Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

En imadom a tejszinhaabot, de 2 meter vastagon nem vidam lapatolni baszki.
Nem ők csónakázni szeretnek
Persze otthon nem lát havat
Ez a ki a pesti téma amúgy érdekes, honnantól pesti valaki? Én ott születtem, szüleim is, de az ő szüleik felvidék-erdély és éltem 24 éves koromig utána közeli településeken és most a távolabbi agglomerációban (mindegy, hogy Bp.-délre vagy kecsóra járok melózni, egy táv.) én így pesti vagyok vagy vidéki? Minden pesti ismerősöm legfeljebb nagyszülei vidékiek akik pestre költöztek, akkor vidékiek vagy pestiek? Amúgy maga Bp. sem túl régi ha buda és pest egyesülését nézzük és a budaiak amúgy is lenézik a pestieket hisz azok éltek a lapályon marhaszarban előtte.
Hontalanról meg annyit, hogy melyik ismerősöm az aki 50 éve él kint vagy aki csak 10 Megteremtették az egzisztenciájukat kimentek lehet többek akartak lenni egy minimál béres tűzoltónál. Persze ezek a sikersztorok nyílván nem mindenkinek jött be az élet ez hozzáállás és kitartás kérdése
Neked is csak azt tudom mondani mint mamlasnak Mondjuk te is előkelő helyen vagy a HAB-on Amerikába,angliába franciaországba németorszáfban kb. Mindenki bevándorló de a többi nyugateurópai ország sem sokkal van ettől elmaradva Trógernek akkor néznek ha úgy is élsz. Ha megbecsülöd magad akkor kis idő múlva doktor úr ügyvéd úr mérnök úr mester úr a megszólításod
Igazi hülye vagy de hát meg is vqn a besorolásod a HAB listán Keresztanyám a 70-esbévekben költözött nyugatra a feleségem keresztapjáék 82-ben néhány haverom több mint 20 éve az a legutolsó aki 10 éve az sem tróger. Olaszról osztrákról németről angolról írországról amerikáról beszélünk. Itt nincs olyan hogy külföldi vagy és kinéznek bazdmeg ezek az országok olvasztótégelyek annyi a náció hogy ezek az orszáfok elvesztették identitásukat. Ezek kevert országok.kb. Olyan mint budapesten ki az aki budapesti? Aki odaszületett vagy aki ott bérel albérlwtet és dolgozik. Én ismerek egy csomó pesten élő embert egyik sem onnan származik A fiam viszont majdnem az lett mert ott kellett volna születnie magánklinikán csak hamarabb jött 1 hónappal ezért nem lett pesti Úgy hogy ez a demagógia amit te itt fröcsögsz az nagyon nem áll meg. Pláne azokban az országokban ahol török /szemír/ a rendőr a profeszor dr igor a kőműves vállalkozó meg her horváth. Ezt nem úgy kell elképzelni mint a hozzánk idénymunkára átjáró román cigányok. A pedigrédet magadnak építed a munkáddal és nem származási alapon kapod
Lofaszt, meg en se eszem meg 2 rugot naponta.
Na akkor ezt vesd össze azzal amit írtam.Illetve folyamatában olvasd a hsz-kat.
Arról volt szó hogy ezek helyett egy hálózsák a szoba sarkában,ahol még 3 maki van rajtad kívül.És akkor tudsz itthon is félretenni,ahogy kinnt is.
Mintha nem a saját példádat hoztad volna 600 ezret nem igen keres meg 1nő meg 1 férfi. Átlagban jó lesz az 4 kilának is kisvárosban ahol élek 60-70 ezer 1 albérlet megyeszékhelyen 90-110 és kb. 50 nm kutyahugyozóról beszélünk nem kertes családi házról. A rezsire ezekben az ingatlanokban közös költséggel internettel tv-vel kb 50 ezer ft. Ha negyed évente egyszer is elmennél a feleséged helyett vásárolni akkor látnád hogy csak az elmúlt fél évben 20-25 százalékot drágult az Egyébként sem olcsó élelmiszer ára manapság 1 felnőtt ember napi kajája(ami otthon készül) nem jön ki 2000 ft-ból. Aztán ha van még 2 iskolás korú gyerek meg a mosógép is elromlott akkor cofidis van nem megtakarítás
Van egy ismerős,kiment németországba,20 éve!2015-ben találkoztam vele karácsony előtt a praktikerben.Azt mondta,hiába van kinnt 15éve,akkor is magyarként kezelik.Pedig nem mosogatott,forgácsolóként dolgozott.Azt mondta vannak a németek,és mindenki más!Az akkor érkező migránsoknál éppen többre tartották,de nem érhetett fel egy némethez.
Pont ez a lényeg. Attól hogy ott dolgozol, még nem fogsz az ő szemükkel látni. Soha!
Nem kell agressziv legyek, a te igazsagod tavol all tolem. Otthon is volt hazam, itt is, akkor is beszeltem mar 3 nyelvet. Most ettol kellene tobbnek ereznem magam? Neked van irt bajod a bajor dacsiaval es azzal hogy altalad jaratlan uton jarokat lenezel. Sikeres csak akkor leszel, ha megtanulsz masok szemevel is latni, nem csak a sajatoddal
Érdekes, mikor ezt mondod kint dolgozó honfitársainknak, valahogy egyből agresszívek lesznek - vajon miért? mi bántja őket? tán csak nem az igazság?
Sajnálom, hogy nem értetted meg a hsz lényegét, és elvitted személyesbe
Ha már BMW... kösz, semmi baja, sosem romlott még el, és mivel cég nevén van, igazából termeli a lóvét, nem viszi - sőt, az se nagyon izgat, ha elromlik, mivel még garanciális
Örülök, hogy neked bejött ott az élet, remélem, neked is ott kint saját kertvárosi családi házad van, meg új autóid meg az összes szomszéddal jóban vagy
Szerintem a te hozzaallasoddal van baj. En nekem mindegy hol vagyok, megelek barhol es olyan jol ahogy en akarom. Nem koltok szaros merci de legkevesbe bmw-re. A kettonk kozott te vagy a magas lovon nem en. Ha mar bmw-d van miert nem veszel egy daciat. Na latod az egy oszinte dolog legalabb. Mindakettot romanok rakjak ossze, a dacianal legalabb tiszta sor. Mit gondolsz kik dolgoznak itt a bmw gyarban te szerencsetlen. Bagames pula! Nem tunt meg fel, hogy lepten nyomon elromlik?
Részemről tökmindegy ki minek hívja, a lényegen nem változtat.
Aszondod a kongoi azert csonakazik 40 masikkal a foldkozi tengeren mert erdekli a sved epiteszet?

Van még a hobby-migráns: turistának is hívják őket.
Minden migráncs megelhetesi, gondolod hogy a kongói fekete a fel ev sotet es a 2 meteres hó miatt imad svedbe menni?
Mondd ki bátran: megélhetési migráns.
mint nálunk a román munkások
bármilyen jól is dolgoznak akkor is "csak" románok lesznek
felénk vannak olyanok is akiknek a úgymond a gazdája még házat is ad nekik ingyen amíg itt dolgoznak, szóval meg vannak becsülve de akkor is........
Aki kimegy az ott egy hontalan ember lesz, ide nem tartozik mert ott él, ott pedig mindig is egy bevándorló lesz.
1000-1500?mifelénk a duplája.
100 eurót, egy mérnök? Röhögva megkapja itthon is.