Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amúgy meg nem értem hogy miért aggódik itt bárki is a nyugdíja miatt . Azt meg is kéne érni . De a világ ép nem azon ügyködik 😬
Miért sok út meg középzekés akkor ki tulajdona ?? Szerintem te is mehetsz közutakon ( ablak ) még én is meg használja Orbán is ............................ és a ellenzék is és nem csak utakat csinálnak épületeke meg tuja a jó ég . Igen te is bemehetsz a stadionba is meg a Várt kert bazárba ........... stb . Csak mostani nagyon jó példa Tarlós alatt klímás modern villamosok Kari Geri látványos vergődésbe . Most hogy Kari Geri főpolgármester egyből jó lesz a bontót szökevény villamos klíma nélkül ami biztos biztos legyen még utólagosan se lehessen rá felszerelni . Számomra csak annyi jön le hogy ígérni azt tudnak . De hát ki ne ígérne meg bármint 20 éves finom kis csajnak csak hogy ............. Ígérnék nercbúdat , Mercit , luxus utazás ,amit csak akar ..........................utána meg rágyújtanák ha dohányoznák 😂
nem érted az egészet
egyrészt ott volt a lehetőség hogy megmaradj a magán nyugdíj rendszerben, senki sem kényszeríett hogy kilépj belőle, szóval nem "elvették" hanem oda adtad önként
másrészt egy csalásra épült az egész, szóval ha meghagyod akkor se lett volna belőle semmi
látom lusta vagy utána nézni
a lényeg
a bank kihelyezett jó sok kölcsönt, javarészt olyanoknak akiknem nem kellett volna gondolom emlékszel még a 0 kezdőtőke és 10 év futamidős kölcsönökre
utána ezeket a kölcsönöket eladta mindenféle befektetéseknek, ennek egyik része a nyugdíjalap
aztán bebukott a kölcsön visszafizetés(ebből lett a válság) és bukták a pénzeiket azok akik a kölcsönöket megvették a banktól
szóval a magánnyugdíj már kezdetektől bukásra volt itélve, persze nem annak aki szervezte mert az szépen minden havi befizetésből levette a hasznát akkor is ha bukóban volt a befizető
Állami nyugdíj? Az biztosan lesz! Dőzsölni fogunk!
De akkor ezek alapján egy javaslat:
Minden pénzedet, megtakarításodat ami mondjuk bankban(mivel ők is biztosan átbasznak), vállalkozásban stb. van, utald már át nekem, mint harmadik félnek! Azt mondtad ez nem érdekel... Én meg - nyugdíj helyett - megígérem hogy fogok 30 év múlva fizetni mondjuk pár forintocskát!
No?
Nem! Nem teszem fel a kérdést! De abból a pénzből ha összejön annyi, akkor az összes ablakot fogják kicserélni jobb minőségűre. Az enyémet is! Nem pedig a közös képviselő vesz belőle egy rohadtnagy házat medencével! Nekem meg tolja hogy hidd már el hogy nem olyan rossz az az ablak, meg amúgy is a Manyika néni tett kereszbe az egész cserének!
Valószínűleg azért veszi ki mindenki a cégéből (Lölöke, Viktor apuka, stb) az osztalékot! Nem pedig visszaforgatja! Aham, valószínű hogy azt veletek akarja majd megosztani! Biztos az aranyat is igazságosan csak arra fogják használni ami az országnak... bocsánat, a polgárainak jó!
Nézd meg a dátumokat mikor mennyi volt ,mikor ki volt kormányon . Majd ne adj Isten Gyurcsány lenne megint hol fog állni . Úgy gondolom vissza pattanna 0 hoz közel állapotoz de gyanítom állam adósság azért meg maradna
...aztán a megválasztott "közös képviselő" elsikkasztja az egészet - például kiszervezi a haverjai alapítványába....

Ezt már ismerjük - de hadd ne kelljen már tapsikolni hozzá.
miért gondolsz arra hogy elvették a végén?
amíg ment addig vettek el belőle jó sokat, igaz megszüntették de visszakaptad az állami nyugdíj igéretét
ha megmaradt volna akkor az igéret se lett volna
mint írtam nézz utána hogy volt ez
a felelőtlen kölcsön kihelyezések és az ilyen nyugdíj meg egyéb befektetések összefüggenek
Erre mit lehetne mondani ?????? Most őszintén . De majd segítesz és egybe érzékeltetem kicsibe . Na szóval társasház lakója vagyunk fizetjük a közös költséget rendesen mindenféle dologra . PL takarítás, karbantartás, tervezet fejlesztés, nem tervezet hiba elhárítás ......................... stb És nincs kiadás per-pillanat de a közös képviselő bejelenti hogy háznak van tartalék valamennyi pénz . Akkor te felteszed a kérdést közös képviselőnek . Hogy mennyi enyém mennyi a tiéd ??????????????? Szóval bocsánat de én nem tudok válaszolni . Vagyis gondolom Magyar nemzeté ............................. de csak gondolom én egyszeri ember
...és "ezek" adják a kétharmadot.....
Ok! Elnézést. Tehát ha befizetek valahová 800e-et, azt mondják lett belőle 800+200, de záró egyenlegnek kihozzák hogy 800-200-ad van, és azt egy harmadik fél elveheti! Tehát a második fél átbaszott, ezért nem érdekel hogy egy harmadik fél lenyúlta a maradékot! És ezzel semmi gond nincs! Sőt... Nem is érdekel... Hmm...
Kikezdhetetlen logika... Sok hozzászólásoddal értek egyet, de ez azért odabasz...
Vagy így mulat egy magyar úr?
a magán nyugdíjról annyit hogy az egy szörnyű nagy szopatás volt
nincs kedvem lapokat írni erről nézz körbe egy csomó videó van a hitelről és hogy mit tettek vele, a nyugdíj alapok is benne vannak
usában tonnaszám tűnt el a pénz

nekem volt olyan nyugdíjpénztár értesítőm hogy az induló 800 ezrr év közben ráment 200 ezer és a záró egyenleg 600 ezer
a számok nem ennyi volt csak körülberüli összeg
én nem sajnálom azt egy másodpercig sem, az egy szopatás volt csak és a nép bevette
Hát ezzel nem dicsekednék... Szerintem akkorát nem javult, és még a kovid benne sincs... Viszont a magánnyugdíj benne van (az akkori kb.15%-a), és mégsem látszik...
Mert csak az a "miénk". 😂
És mennyi az államadósság?
És ebből mennyi a tiéd? És enyém?
Meg a gerike is homár. Prájdon nyitóbeszédet szokott tartani. 😂
én ez úgy ismerem hogy
erek között szelektál vagy szelek között erektál
érsebész-buzi
Nem mindegy, hogy erek között egy injekció vagy ínyek között egy erekció! 😁
- Mondja anyuka, kitol örökölte a gyerek a nagy tudásszomját?
- A tudását tőlem, a szomját az apjától.
Hát ja, migránsok nem a tyúkháló megfogta őket! Csak akik fizettek azok jöhettek! És ez az adófizetőknek mennyibe is került? Ha jól tudom a kamatokat is ki kell valakinek csengetni!
Milyen van neki? Azt ne mond hogy Dacia Spring 😁
- Mennyibe kerül a harisnya?
- Kétezer kétszáz.
- Akkor kérek kétezret ...