Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azert az, hogy mindegyik atusson, olyan ritka lehet, hogy nagyon.
Egyet elrontottak a gyarban.
Nem a szabályozóval volt a gond!
Átütött valamelyik (vagy mind) fázistekercs a házra. Ha a motor blokkja nélkül mérte (tehát az akksi kint volt a motor mellett) akkor volt rendesen töltés.
Megmondom mi van.
Én!
Kölcsön szabályzóval kimérném megint. Annak eredményétől függően meglenne a bűnös. Ide egy bármilyen kölcsön 3f szabályzó jó lenne a mérés erejéig.
Emlékszel Blacki, úgy jöttünk rá, hogy a motortest nélkül - attól teljesen függetlenül - jól működött, volt töltés. Ahogy az akkut rákötötte a motortestre, előjött a hiba...
Megvolt. Solvart szabalyozo, uj JMP generator es megis. Ezert fura, mert minden uj. Terheles nelkul jo, terhelve leeesik a fesz, mintha a fazistekercsek meg lennenek nyulva. Doka azt mondja, nem pelda nelkuli. Remeljuk azota meg lett oldva.
Ja, a tekercselorol beszelunk...
Háááát...... a Dóka nagyon normális áron tekercsel, és jól!
Vagy lehidalt szegény az eredménytől.
Szerintem már rég túl van rajra, csak nem írja, hogy mi a helyzet.
Mondhatnám, hogy mérjen szigetelési ellenállást, de azt egy kézi műszerrel nemigen fog sikerülni.
A mérhetetlen szopást elkerülendő, tekercseltesse meg.
(Én a fesszabályzót is kicserélném.)
Igen, egyformának kell lenni!
Az volt a baja, hogy feszültséget mért a fázistekercs, és a blokk között.
De műszer meg "0" ohmot mutatott.... Azt gyanítottuk, hogy valahol átüt a lakkszigetelés feszültség alatt.
A felemás kapocsfeszültségek nekem gyanúsak. A tekercseké.
Én egyformának gondolnám a jót mérni.
zoltan8005 >
Na mi a helyzet a generátorral?
Kiderült mi volt a gond vele?
Szia! Olvasd végig sok mindent írnak róla bár nem ismerem a tipust. https://www.google.com/amp/s/h...
Sziasztok, fazert szeretnék vàsárolni. Fz6 s verziót. 2004 és 2008 köztieket néztem. 1mFt és 1.5 mFt közt. Van kevés km-es 2004-es. De ilyen árban van 2008-as is. Van ezen évjáratok közt különbség? Vagy lenne ajánlás mikori évjáratot nem érdemes? Köszönöm előre is.
Bocs.
Félreértettem.. Abban sajnos nem tudok segíteni....
Szia.
Ja arra a kábelre ami beiktatásával megszűnne a hirtelen gázreakcio!
Nem neked szolt a kerdes.
????????
Ez a kérdés mire vonatkozik?
Én nem vettem másikat, a régit tekercseltettem.
Na és akitől vetted, hol érhető el?
Nagyon szívesen, igazán nincs mit!
Én nem is gondolkoztam másikat venni. Egyből posta Dókának.
Persze, elhiszem! 🙂 Nem baj, ezt a kis időt kivárom most már, és remélem rendbe lesz a javított generátorral. Ha tényleg rendben lesz minden, akkor ki lehet jelenteni, hogy ilyen probléma esetén meg sem szabad fordulnia az ember fejében, hogy utángyártott terméket vásárol. Ugye, a csábítás nagy az ár különbözet miatt, és ilyenkor "elnyomódik" az a gondolat a fejben, hogy az utángyártott nagy eséllyel nem jó. Köszönöm a segítségeteket, nélkületek nem jutottam volna semmire! 😉 Azért majd preferálok, ha megjött a javított generátor és beszereltem.
Abszolút megértem. Hidd el, ha pl. hozzám hozod el és én csinálom ezt a műtétet, ugyanennyire ki lennék akadva, ha nem jobban - nekem ugyanis még feléd is meakulpáznom kellene :D
Szia Blackiex! Beszéltem vele kb 20 percet, nagyon sok mindent mondott. Ami kiderült, hogy nagyon nem preferálja az utángyártott generátort. Azt mondja, a legtöbb esetben nem megfelelő anyagból van a vasmag és ez teljesen elviszi a teljesítményt. Belement mindenféle részletekbe is, amit már annyira nem értettem mint egy szakember, de azért jó volt hallgatni. A lényeg, hogy szerdán adom fel neki postára a régi gyári generátort, megtekercseli, azt mondta, innentől kezdve ez már nem lesz hiba forrás. Ha ezzel működik, akkor fogom megreklamálni az utángyártottat, mert akkor már egyértelmű lesz a dolog. Hát, most itt tartok. Remélem tényleg ez lesz a baj, mert már kicsit felőrölte az idegeimet ez az egész 🙂
Kérdezd meg tőle, látott-e már ilyet, mert én még nem, pedig dobáltam már ki-be pár állórészt.