Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem az törvénytelen hogy csak 1000ft felett lehet.
Nem értem,pedig a pipi azt mondta......
Én a penny-ben (az van a legközelebb reggel) a 360 Ft-os reggelimet kártyával fizetem.
De azt látom, a kis, garázsboltok nem szeretik a kis összegű kártyás vásárlást.
Dehogynem, ott pingvineztem és kiabáétam, hogy na, de Pipi Pipííí.......erre azt mondta öcsém, hogy le hülye csirkéztek..... 🙄
Ez igaz ennek ellenére nálunk a coop-ban 1000ft fölött lehet, de igazából megsértődnek a kártyánál bármely összegnél, volt melóhely büféjében szintén, piac ahova járok és van kártyaolvasójuk ugyanez így hiába kötelező inkább a kp. járja.
Nem hivatkoztál a pipire,Hogy a bankkártyás fizetés is kp?
De Magyarországon mindenhol kötelező lett a kártyás fizetés lehetősége.
Hasi-tasi nem kér kódot, meglepett, hogy egy német nagy forgalmú nálunk is bolttal rendelkező pepco szerű boltban elég sokan voltak, pénztárhoz értünk és automatikusan kártya elő mire a pénztáros mutogatott egy táblára amin látszott, hogy régóta kint van tehát arra mutogatott mire öcsém fordított, hogy a boltban csak kp.-t fogadnak el kártyát nem és nem mert nem német kátyánk van hanem a németek is mind kp-el fizettek, úgy látszik már arrafelé is kezdenek rájönni a hasi-tasi előnyeinek........egyébként a falunkban egy halom ismerősnek és nem csak öregeknek egyáltalán nincs bankszámlájuk.
Én sem, pontosabban volt egy lejárt idejű parkolásom, az csekkes móka volt tavaly.
De amúgy én sem.
Én hiszem, hogy lehet úgy megjelenni és előadni, hogy amikor a szembenálló fél tudja, hogy nincs igaza és látja, hogy te ezt nem szopod be, akkor elengedi.

Amikor vállalkozó voltam és kötelező lett a kamarai tagság, akkor 0-10 millió közötti becsült árbevételű vállalkozóknak évi 10 eter tagdíjat írtak el, plusz ezer forint regisztrációs díjat.
Én bementem a kamarához, elég sokan voltak ott, jó hangosan előadtam a véleményemet a kötelezőségről, hozzátéve, hogy eddig húsz helyen vagyok regisztrálva, katonaság, rendőrség, köjál, polgármesteri hivatal, szemétszállítók, vízművel, apeh, légvédelem, miért kellen még ezer forintért egy huszonegyedik helyre jól láthatóan lehúzásjelleggel regisztrálnom magam? Mindezt úgy, hogy a tagdíjas lapon minden adatom ott volt... A nő csak lesett és megkérdezte, hogy ha nem akkor nem, de ezt le is írom a tagdíjas lapra? Felnevettem, hogy most mondtam el tizen ember előtt, gondolja hogy nem merem leírni?
És nem is fizettem meg az ezrest, meg nem is baszogattak érte.

De írhatnám, amikor a lányom nevét egy betűvel félreanyakönyvezték, akkor is kértem, hogy számlázzák az új anyakönyv készítését és kérem azt az iratot, amit a kocsmában panaszkönyvnek neveznek.
És érdekes módon mindjárt ingyé' kaptam egy jól kitöltött és új anyakönyvi kivonatot.
Ennek majd masfel evtizede, mar nem csekkezek. Masfelol 20 perc postai sorban allas utan sokmindenhez van kedve az atlag polgarnak, a portas/hazmester attitud ellen szajkarates tamadast intezni speciel ritkan.
Ennek a fajtanak, a Homo Kadaricus Magistratus-nak ki kell halnia ahhoz, hogy ez megszunjon. Nem csak a postan. ;)
Te most írtad le a tutit.
Itt alapvető probléma van a csekk feladójánál.
Amúgy már az írásképből látszik.
Az a szabályos, hogy egyszázezer és nem százezer?
Akkor most tőled kérdem, meg tudod mutatni, hogy hol van leírva, hogy így szabályos? Elhiszem és megkövetlek, csak lássam.
Lehet, csak én tudom, hogyan lehet megfogni a mindent IS tudó hivatalnokot.
Egyszerűen megkéred, hogy mutassa meg azt a szabályzatot, rendeletet, amire hivatkozik.
Amúgy a csekkeket be szokták ott helyben szkennelni, nem?

Próbáld ki, tutira bejön.
Én a legfelső variációt simán elfogadnám, ha döntenem kéne. (Sajnos ez van.)
Valahogy nem nagyon értem, hogy hogy jönnek ide a kötőjelek, és az egyéb helyesírási szabályok ...
Aki ezt a csekket kitöltötte, azt sem tudná értelmezni szerintem, hogy mi az a "helyesírási szabály" 🙂
Alapvető szövegértési (itt: szám-értési) hiányosságok vannak sajnos egyre tágabb szinten, egészen az írástudatlansági szintig.
http://youtu.be/vXrs5FVEhsI
Ezt biztosan mindenki ismeri, de amikor egy ilyen embert kell érvekkel meggyőzni - napi szinten próbálom - hát némelyik tényleg elmenne itt a vicc kategóriába. 🙂
Volt vállalkozó kollégám a 90'-es évek elején ezzel üzletelt hetekig a cukorgyárakban és igazából a számok előtt, után kihúzni kell annyira, hogy ne lehessen elé és utánaírni számot a betű résznél meg szó szerint kiírni, mondjuk ma már nehéz ezzel visszaélni, de 20 éve még lehetett.
Mert úgy szabályos.
Van az a postai alkalmazott, aki odairatja. Jartam igy. Az volt a valasz cseppet kioktatolag, hogy ha nagyon akarja valaki, oda lehet ele nyomoritani, hogy pl. HÉT es akkor mar hetszazezerrol szol a fama illetve ugyanezert kell KETTŐ-t irni KÉT helyett. Hogy a vizszintes vonal, amivel ezt meg szokas akadalyozni, az miert nem eleg onmagaban, arra nem kaptam valaszt, csak annyit, hogy irjam ugy, ahogy o mondja, az a biztos :D
Minek az elejére az "egy"?????????
Harom nullankent, ja. Ezres, millios, milliardos stb. lepteknel ujabb kotojel.
Csak 2000 alatt es a toszamnevek kivetelek ertelemszeruen.
Millió után is kötőjel
Szóval hidd csak el, 10-ből 9 😁
Te elég közel jártál, felesleges az elején az "egy" amúgy OK. Ezernél és milliónál kötőjel, a többi egybe. Millió felett én se tudom, de sztem a logika folytatódik.
Hát vazz ilyen sokszor leírni, hogy egy és azt összeszámolni nem kis feladat, de ha így akkor így. 😄
tudomásom szerint helyi értékenként egybe és lefele haladva a kisebb helyi értékeket kötőjellel elválasztva.
Ha 35 éve nem változott,akkor a számokat egybe kell írni.