Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

egy cikket másoltam be okoska Nem vártam többet egy 5-ös szintű hülyétől
egy ismerős gipszkartonozni járt ki belga holland vagy ilyesmi helyekre
kivette a céges szabadságot meg egy hónap betegállományt és addig ott dolgozott
sátorban lakott gázrezsón evett- melegítette a vizet labórban fürdött nagyon minimálban tolta
így tudott hozni 2-3 hónap alatt haza annyi pénzt hogy a éves céges fizetésetől jóval több volt
de ha ott is szállás rendes kaja néha 1-1 sör pizza stbstb esténként akkor szinte semki se maradt volna
Pipi mint hedonista? A legnagyobb élvezet neki, ha kimegy a nádasba horgászni
Hát az igaz, van barátom, aki a CERN-ben dolgozott, az tudott hazahozni, meg a programozóként kint egy évet betanuló barátom is - de sajna ez a mosogatókra, pizzafutárokra nem jellemző... festő ismerősöm is egy használt Golfot tudott felmutatni 2 év után... A spanyolos narancs szedőket meg ne is emlegessük, azokat nettó átverték
Szóval fenntartom, hogy ezekből a kuli munkásokból szinte mind hazajön pár év után, és nem látszik nagyon rajtuk a jólét. Talán a fuvarosok húzzák kint legtovább...
Libériát hogy hoztad ide? Valamit véletlen feldobott a Google?
Nyilván jó ez, csak működik-e?
Működik, ha minden mást semmibe veszel.
Ennyi.
azért csak furdalt a kíváncsiság megnéztem, má nehogy hüjén halljak meg

"Hedonizmus​[bevezető szerkesztése]

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Ugrás a navigációhoz

Ugrás a kereséshez

A hedonizmus az a filozófia, mely szerint az örömök elérése a legfontosabb dolog az életben. A szó a görög "élvezet" szóból ered (ἡδονισμός hedonismos ; ἡδονή hēdonē "élvezet" + rag ισμός ismos "izmus"). A hedonista alapelv szerint az élvezet az egyetlen dolog, ami jó egy embernek. Gyakran használják a tettek az általuk kiváltott élvezet és fájdalom alapján való kiértékelésének igazolására. Nagyon leegyszerűsítve a hedonista arra törekszik, hogy a lehető legtöbb élvezetet érje el a lehető legkevesebb fájdalom mellett (élvezet - fájdalom). A 19. századi brit filozófusok, John Stuart Mill és Jeremy Bentham védelmébe vették az utilitarizmus etikai elméletét, amely szerint azt kell tennünk, ami mindenki számára a legjobb. A hedonizmust, miszerint az emberek javát kell keresni, összekötve az utilitarizmussal azt az eredményt kapjuk, hogy minden tettnek a legnagyobb jó elérésére kell irányulnia a lehető legtöbb ember számára. Bár konzisztensek a boldogság utáni hajszájukban, Bentham és Mill verziói különböznek. Két, mondhatni alapvető de különböző iskolája van a hedonizmusnak.:["

