Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tudod mamlasz, eszembe jut rolad a vicc:

Az orosz milliomos kamasz fia hazamegy es azt mondja az apjanak:
- Edesapam en egy rohadt nagy buzi vagyok!

Mire az apja:
- na fiam, van neked yachtod a tengeren?
- nincs
- hat villad Moszkvaban meg Szocsiban?
- nincs
- kupe mercid az van?
- az sincs
- na latod fiam, te csak egy kis kocsog vagy
Megy itt a "derosszitthon" vita, amikor évente száz-ezer új autót helyeznek forgalomba, egymás után nőnek ki a házak a földből és teli van a fész minden nyáron, de sokszor más évszakban is, hogy ki, merre, milyen egzotikus helyen verte el az itthon keresett forintjait. Nem csak hétvégente van tele az összes hipermarket parkolója vagy a wellness hoteleké. Erre mondjuk, hogy hűdeszarul élünk? :-O
Nem a gazdasággal van, mert ugye azt már Feri is megmondta, hogy dübörög, hanem hogy egymást anyázzuk tök hülyeségek miatt. És szemrebbenés nélkül képes nagyon sok ember átkuffantani a másikat, ha látja a hozzánemértést. :-( "-hát kezitcsókolom, azért csíkos a kocsi szélvédője, mert a karter felverődik az index felől, így nem lehet mást tenni, ki kell cserélni a motort a váltóval. Most olcsóért tudok egy jó szettet, csak háromszázért, de csak magácskának." :-(((
Ezt kellene inkább újra megtanulni, becsülettel élni egymás mellett, egymás segítésével! És ha kevesebbet irigykednénk a másikra, talán a guta se ütné meg a fél országot. A másik felét meg azért, hogy hogyan tudná jobban megmutatni a szomszédjának, hogy neki mennyivel többje van. :-P
És amíg a 8-10ezer Ft/m2 árat kérnek egy burkolásért, akkor jó kérdés, hogy az orvosnak jobb-e az órabére vagy a melósé? :-P Itthon vagy külföldön? Mindegy, csak tedd becsülettel! ;-)
Azért vagyok "itt", mert már akkor itt voltam mikor otthon éltem. Sehol máshol nem vagyok "ott". Nem hiányzik "semmi" itt kint. Pont hogy a "felesleget" szeretném megosztani azokkal akinek erre igényük van. Mert nekem nem degradáló az otthoniakkal tartan a kapcsolatot, nem érzem kiváltságosnak magam, felsöbbrendünek, hogy nem álljak az otthoniakkal szóba többet, csak azért mert nem a kijelöt határokon belül van a lakhelyem.
úgy gondolom az emberek többsége kevesebet fizet be mint amit utána kap
Ez nem igaz, soha senkinek sem volt ingyen legfeljebb nem akkor és ő fizette.
ez nem egész így van mert a szülő is járt iskolába neki is ingyen volt a fogtömés stbstb
perste semmi sincs ingyen, de akkor se kellett fizetni egy mandula műtététt másfél millát mint mondjuk az usában
Huhh,itthon kicsi a piaca a speciális űripari mérnöki munkának,de te tudod,ezen nem akarok vitázni,aki akar menjen,aki nem maradjon.
mosogató vagy agysebész, mind1 - elment itthonról cselédnek, mert ott 30 ezüstpénzzel többel kap. Eldobta a hazáját, a népét ezért. A munkájával, a tudásával egy idegen országot épít, idegen nyugdíjasokat segít, és idegen gyerekeket tanít.
Közben meg van győződve róla, hogy erkölcsileg felettünk áll
Pont István a példa hogy lehet ezt kultúráltan csinálni.
Ahogy én kiolvastam az írásaiból nem a fillérbaszás motiválta hanem a szakmai kihívás.
És ha jól tévedek külföldön nősült.
Csak sajnos nem ilyen a nagyátlag ahogy bogyó mondja.
Én úgy tudom, hogy menő cégnél gépészmérnök.
Találta a nagy lófaxt... szted miért itt nyomul ezen a magyar szemétdombon? Szakmában dolgozik, a tányérmosogatónál ez valamivel magasabb szint, de sose lesz teljes értékű ott kint.
