Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, néztem a nagy csapágyadat, ezeöccá Koyo-ban nekem meg a buuuuuzi hátsó nagy csapágyam 16 rugó volt még jó, hogy csak 1 kell belőle, a másik csapágyam "olcsó", az "csak" 3000 körül volt
Elrettentő példa
Nekem a BMW hátsó csapágyában a futógyűrűk uilyen szépek voltak, csak a görgők felülete volt kipattogva, azt is nézd meg!
Enyémen alulról a teleszkóp felől kell felnézni és ott van két csavar. Ez milyen égő benne?
Hol?
Na ilyen. Kicsit látszik rajta valami...
Meg az alsó alatt volt valami porvédő de eléggé szét van menve kell az oda?
Pontosan.
Ez a felső csapágy, az alsó jónak tűnt de persze kicseréltem azt is. (kép)
De szétszedés előtt lehetett volna érezni, ha megemelve "beáll" középre. (már ez is olyan volt 72e km-nél, mikor vettem)
Tegnap kerékcsapágyakat cseréltem. (bár teljesen jónak tűntek 82e-nél, a hátsók még a gyári NTN-ek voltak, viszont az elsőket már cserélték mert "Made in Italy" volt rajtuk)
Hátul két elég komoly csapágyon gurul (6304) viszont az elsők 6203-asok, azok ott elég játékcsapágyaknak tűnnek egy ekkora behemóthoz. (össz. fizettem 7200 Ft-ot a csapágyboltban a 4 csapágyért /FAG/ meg egy szimeringért+elqrtam a tegnap délutánt a cserével)
Feltettem a kormánytelót még a múltkor, kedden elvittem műszakira, akkor mentem vele először.
Elég hülye érzés volt vezetni, olyan mintha szorulna a kormánycsapágy, pedig a 7 fokozatból csak 2-re volt állítva. Tegnap fel volt emelve az eleje, áttettem 1-re és tekergettem ide-oda a kormányt de ott is olyan "ragadós" érzése volt a kormánynak. (úgy tűnik hogy erre teljesen felesleges)
Lehet holnap ha normálisabb idő lesz akkor megyek vele. (ha meg még mindig nem tetszik akkor átteszem az FZR-re )
Kimosom aztán meglátom van e benne csík?
Ilyen a nemjó.
Szétszedtem a gépet talán a kormány csapágy még jó. Vettem ma gyorsan teló szimmeringet is SKF boltban 800/db az jó és ez legalább rendes teló szimmering nem forgó tengelyé. Kíváncsi leszek.
A lámpa alatt mögött szokott lenni 2 csavar le-fel és jobbra-balra.
Üdv mindenkinek egy kis segitsègre lenne szüksègem fzr 4jh-nál meik az a csavar amèkkel állitok a lámpán mert nagyon fel hord ès a szembejövők folyton lámpáznak
ma próba túráztam én is mentem vagy 20 km-t Budaörs környékén egy 362 LE-s új Nissannal, ill. ezt Infinity-nek hívják. Jó volt. Meg egy Lexussal is kb. ennyit, az is jó volt.
Hazafelé meg villany autóval Pestről, 90-el országúton de így kibírta 2 töltéssel 3,5 óra volt az, ami nekem a dízellel 1,5 óra szokott lenni, de ez ingyen volt
Haverom új Nissant vesz, és ha már arra jártunk, kipróbáltuk, amit lehet.
Lesz motor belőle? 110-et kéne mennie, legalább néha-néha egyenesben Az osztrákoknál 100 a megengedett... előtte még itthonra szervezzünk valami próba túrát!
Hidegen eddig is jó volt még nem volt olyan kánikula... Majd melegebb lesz még tesztelem. Csinálunk majd egy kisebb túrát...
Tök jó hogy most már nem kopog. A többi orvosolható nem?
Vasárnap mentem a motorral kb 150 km-t hibátlanul üzemelt. Igaz nem volt meleg 10 fok fent a Pilisben meg 4. De legalább a hó le volt tolva ott fehérlett az út szélén. A hőfokmérő a normál alján állt. Ma is mentem kb 50 km-t em hallottam kopogást 20 fok volt néha a normál közepébe is felment a hőmérő. A bal első teló szimmeringem folyik. Kb 5ekm-t bírt szerintem az kevés ott valami bibi lesz. Érdekes, hogy ránézésre az a jobbik a másik a kráteres. Igaz sima szimmeringet tettem bele most majd teló szimmeringet rendelek hátha az jobb.... Az első kerékcsapágyat megnéztem rendben van kis Metabondot azért adtam neki Viszont a km spirál meghajtóm elég hülyén állt szerintem nem bele való de beigazítottam eddig észre se vettem most már legalább az is jó. Még a hátsó csapágyakat megnézem, eló szimmeringet cserélek meg a kormány csapágyon állítok egy kicsit aztán kész. Kormány nyak anya kéne nekem kettő mert az enyém eléggé el van nyalva az a két kontra amihez olyan furcsa kulcs kell.
Még nem próbáltam fel, de a hátsó ülésre szánom keresztbe, fölé lógatva a két cordura oldaltáskának. Így nem viszi fel a súlypontot, mint egy hátul magasan lévő doboz. Kb. 40 literes, a két táskával biztos elég lesz nekem. A nagyobbon gondolkoztam még, az 60l körüli, de ezek nem állnak jól, ha nincsenek tele tömve, és nekem annyi cuccom nem lesz.
Körbe van hevederezve, 4 fém karikával, 1ccerű lesz lefogatni, majd valami karabínert teszek rá, azzal katt a táskák keretére, oszt' csá'
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Motoros_taska_tobb_Meret_es_Szinvalasztek_64033097.htm
itt van, ha megteccett valakinek, fekete mindig van, színeset rendelésre csinál a mami, el is küldi.
Milyen? Jó lesz hogy látod?
ez az amit régebben linkelt valamelyikőtök?
Milyen? rápróbáltad a motorra?
meg elhoztam a "dobozom"
Megkerültem a Balatont 7végén. Szerencsére nem motorral, mert 10 fok volt, és szél.