Hát ha ezt jelenti a hedoizmus akkor bizony az szeretnék lenni, meg minden normális ember az szeretne lenni Minél kisebb ráfordítás mellett minél boldogabb örömteli életet élni, úgy, hogy az másoknak is jó Nagyjából úgy értékelem, hogy a mazoizmus ellentetje
persze van sok mazoista hajlamú egyén aki mondjuk csalánlevelekkel csapkodja a hátát és egész életében bűnbánatban él szerintem közéjük tartozhatsz
nem tudom a te fajdád mit takar meg a hedonista mit jelent de kb. az van amit leírtam megettük a kenyerünk javát az átlag életkor tekintetében a nemzetgazdaságoknak nem célja a hosszan kitartható élet ezért nyugdíjra való apellálás meg többnyire hiú ábránd marad
A tefajtád ezen véleménye pont arra jó, hogy a a saját hedonista életmódját megmagyarázza.
Nem gyűjtök, mert úgy sem érem meg, meg akkor már úgysem lesz belőle semmi.
azt, hogy én megérem-e vagy te azt majd a jóisten eldönti Minden esetre a cél a nyugdíjkorhatár kitolása és a mostani átlag életkor lehetőség szerinti fenntatása. A statisztika azt monja, hogy a mi korosztályunkból már kevesen lesznek azok akik felveszik a nyugdíjat. A legfőbb halálok szív és érrendszer, koleszterin, vérnyomás stb. jó néhány nobeldíjat érő kutatás és találmány simán meghosszabíthatná az életünket. Nos ezek az elmék bizony csúnya mód el lettek hallgatatva és tüntetve. nem csak itt az egész világon. A betegség az jó üzlet talán a legjobb, a hosszú élet pedig a legrosszabb. Ha kitolódna az átlag életkor mondjuk 130 évre ami egyes kutatók szerint lehetséges lenne hisz az emberi szervezet erre van berendezkedve akkor lenne itt nagy baj egy 65-70 éves nyugdíjazásnál. Így hát nem cél az emberek hosszantartó élete.
Bár esetleg érdemes lenne megfigyelni a távolkeleti országokat Ők ezt hogy csinálják
Annak, hogy megéred, vagy nem a nyugdíjat a jelenlegi nyugdíjasok és fiatalok eltartását és az idegenbe szakadtak attitűdjét cseppet sem érinti. Attól hogy most megszívod, nem jobb érzés végigcsinálni azzal a tudattal, hogy mindegy, mert úgyse éred meg a nyugdíjat
Ezt ugye te sem hiszed el?
(Azt ne írd, hogy ezt olvastad, mert én is olvastam a buziknál...)
a nyugdíjon én már nem aggódnék 70 lesz a nyugdíjkorhatár 65 az átlag férfi életkor, úgyhogy probléma letudva
Remek Rédei eszmefuttatása, de az átlag 1500 eurós fizetésekből a kereső ha kint megél és még haza is küld, abból te nem ruházol be, max egy melegítőre. A tények azt mutatják, hogy a kint keresett pénzt kint is költik, hazatérve meg megy a szarozás, fillérbaszás, lesajnálás, nem egy kint szakadt hazánkfiát hallottam már. Az tényszerű, hogy minden külföldre adózott forint csökkenti az állami bevételt, amiből az inaktívakat látjuk el. Persze vannak még tévedésben élők, akik azt gondolják, hogy a szüleik nyögdíját a szüleik már megkeresték ...hát nem, a felosztó, kirovó rendszer miatt mindig az éppen aktívak azok, akik eltartják az inaktívakat. Ezért mondják sokan, hogy nyugodtan keressenek kint, mi majd eltartjuk a nyugdíjasokat. Ha tisztában vagy a korfánk kinézetével, akkor azt is tudod, hogy ez nem kis feladat lesz pár éven belül.
ezt honnan veszed?
mindig volt fullos bejelentett munkám, vasútnál 20 év ott nincs egy forint se adó nélkül, kondis cég is fullos volt, utána egy ideig semmi sem volt, még a 7 ezres se, nem is voltam sehol sem, most minimálbér van de mindig ki van egészítve mozgóbérrel ha több a bevétel
szóval rossz emberrek kötekszel ebben a témában
nagyságrendekkel többet csalsz te mint én
pont te hazaárulózól meg tolvajozol, ha valaki külföldön dolgozik aztán kiindulhatnál saját magadból is. Te például már soxorosába belekerültél az államnak mint amit megtermeltél. 10 éve nincs bejelentett munkahelyed, alaklmi munkákat végzel feketén adózatlanul gondolom a 7800 at befizeted magad után amiért pont ugyanazt az orvosi ellátást kapod mint aki havi 30-40-50 ezer ft-okat fizetnek be a fizetésükből a tb-nek. Nos azokat a pénzeket amiket az állam rád áldoz azokat mi dolgozó nép keressük meg gyakorlatilag a szociális jólétedet mi teremtjük meg bejelentet munkavállalók és vállalkozók. Neked aztán semmi okod másokat hazaárulózni és tolvajozni. Mert aki kint dolgozik a hazaküldött pénze nagyobb adóbevétel mint amivel te gyarapítod az államkasszát feketén. Gyarapítod Te ráfizetés vagy az államnak az ilyenek miatt mint te megyünk tönkre
hát ezen logikádat nem értem azt, hogy mennyi libéria dzsídípíje hát nem néztem meg mert semmi jelentősége a vita tárgyát illetően A CIKK AZT ÍRJA, HGOY annak a felét a külföldről hazaküldött pénz teszi ki. Tehát libéria qvázi be is dőlne, ha a külföldön dolgozók nem küldenék haza a gempát amit másutt keresnek meg és az országukban költik el. De mesélj még
azt elfelejtettem írni hogy kb fele annyi a libériai népesség mint nálunk
libéria gdp 3,264 milliárd usb
magyarország gdp 157,9 milliárd usd
mesélj még
libéria mennyit költ egy emberre amíg 18(vagy több ha a fősulit is számoljuk) éves lesz, és magyarország......

