!
természetes szelekció
" Stadionok épülnek, utak romlanak." Már a római császár Néró pl. is tudta: Mi kell a népnek? Kenyér és cirkusz! "Panem et circenses!" És akkor nyugalom van!
Hatvanas évek.
Én nem tudok ilyenről. Mikor volt ez??
Ezek szerint emlékezhetsz a száj és körömfájás járványra meg a velejáró karanténokra a Dunántúlon (midsziksztíz).
És ki alkotná meg a szabályokat az ostorra vonatkozóan, vagy ki mondja meg, hogy kit kell ostorozni? Láthatod az utak állapotán milyen döntések születnek. Stadionok épülnek, utak romlanak.
Egy dolog viszont biztos! a ' 70-diket taposom, és ilyen az elmúlt 64 évben még eddig nem volt, pedig pár járványt már megértem! Mert egy vén fsz nyugger vagyok! És mégis tagadják, nagyon ,hogy ez a vírus biofegyver-laborból szabadult volna ki! De már ígérik a következő kört! Azzal nem nagyon törődnek, hogy miket mondogatnak -gondolnak- a fiatalkori édesanyjuk ledér életviteléről??!!
Szép madárdalos napsütötte jó napot motorosok! Mert a mai elég szr! éjjel esett most meg fúj!! Én is nyuggger vagyok , és mindjárt megyek bevásárolni a boltba! Viszont kívánom a tiétekbe is!
Én értem.
Értelmes, gondolkodásra képes ember tisztában van azzal, ha ő húzza a rövidebbet.
Fel kéne adni a makacsságot, az elveket ilyen esetben. Ők nem. Ez sem baj amúgy, nekem legalábbis.
Ma voltam egy idős hölgynél, minden évben ad két cserép csilipaprika növényt, ez volt ma. értelmes, tanult ember, a saját bevallása szerint március eleje óta két alkalommal mozdult ki a házából, egy bolt és egy piac, gyógyszertárral vegyítve.
Érdekes módon él, tehát ki lehet bírni így is.
A nyuggereknek kellene akarni az "elzárásra"
Pl anyámék nagy nehezen felfogták és nem mászkálnak sehová sem
De pl anyós már szarik az egészre pedig jövőre lesz 70 éves
Érdekes a probléma.
Ha elzárod őket, akkor a megélhetési libsik és a belső ellenség egyből haláltáborokat vizionál. Ha azt mondod, jó, akkor mászkáljanak ahogy egy "szabad" embernek ez dukál, akkor meg a legnagyobb számban úgy is ők húzzák a rövidebbet. A legis-legrövidebbet. Akkor meg az a baj.
Tipikus van sapka-nincs sapka esete.
Ezért mondom, szabadság CSAK és kizárólag annak jár, aki tud élni vele. Aki visszaél vele, annak nem. Annak ostor és pofon, amivel a számára legmegfelelőbb ösvényen tartják.
szerintem mindenhol szart mindenki erre, főleg a nyuggerek
az idősek fura szerzetek, "erre a kis időre" , "nekem már úgy is mindegy", meg a hasonló faszságok miatt nem lehet velük bírni
A gond hogy elzarod oket, es lasd idosek otthona, beszabadul es tarol.
Namost olyan nincs hogy sikeres izolacio, mindig beszabadul. Barmit csinalsz.
Nem kamuznak a halottakkal, csak ha beszamitjuk a x10 et vilagszerte van 4,122 millio igazolt fertozott. Akkor legyen kb 41 millio. Es erre jut 1, 5 millio halott.
Szomoru es gond persze, de tegyuk hozza hogy idos es tobb kronikus betegseggel kuzdo a legtobb.
Szoval nyuzsgunk 7 milliardan.
Ez igy szamokkal eleg gyotrelmesen kicsi jarvany.
Tobben halnak meg amiatt mert leesnek az agyrol egy evben.
én azt mondom az időseket "el kellett volna zárni" addig ameddig nincs meg az ellen oltás
mert ugye 10 millió emberből el fogja kapni alsó hangon 8 millió, aztán szinte mindegy hogy ez 1 hónap alatt vagy egy év alatt történik meg, addig ameddig nincs ellenszer nem csináltunk semmit
A svédek ugye nem nagyon foglalkoztak vele mondván majd kinövik, most az egyik kormánytag elcsodálkozott a halottak számán, hogy nem gondolták, hogy ennyien lesznek. Akkor melyik a jó? Aki simán megússza (szerintem is a többség) annak gáz ez a nagy leállás mert sok kárt okoz, okozott, de aki belerokkan, pusztul annak meg a nagy lazulás a gáz. A fene tudja mi a jobb?
nem mondom hogy kamu, de szerintem túlságosan fel lett fújva
Az igazság odaát van.
Hát ja, és is kissé túlzónak tartottam a leállást, de azért nem gondolnám, hogy halottakkal kamuznának, ahogy írod, valahol a kettő között.
Az igazsag valahol a mind megdöglünk es a kamu kozt van.