Valami hiányzik neki, amit nem adnak bárhány ejróért sem
Veled nincs is semmi baj, te nem szoktál sem politizálni, sem kérkedni azzal, hogy hol (és hogyan) élsz kint. Ott találtad meg a helyed, az életedet, nincs ezzel semmi baj.

Az "átlag" külhoni magyar ügyeskedők viszont nem tetszenek az itthon maradottaknak (sokat ismerek személyesen, az ismeretségi körömből jónéhányan Angliában "mosogatnak"): na ők kihasználnak mindent a fillérbaszásra, "spórolásra". Ja, és még a pofájuk is nagy, hogy mennyivel többre vitték, mint az itthoniak.
Fizették a szüleim az adójukkal, el kéne már felejteni az ingyen szót mikor bármilyen társadalmi szolgáltatásról beszélünk mert azért már fizetett valaki nagy eséllyel a családból ha csak nem árva.
Konkrétan az unokatesóm amikor UK-ben a tesco raktárbázison dolgozott,olcsóbb volt a fapados repjegy mint a benőtt köröm ottani KP költsége.
Inkább hazajött mert gyerek született.A költségek miatt.
Ha kint dolgozol (EU) nem feketén, akkor fizeted a SZTK-t. Azzal a kis kártyáddal ellátnak az euban, és simán ráterhelik a külföldi egészségügyi biztositóra a költségeket. Lehet olyat csinálni, mondjuk egy komoly bevatkozás esetén, hogy kéred a biztositód, hogy te nem németben, hanem Magyarországon szeretnéd elvégeztetni pl a mütetet. Ès ha ez nekik nem jelent komoly költségkülönbséget, akkor ezt szó nélkül megcsinálhatod. Nem kellenek "trükkök" százai, hogy otthon ellátásban részesülj te vagy a családtagod. Az akkor 9 hetes kisfiam is simán ellátták a Tatatbányai korházban mikor egy hazalatogatás alkalmával lett beteg. Persze gondolom teljesen életszerü lett volna hogy belapátolom a családom az autóba péntek éjjel, és csakis a német ellátást veszem igénybe. Èn még az elején próbáltam ki az otthoni magánfogorvosi ellátást, de mivel rendesen cserebe hagyott a "doktornö" így a kiköltözés után 4 hónappal, már német doktornönek tátottam a számat.
Rugdosás...Ahogy olvasom most már ugyan egyre ritkábban, de úgy veszem észre, hogy nem oszt nem szoroz azok mellett amit egymásközött az otthoniak egymással müvelnek. Csak a cimkék mások...mint írtam a közerkölcs romokban, ahogy trollkodva, vagy komolyan egymást szapulják. Ès hogy mások meg hagyják, söt kifejezeten jöveldemezö, hiszen erre nö az oldal látogatottsága.
Részemröl azt hiszem ennyi. Átadom, vagy visszaadom másnak a céltáblát. Amik akartam leírtam, aki akarja érti, az belemagyarázások, terelésekre meg nem kívánok reagalni az nem az én szintem. Az egésznek annyi a pozitivuma, hogy legalább találtatok rövid idöre olyan dolgokt amire összezárodtak más törésvonalak...cserébe nyitottatok másikat.
Természetesen részemröl elnézést, hogy ezzel a témával elvittem a topic témáját. Visszaadom ,hát a tartalmas dolgoknak. Nem szeretném elrontani mások hangulatát...
No,csak szólok már.
Sajnos van jópár,még itt a fórumon is a külföldre szakadt hazánkfiából.
Akik 5-10 év kiköltötés után is csak degradálólag szólnak be az itthon maradóknak.
Az rendben van?
Ha kiköltözött,jól érzi magát,mindene megvan,miért kell folyamatosan visszarugdosnia?
Aztán van aki tényleg csak bevételmaximalizálás miatt költözik ki,nem egzisztenciát akar építeni,beilleszkedni az adott ország társadalmába.
Ezek általában megtartják az itteni lakcímet.Mert pontosan tudják hogy kint drágább az EÜ ellátás.És még egy benőtt köröm miatt is az itteni TB-re jönnek.Fillérbaszásból.Holott a munka után járulékot nem itthon fizetik.Ez azért picit sem helyes.Mehet mindenki szerencsét próbálni külföldön,nem gáz,ugyis nagy a munkanélküliség itthon.