még mindig azt mondom ha annyit adózik egy ember amennyibe került az államnak akkor nem tartozik semmivel sem, max erkölcsi dolgokkal, de ez mostanság már semmit sem jelent
ilyenkor mehet amerre lát....
piszkos hazaáruló tolvajok
Migráncsok! Migráncsok mindenütt!
nem a legtöbb lófaxt sem hoz ja Csak egy halom lóvét küldenek haza az itthonnmaradottaknak , azt meg itt költik el vagyis itt adózódik a pénz is ami kint keresődik meg okoska
Az itthoniak itthon költik el a pénzt

"Ha a migrációt képes irányítani egy ország, és nem "egyirányú utcaként" működik, a fogadó államnál növelhető a haszon, a küldőnél pedig mérsékelhető a veszteség - vallja Rédei Mária. A munkaerő vándorlásának következménye, hogy a hazaküldött pénzekből a külföldön dolgozók támogatják a családtagjaikat, emellett fizetik a hiteleket.

A kisebb államoknak mentőöv a hazautalt pénz: Tádzsikisztán és Libéria például a GDP-je közel felét, illetve harmadát kapja külföldön élő polgáraitól. Világszerte 214 millió bevándorló él - ha önálló országuk lenne, akkor övék lenne a Föld ötödik legnépesebb állama - állítja a Guardian-cikk.
Önnek ajánljuk!
Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

A hazaérkező összegek növelik az otthon maradottak fogyasztását, ám Rédei Mária szerint ezeknek a pénzeknek csak kisebb hányada jut helyi fejlesztésre, például vállalkozás beindítására. Ha elegendő pénzmennyiség érkezik ahhoz, hogy az otthon maradt családtagok beruházásra fordítsanak belőle, akkor a külföldi munkából származó összeg hatására a nemzetgazdaság növekedhet."
Inkább csak szálka vagyunk dzsordzsi bácsi vizenyős szemében, de sajnos vagy sem, senki nem él örökké
Ja,kidomborítani a zsídózást szeretik,de szerintem egy korrupció és eu pénz lenyúlás ellenes koalíciónak (ha tényleg igaz az eu pályázat lenyúlós sztori,ami az embert látva sanszos) támogatni igencsak meleg pite.
Most vagy ennyire gáz van magukat megmutatni akaró szereplőkben akár koalíciós akár jobbikos viszonylatban,vagy a választási tanácsadójuk kibaszotthülye.
Hogyafaszba akarnak ezek 106 embert összerakni?
Ha pártkádereket raknak be akkor azoknak tuti van multjuk,ismerve őket nem fényes.
Ha "függetleneket" tolják a párt frakciói lesznek kevesen mert tele lesz az országgyűlés "függetlenekkel" akik lehet nem úgy mozognak ahogy feri elképzeli.
Vagy egyszerűen csak túlélési ösztönből szarnak a saját pártjukra,csak a pár "népszerűbb" celeb politikus jusson be a többi nem számít?
Melyik, a Biró?
Fogalmam nincs, de volt valami balhé.a kijelentései.miatt.