Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát az inkriminált hozzászólásodból nem ez jött le, ne is haragudj.
Azt írtad, hogy régen 70% liszt kellett egy kiló kenyérhez, de bezzeg most mennyi? Megmondom, semennyi, mert CSAK pénz kell hozzá.

Lehet venni kovászolt kenyeret is, csak meg kell fizetni az árát, amit meg senki nem akar.

Nyugati bért (vagy arrafelé tartó) akart mindenki, az azon a béren alkalmazott pék által előállított termék ára is arrafelé fog tartani.
románok szerintem többet fejlődtek mint mi, legalábbis amerre jártam(sokfelé voltam) + a tengerparti részek, elmondás alapján
2 éve voltam utoljára, egészen ráértem mert estig várnom kellett
nagyon depis az összhang
Ehh a peceparti párizs ? az utóbbi években elég sokat fejlődött érdemes meglesni , fel van újítva a központ, a vár olyan körgyűrű van hogy a bukaresti ehhez képest ökörhúgy a tavaszi szélben
Mindenre IS tudok válaszolni, legfeljebb aki struccot játszik, az nem fogadja el.
Épp erről beszéltem
de itt van, hogy keresni se kelljen: https://hu.wikipedia.org/wiki/...
Én nem gondolnám, hogy az ex keleti blokkból valakinél is lehet "elhúzásról" beszélni. Ahogy közeledünk a balkánhoz, nyilván ott jobban látszik a fejlődés - de ők alacsonyabbról is indultak... átlagbér statisztikában is közepesen vagyunk... szlové, cseh, tót, lengyel jobb valamivel, de pl. romám, albán, bulgár, szerb rosszabb sokkal.
Sejtettem, hogy a román példák jönnek elő.
Miért nem a pozitívabb irányból közelítünk?
Nekem amit pl Lengyelben, Csehben láttam az pozitív volt az elmúlt évekhez képest.
Nem azt jelenti, hogy azonnal költözök
volt egy csomó képem a román barkács szakkörről de a huawei valamiért nem pakolt be minden képet a netre aztán ezek pont elvesztek
Voltam egy klasszik alpina/fogaras túrán.
Az utak zsufoltak kurvára,a népek nem dilisebbek mint mi,a fogaras az szar út és zsúfolt,az alpina jó,a szállások hát,mitmondjak,tiszta,de a zuhanykabint majmokra tervezték,minden olyan kisipari,mintha még mindig klákában a haverok gányolnák össze,és a kaja se volt az a vaooooo mint ahogy mondják.
a románok az elmúlt tizenpár évben sokat fejlődtek
hihetetlen sok út épült, rengeteg szálloda, mindenféle centerek stb
de akkor is valahogy putrisabb minden, pl nagyvárad is annyira depressziós egy város hogy engem a sírás kerülget ha ott járok
Én is megfordulok itt-ott.
Még ausztria elhúzását se nagyon látom.
Most ne gyere azzal hogy olcsóbbak a kajaárak,mer azt is vettem,és nem.
nem érted a dolgot
hajdanán a pék 1 kiló liszttért csinált egy kiló kenyeret, a maradék 30 deka(30%) lisztből élt, hiszen nem mindenki vitte a lisztet volt aki kenyeret vásárolt liszt nélkül
a kenyérbe kell liszt víz és só, semmi más, hiszen a kovász is liszt meg víz
szó sincs lopásról és egyéb félremagyarázásról

az hogy a mai kenyerekben nincs kovász az más dolog, a sok biszbasz azért van benne mert nem kovászolt
Nem a linkből vettem ki.
Nyitott szemmel próbálok járni amikor alkalmam nyílik környékbeli országokban motorozgatni.
Így se tudsz, de akkor meg végképp bajban leszel, Sámson fiam! Bár baromságokat linkelni haj nélkül is lehet
Abból a linkből te honnan vetted ki, hogy a "általunk lemaradottnak mondott, tartott országok húznak el mellettünk mint a pinty" ???
Elmegyek fodrászhoz, utána válaszolok mindenre, ami esetleg nem tiszta.
Ok- és okozat.
Az, hogy "elhúznak" azért megvizsgálandónak gondolom.
Az irgalmatlan ballaszt
http://medicalonline.hu/gyogyi...
https://www.penzcentrum.hu/for...
https://azonnali.hu/cikk/20190...

ezek olyan problémák, ami a jelenlegi álhumanista, megfeleléskényszerben szenvedő kormányzat nem fog tudni megoldani. (Ja, a következő sem, legyen az bármelyik.)
És itt lesz vége (vagy máris?) az országnak.
Értem én, hogy 0-24 de meddig van nyitva.
Felejtsük el a szellemiséget, meg a patást!
Az általunk lemaradottnak mondott, tartott országok húznak el mellettünk mint a pinty.
Ne fogjuk már ezt is az átkosra!
Hát a kényelem és a könnyen megszerezhető vagyon csábító.
Ez a szellemiség sosem volt még ennyire itt, mint manapság
Ez a bevételi oldal. Vagy legyen kiadási, de mindig a másik oldalt is nézzük. mennyi a megtermelt érték.

https://www.napi.hu/magyar_gaz...

Bár a napi-t nem szeretem hivatkozásként, meg biztosan lehetne vitatkozni is a számokkal, de szignifikánsan nem változna akkor sem.
Értem, hogy a szar-szemét multi kizsákmányol, meg elszívták az agyakat, meg a patás stadiont épít, de alapvetően szerintem mindenki érzi, hogy az átkos időszak szellemisége máig itt van, és nemhogy itt lesz egy ideig, de itt is marad, mert a generációk mindig önmagukat termelik újra.
Valóban lehet így is értelmezni, de SZERINTEM akkor nem így fogalmaznák meg.

Amúgy ini véleményével az a baj, hogy kevesli az elkészült kenyérben a lisztet, pedig ha így is van, azt valamivel pótolják, és gyorsban megnéztem mivel, hát, egyik sem olcsóbb nagyon, mint a liszt, amiből nekem az jön le, hogy nem ellopja a pék, hanem egyszerűen más IS kell bele.
De én nem értek hozzá...
Engem nem érdekelne ha 1000ft/kg a kenyér ára, vagy1000ft/l a benzin ára.
Engem az érdekelne, hogy annyi benzint, vagy kenyeret kapjak a fizetésemért, mint nyugaton.
Hiába elemzik, hogy nálunk a legolcsóbb a földgáz vagy bármilyen terméknek az ára.
Az arányokkal van probléma nálunk.