Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Először tanulj, utána okoskodj. Megfontolandó mondás. https://www.ksh.hu/docs/hun/xs...
😂😂😂
Az összes alap részvény stb eladás úgy működik hogy az ügyfélé a haszon és a veszteség, de a kezelő-eladó leveszi előre a pénzt még akkor is ha nincs hozam
Sógor ilyen biztosítás párti mindig van neki legalább egy, ahogy számoltam az is kb annyit ér mint ha bedobálnád a fiókba azt a pénzt
Az arany jó lenne csak nem tudsz "világpiaci" áron vásárolni, kicsiben sokkal drágább, plusz a tárolása se egyszerű
Én inkább elbaszok minden forintot és nincs gondom semmire sem, az életvitelem miatt úgysem élem meg a nyugdíjkorhatárt
A rossz hírem az, hogy azt te nem éled meg(fetrengős) A balosokat asztrával oltották redukálni akarják a szavazótábort(fetrengős)
Nem éled meg: szeptember, negyedik hullám, Magyarok Nyilai.... 😆
értékmegtartó befektetés létezik. ez lehet részvény ingatlanalapok stb. De az úgy nem működik, hogy a most befizetett nyugdíjárulékból fizetik ki a jelenlegi nyugdíjakat(kezeit széttáró)
én kaptam vissza vagy 225 ezer ft-ot az összes befizetésem után akkor meg ígéretet, hogy lesz nyugdíjam ha megélem 😂
nincs emelkedő átlag életkor
Előre tartalékolni 20-40 évekre egy átlag vagy kicsivel átlag feletti fizetésből nem lehet
Egyszerűen nem tudsz értèk tartó befektetést találni "aprópénzért"
A magánnyugdíjas elmélkedéshez a saját esetemet tenném hozzá. Nekem kötelező volt belépnem, az egyik legjobb pénztárnak voltam a tagja. Mindig az átlag fölött kerestem és mindig be voltam rendesen jelentve. Amikor átléptem az államiba a hozam 0, azaz nulla Forint volt! Nem -1, nem +1, nulla! Morogtam, hogy micsoda csaló összjáték volt ez a szocik és a bankok részéről, de utána azzal nyugtattam magam, hogy legalább nem a nyugdíjazásomkor derül ki ez a mutyi. Amíg mindenki csak befizetett addig nagyon szuperek voltak ezek a “bankok”, de kifizetniük nem kellett!
A nyugdíj korhatárt mindenhol emelik, nyugaton is. Az emelkedő átlagéletkort követni kell, különben nem működne pénzügyileg a nyugdíjrendszer.
Mi a gáncsolás tudsz mondani 3-mat . Mert hogy rámutatnak hogy mibe vannak durva hiányosságai az egy más téma . Okoskodni akar magának meg gazdájának és nem jön össze . De az nem gáncsoskodás . Mutyiba sikerült szar villamost venni meg felvinni a híd árát 5 milliárddal ...................... stb És akkor 7 kerület egér képűről nem is beszélek ott van finomság . Ja és el ne felejtsem Ferencváros legnagyobb problémája színes zászlo meg a térdelő usanka szabadságszobor .............................. itt is stb ..............és csak a felszín ez
maradjunk annyiban, hogy minden lehető és létező módon ott gáncsolják ahol tudják.(kezeit széttáró) Ütik verik, kormány alapon mindent kicsavarnak a kezéből. a lényeg az, hogy úgy le tudják járatni, hogy az idióta ballibsi nyugger szekció, soha életbe ne szavazza meg többet(kezeit széttáró) Ne érts félre nem sajnálom viszont ez az igazság.(kezeit széttáró)
Ugye ezt most nem mondod komolyan . 😲 És a geci Orbán megbabonázta és elfelejtet Angolul .......is 😂 😂 Meg http://youtu.be/cu3BnQNkJwA maradjuk annyiba HÜLYE és kész
a mostani helyzetet nem ismerem, kb egyik hétről a másikra élek és ezen nem is akarok változtatni
szóval kb leszarok minden pénzügyi helyzetet minden fronton
nekem a tartalék a bőr alatt van 50 kiló fasza szalonna amivel kb 2 hónapig kihúzom ha nem lesz mit enni
de az biztos hogy pénzügyi téren mindenkit beszopatnak még azt is aki nagyon okos

amúgy a deviza kölcsönökkel nem volt gond, a deviza alapú kölcsön volt a szopatás, a kettő nem ugyanaz, a második ismét egy kitervelt beszopatás volt és aki felvenne önként vette fel mert idióta volt és nem tudott olvasni
kb. van negyed órád(óranézegetős) a klímámat feltölteni gázzal(puszit küldő) Ha nem érsz időbe megolvad a tibi csoki(kezeit széttáró)
hát ez a lényeg. Ahhoz, hogy ne omoljon össze teljesen a nyugdíjrendszer úgy próbálják alakítani, hogy lehetőleg minél kevesebb ember tudja felvenni. Jelen pillanatban a nyugdíjkorhatár emelése az eddig eszközölt módszer. Mondjuk majd ha a koronavírust tökélyre tudják fejleszteni az lehet egy jobb megoldás ettől(kezeit széttáró)
Itt is politika....na ez megint legalább négy nap....különösen hogy pipi szakért...
basztatjátok ezt a karigerit(kezeit széttáró) nem egy észlény, az egész párt meg az egész bal oldal egy szánalmas briganti.(kezeit széttáró)
DE. az a szerencsétlen nem nagyon tud tenni semmit(kezeit széttáró) Kb. mintha csatárként úgy kellene fociznia, hogy ketten fognák a két lábát ketten a két kezét egy valaki meg folyamatosan tökön rugdosná
az ini pénzével nem rohannál messzire(ujjával nemet mutató) Amikor épen dolgozik a heti megmaradt béréből egy kiadós ebédre futná valami olcsóbb kifőzdébe(fetrengős)
nekem van ilyen lakásom ahol ez így történt(fetrengős)
Nem értem! Akkor most miért mondja az állam is hogy lépj be magánnyugdíj pénztárba, mert nem lesz miből fedezni az államit! De ha mégis, ez is választás kérdése és vagy belépsz vagy nem, akkor egy ilyen átverést miért nem tilt meg az állam? Mert nem kötelező? És? Ha a te gondolatmenetedet követem, és igazad van akkor asszisztál egy oltári nagy átveréshez! Hogy volt a devizásokkal? Kötelező volt devizát felvenni? Lehetett volna forintban? Többségét igen! Hibás volt az akkori kormány? Részben! Megoldotta ez a kormány? Igen, azoknak akik ki tudták csengetni akár egyben is! Többiek leszarva... Mi a különbség?
A devizát fizetted vállaltad a kockázatot, állam szart rád, bebuktad...
Befizettél megtakarítást, lenyúlták! Maga az állam.... Itt nem leszart csak simán, beleszart az emberek szájába... bebuktad...
Ha az első baj! Akkor a második miért nem?
az még sovány(ujjával nemet mutató) A nehéztüzérség tavasszal elérhető(fetrengős)