Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez igen, az elosztó befalazós meg dugalj toldós ötletet lopom...
ismerős gyereke maszek kajafutár annyit megy amennyit akar valami telefonos izén kapja a megrendeléseket
egyrés sport ,mert biciklivel tolja másrészt meg jön zseton is
suli mellett tök jól elvan
állítólag ugyanez van külföldön is ott sokkal több a pénz

hiányszakma
ha mindenki hiányszakmát tanulna akkor nem lenne hiányszakma
fel kellene már fogni hogy nem lehet mindenki mérnök meg tanár meg orvos meg hasonló értelmiségi, kell szemetes is meg aki a csatornát pucolja mert az értelmiségi beleöntötte a macskaalmot........
Tényleg?? EZ A "VILLANYSZERELÉS DOLOG IGAZ LEHET???! Mert nem tudom elhinni, hogy valaki ennyire hülye legyen??!! Honnan vannak a fotók?!
Mert Ti is minden apróságon felakadtok! Milyen megrázó élményben lehetett volna része??!
Hajón nagyon nehéz megélni egész biztosan. Mennyiért bérelted a szállás? Kajára mennyit költöttél? Autó fenntartás tankolás jó sokba fájt ugye?
Annyit kevesen húznak ki, és a kulimunkások közül sok a swarcz - úgy nem számolódik az év.
Na de mind1, nem agitálok itt ezen - menjetek Isten hírével!
Igen mert mindenki hajóra megy dolgozni nem?...ez még viccnek is gyenge
Mai témánk a villanyszerelés:
Azért azt ne felejtsük el hogy pl a németeknél 16év munkaviszony után jogosult a nyugdíjra.
Nem feltétlenül táppénzcsaló.
Látod, az elején megmondtam, még tegnap, hogy nem fogod megérteni!
7 évig pizzát hordott? És most mit csinál? Ekkora szakmai tapasztalattal már levest is rábíznak? Mindenesetre szép karrier... nyugdíja miből lesz?
Ha itthon tanul egy hiányszakmát, vagy képzi magát, itt is vihette volna valamire, nem kellett volna elmennie a királyhoz szolgálónak.

Nem lenézés, a pizzát is ki kell vinni valakinek, de az nehogymá' példakép legyen, hogy valaki kimegy külföldre azért, hogy pizzafutár legyen
Te már voltál Elattro boltvezető is............de az smafu?
de hát mindenki nem is megy el
Milyen közösségi érdekekről hadoválsz?
Minden értelmes ember saját magát és családját szeretné jó körülmények között tudna Amikor ez megvan na utána jöhet bármi más.
Az nem hazaárulás, hogy az uralkodó elit 1000 mrd-okat lop ki éves szinten a zsebünkből büntetlenül a mi kárunkra? közszférában szaré-hugyé dolgoztat közben meg bünteti a fogyasztás gínesz rekord 27%-os áfával.?
hagyjuk már a nagy szavakat. Aki külföldön próbálkozik az többnyire a jobb lét reménye miatt teszi. ez van akinek bejön van akinek nem. De ezzel senki nem árulta el a hazáját csak azért met nem azt gyújta neki ami elvárható lenni
tesóm pizza melóval 7 év alatt megkereste és félretette a lakása árát, maradt felújításra is. Akkor kevesebb volt most 20MFt reálérték. Tegyél ennyit félre magyarországon az átlagfizetésből, vagy futárkodásból.
te egy rasszista cigó lehetsz vagy külföldi mert pipi fehér magyar ember, veled ellentétben józan gondolkodású kivéve amikor meggybort iszik pálinkával.
Soha semmiben nem értettünk még ennyire egyet!
Amikor hajón dolgoztam szó szerint az egész fizetésemet hazahoztam a borravalót eltapsoltam kint. Mesélj még!
