Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Beagle nem kispályás. Bitang akaratos.
Szomszédomék megkértek hogy tegnap este és ma mivel nem lesznek itthon, adjak enni a kutyájuknak. ( pontilyen: https://www.purina.com/dogs/do... )
Van egy oroszlánszintű kennelje, én meg reggel kiengedtem szaladgálni kb. 10 percre, majd adtam neki tápot (odajött enni) és bezártam.
Most este már persze tudta hogy bezárom, így persze b&szott odajönni és vigyázott rá hogy 2 méternél közelebb ne jöjjön hozzám. Kb. 20 perc invitálás után odajött a macskám és segített hogy elkaphassam az istenátkát. (többet nem jössz ki b+ az qrvaisten)
Macskával próbáltam, arra nekünk sem riaszt de kis termetű etnikumra (állítólag) már igen.
A vezeték nélküli dolgokkal meg úgy vagyok mint a wifivel, az is többnyire van de nem mindig.
Voltak fent a Viki lányomék
Esik a hó.
Majd megkérdezem,de az biztos hogy tudnak ezek már mindet. Van bennük olyan, hogy megtanulja a benti kisállat mèretèt, ès nem riasztja be a házat. Az akksi kezdeti merülèsèt is sms-ben jelzi a telómon mint ahogy a riasztást is.
És jelvesztésnél mit csinál?
Nekem azt mondta a riasztós,nincs vele baj ès megbízhatóan működik. Drágább ugyan mint a hagyományos,de nincs semmi ami hátrányt jelent.
Bár hogy most látom eddig is közvetlenül mellette ment a 4 eres MTK kábel. (a szürke védőcsőben megy a riasztó vezetékezés)
Nem, mert az vezeték nélküli. (csak a nyűg van vele)
Másrészt ez egy már kiépített üzemelő rendszer, csak a vezeték nyomvonala épp egybe esik a nemrég behelyezett acélgerendával és a belső tetőborítással. Így arrébb kell tenni de a 230V-os kábelezést szintén el kell helyezni, mivel a régi csak szükségmegoldás volt. (32 éven keresztül)
Szabotázs a két kezelőpanelen, meg a központi egységen van, az érzékelőkön nincs.
Mivel most csinálom (tervezem) a garázs végleges villanyszerelését, így ennek a kábelezését is most kell elhelyezni. (ott nem maradhat ahol most megy)
Persze ha a vakolat alatt viszem, akkor mellé is tudom tenni némi távolsággal.
Vezeték nélküli is van,az nem jó?
Én 255-öt mértem a sajátnál, ez kb 1mm-es kiállás a felső kiflinél, de szétszedés után 257-re rakom. Érdekes ez a jó, nem jó dolog, mert a 120/70-es váltó méret perem magassága 6mm-el több, a 180/55-ös hátsó meg 3mm-el kevesebb mint a gyári gumiké, azaz totál más a váz állása a váltóméretekkel, ami sejtésem szerint az egyenesfutáson javít, de nehezebb lehet vele kanyarodni.
A riasztóhoz elvileg 4 drót elég: a 12V (ez kettő) meg a kontaktus (ez is kettő) egyik sem érzékeny a villanyra. Ha precíz ember csinálta, megy még 2 szál a szabotázs védelem miatt, de ezt el szokták hagyni. A kezelő viszont gyengeáramú jellel kommunikál, de tapasztalat szerint az se érzékeny a villanyderót közelségére.
A szabvány szerint télleg nem mehet erős és gyenge áram egy csőben, de ezt a részt nyugodtan átugarhatod otthon a garázsnál ezt a kutya se nézi (fizetős munkaként persze nem illene így csinálni)
Most próbáltam telefon kábelt behúzni a falba az elektromos kábelekhez nem fért be. Utána vettem észre, hogy az antenna kábel külön csatornába megy oda simán sikerült behúzni.... Szerintem jobb ha külön van.
Én a felső kifli tetejével szoktam szintbe tenni a telószár tetejét. Az úgy nem jó?
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Szabvány szerint nem, egy osztott csatornába inkább. Amúgy nem bántják egymást.
Nem veszek, mert a hátsó szomszédnak már van. (hogy szakadna meg)
A fát nem kell faragni mert már 15 éve nem változik a mérete, ráadásul fel is van díszítve, szóval a faállítás kb. 5 perc volt. (csak lehoztam az emeletről és levettem róla a fóliát)

Viszont van itt egy szakmai jellegű kérdés: a riasztó kábele (két mozgásérzékelő és egy kezelőpanel van rajta a garázs épületén belül, a központi egység a házban van) mehet egy kábelcsatornában (vagy a falban) az elektromos vezetékekkel?
Jelenleg a falon kívül vitték egy védőcsőben, de ha nem zavarja a mágneses tér, akkor én egybe fognám a 230V-os kábelekkel és nem szerelném külön. (ugyanarra megy ez is)
Boldog karácsonyt kívánok!
Boldog Karácsonyt mindenkinek, egyetek sok bejglit!

Találtam egy érdekes adatot - számomra az - gondoltam megosztom veletek, konkrétan a telószárak beépítési magasságát kerestem. A szervizkönyvben azt írták, az adat az adott fejezet technikai adatainál..aztán mégsem írták be, wtf?. Van egy német nyelvű anyagom is a 89-ig lévőkről és abban viszont benne van, hogy az alsó kifli felső élétől a teló tetejéig 256-257mm a beépítési magasság. Ennek már a villaszöge ugyanaz mint az én 93-as gépemé, csak a teló nem fordított. Hátha rákeres valaki mennyi az annyi
CsövINek