És általában ezek a csodálatos hazánkfiai szólnak be legjobban magyarisztánozásból kifolyólag.
18 éves korodig ingyen volt
próbálj ki egy ciklust a magán ovodától az érettségiig
az ovoda csak 30 ezer havonta a kaja meg az " extra" nincs benne
Senki nem tanul itthon ingyen, mindenért sokszorosan megfizet ő vagy a szülei.
Èrdekes, hogy ez csak ilyenkor veri ki a bisztositékot...az üzenöfalon és szinte mindenhol a "local patrioták" ennél aljasabb névvel is szokták illetni...
Itt van fentebb honfitársad részéröl a cáfolat...nincs két kategóra!
Ha valaki "hazamegy" az már áruló, és rá van sütve, hogy na nem jött be neki a nagybetüs "ÈLET".
Ez kizsákmányolós mese lesarkítva a külföldön élökre is nagyon mesteri. Persze azok akik évtizedeken keresztül szívtát a rokkantnyugdíjas elláttást, vagy akik betegállományból-betegállományba menetek, vagy föiskola után alkoholistaként egy szakmunkásként "praktizálnak"...
Nekem tiszta a lekiismeretem, mert egész életemben vagy 5 napot voltam beteg iskolaban munkahelyen, a 2000-2010 közti idöben otthon vastagon megadoztatták a hétvégékkel ,tulórákkal megnövelt mérnöki fizetésem. Nem én voltam a nemzet piócája...de volna pár akire lehetne otthon ujjal mutogatni...
Az ilyen kirekesztö magatartás miatt szakítják meg aztán sokan a kapcsolatot az anyaországgal, mert minden tett az úgy van beállítva, hogy "nemzetellenes". Meglenne a jó szándék pont arra, hogy hazalopják a "tudást", de irgység, fukarság, hatalmas ego ("nehogymá ez mondja meg nekem aki nem is él") komoly akadályokat állít...így aztán eljön a végkövetkeztetés, hogy akkor népiessen szolva-" basszál egyedül"...
Pedig normális hozzáállással, "mindkét oldal" a nyertese lehetne, de így marad minden a "régiben".
Hungarisztán az anyád picsája. Van rendes neve ennek az országnak.
Ès az megvan, hogy ez a kulturkör több ezer éven keresztül élt és adta az uralkodó osztályt belsö Àzsiától nyugat -Európáig terjedö életterekben? Vagy az, hogyha nem áll mellénk a "szerencse" akkor trianon után Magyarország Pest megye mérü lenne...
Mi a különbség, hogy valaki elhagyja a vidéki kicsiny faluját és fövárosban és környékén keres boldogulást multinacionális cégeknél, vagy mindeféle ügyeskedéssel életben tart valami vállakozást, ami jórészt a saját honfitársak hülyenek nézésén alapul. Ès miközen próbálja megvalósitani államait (legtöbbször erön felül) észre sem veszi, hogy mennyire fogalma sincs a körülötte zajló dolgokról, és ugyan karnyujtásnyira van töle, de nem tehet érte vagy ellene igazán semmit. A közerkölcs romokban, alig hallani egy önálló gondoloatot, mert mindenhonnan a véleményformáló "stár" médiumok ideologiája verödik vissza...Az országunk ereje soha nem az elszigeteltségben volt, hanem folyamtos magasfoku diplomáciaban...nem véletlen házasodtak uralkodoink sem pl a bajor, német, és egyéb más dinasztiákkal...
Nekem teljesen mindegy hogy a szüzek milyen gusztustalannak tartják a nemi életet...komolyabban, akkor érdemes velük erröl beszélni, ha már túl vannak "rajta"...
Nem akarok senkit megyözni, csak arra akarok rávilágítani, hogy nem biztos, hogy a külfödön élök olyannyira "bünösök, árulók" mint ahogy azt megfestik...és lehet nem lenne ennyire elitélva a sok "tékozló fiú", ha nem keltenék folyamatosan az ellenszenvet az otthon maradottakban, de be kell látni ma másban nem is, de ebben jó munkát végeznek.
Nem írtam hogy visszajöttem. Azt se írtam hogy jó külföldön. Ki beszélt menőzésről? Kit loptam meg te szerencsétlen? Milyen gyógyszeren élsz?
nem ingyen tanultam fizettem a főiskoláért.