Pipivel.nem bírsz fossa a szót csak nem tudni honnan szedi azt a sok baromságot
minden bizonnyal az volt
lakást akart venni így volt a leggyorsabb
utána meg megmaradt a nyugis állás
...még ehhez annyit, hogy nem érted még mindig (valszeg nem is fogod)
Azt értsd már meg, hogy MINDENKI nem mehet el - valakinek itthon is kell maradni. Aki elmegy, az bizony az önérdeket fölé helyezi a hosszútávú közösségi érdeknek.Kár itt nagy szavakat dobálni, de ez akkor is valamilyen szempontból definíciója a hazaárulásnak.
Ááááá, ugyanazt írtuk, csak én rövidebben.. el is megyek, valami baj lehet az agyammal
Akkor az meg táppénz csaló de az ilyet megértem, ő céllal ment, dolgozni adott ideig, nem amatőr migráns Akik felkerekednek, semmi szak- és nyelvtudással, hogy majd lesz valami - na ők jönnek haza üres zsebbel pár éven belül.
sokan megpróbálják a nagyvilágban. Mindenki azt hiszi, hogy kolbászból van a kerítés külföldön. Pedig nem.
Nyelvtudás és bármiféle szaktudás nélkül ott sincs pénz. Nyelvtudás és szaktudás nélkül legfeljebb a legalja helyeke kerülhet be az ember. heti 6-7 napot dolgoztatják. szállással kajával együtt semmi sem marad a zsebében. Ezért jönnek haza, mert rájönnek, hogy ezekkel a qvalitásokkal ott sem jobb, itthon legalább beszéli a nyelvet valamivel jobban boldogul.
Aki kitartó és 1-2 év alatt elsajátítja a nyelvet az máris fentebb lépett a ranglistán. az már fog találni munkát amivel efektíve jobban fog keresni, mint a magyar átlag és talán marad valami a tarisznyába a hónap végére. Persze ehhez nem lehet teljesen hülyének lenni, úgy, hogy mondjuk te ott elvéreznél.
Akik építőiparban dolgoznak mondjuk egy jó ács, burkoló, kőműves, víz, villany, gáz szerelő stb. azok köszönik jól el vannak, na ők az ingázók. Ezeket is hazaárulózzátok aztán kint keresik a jó pénzt egy lakókocsiban laknak itthon meg költik el a nagy pénzt de hát tolvaj hazaárulók ugye
Az igazán nagy pénzt a nyelvet beszélő jól képzett szakemberek, orvos, informatikus stb. szakítják. Ők egy biztos egzisztenicia megteremtésének reményében mennek ki . Nekik többnyire be is jön az élet. Elegük van abból, hogy itthon a munkáltatók a seggüket törölgetik velük kint meg többmilliós fizetésért jobb körülmények között dolgozhatnak. Miért hazaáruló és tolvaj (mert ugye a duma innen indult szerintetek mindenki a külföldön dolgozik az) az aki a képességeit kint kamatoztatja?
Volt elég bátorsága összepakolni a családját és egy új életet kezdeni ott ahol megbecsülik a munkájáért Nekem van család tagom a 70 évek óta olaszországban, feleségem keresztapja 82 óta osztrákiába, gyerek kori barátaim közül 4-en, 5-en a 90 es évek közepe óta angliában és amerikában. Lehet itt mamogni, hogy milyen jól élünk itt
Nos hát Ők még annál is sokkal jobban Megteremtették az egzisztenciájukat évente 2 szer hazalátogatnak de köszönk szépen nem kívánnak hazajönni ezekért a bérekért. Viszont kezdenek befektetni az országba, ingatlanokat vásárolnak a kint felhalmozott tőkéjükből és itt forgatják az állambácsi legnagyobb örömére. De hát Ők is csak egy mocskos hazaárulók ugye. Aztán jönnek ezek a demagóg dumák, hogy hát itt tanult ingyen aztán rázzátok az öklötöket Hát kellene jobban megbecsülni a szaktudást.
Egyébként már orvos stb. szakmákban úgy tudom kötelezően alá kell írni MO- néhány évet addig nem lehet máshol dolgozni. Egyébként meg ingyen gyakorlatszerzésre még jó is amikor letelik a 2-3 év utánna mennek el pénzért dolgozni külföldre. Ez azért ne azoknak az embereknek a hibája legyen már akik ide születek, de szeretnének a képességeinek megfelelően érvényesülni