Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Minden napra nekem se kéne ilyen... Mióta kész lett a pony ment vagy 10 km-t :)
A tudat a lényeg, hogy ott van a garázsban :)

Vespabol is valami régit szeretnék igazából, de akkor csak eggyel több valami állna a garázsban, amit nem használok rendszeresen...
Mondjuk mostanság a "maragYOtthol" miatt kb termeli a benzint minden járművem...
Lesz aki ad ...
Én is adnék, de nem hozhatnám haza :)
Az.
Csak a test meg műanyag, így ha rajta van a palack és tele van, akkor meghajlik ha nem tartod két kézzel. (és persze alig jön belőle a hab)
Másrészt a nikkelezett palackcsatlakozó nagyon szép, csak a műanyag házban van a menet. Az meg a második kivétel után megszűnik létezni. Onnantól meg ott is jön ki a hab.
Csak teljes fémházast érdemes venni mert ez egy f&s. (nekem meg elqrta a mai munkámat hogy használhatatlanná vált ez a sz&r)
Ezzel mi baj? hisz még a szelep is nikkelezett..
Ez csak azért van, mert nagy az Isten állatkertje, és a kerítés meg alacsony így kiszabadulnak, és Kadetet vesznek meg a nagyjólét is tehet róla
Közhasznú információ: A j.k anyját annak aki ezt megtervezte és gyártásba engedte. (megvenni tilos!)
https://www.obi.hu/purhabok/pu...
Ha valaki ennyire nyílt és brutálisan őszinte, attól öröm lehet vásárolni.
https://auto.jofogas.hu/veszprem/Kawasaki_GTR_1000_Belga_hianyosan_alkatresznek_103597247.htm
Persze így nem is csoda:
https://auto.jofogas.hu/bekes/Romet_kadett_100128191.htm
Pedig már említettem, hogy erre négyen ugrottak 150-ért a megjelenés másnapján.
Ez ugyanolyan badarság ( de finom voltam! ) mint 5-6ccázért szinyót venni akármilyen szép állapotú is.
Ezért a 3 mázsányi ócskavasért tényleg ad valaki 330-at? Vagy csak madarat akar fogni a tulaj? Nem értem én ezeket a veteránosokat... Az OK, hogy valami klasszikus gépet feltámasztani, megóvni, abban látok fantáziát - de olyat, ami a saját új korában is egy fos volt?
Bocs, tudom téged érzelmi szálak fűznek hozzá, de nekem ifjúkorom kísértetei voltak ezek... még az a szopás, ami ezekkel (meg a nagyobb kerekű tesóikkal) volt... eskü, a szovjet duóval (Riga, Verhó) is kevesebb baj volt, pedig azok olcsóbbak is voltak.
Még nem megy, holnap leforrasztom a repedéseket, átszerelem a gyújtást szimó trafósra, de ha úgy sem indul tényleg felgyújtom.
Romet?
Ha megy mar újabb jelöltek?

https://www.jofogas.hu/heves/3_mini_2_nagy_Romet_elado_103565818.htm
Igen nyeli az anyagot mit kacsa a nokedlit, ráadásul ha nem magadnak nyomod még jobban is fogy...ki tudja miért. Melléképületnél ahol csak időszakosan vagy rövid idöre vagy ott a pára vándorlásnak nincs nagy szerepe, de ahol bent élsz ott a bent lévő párát felveszik a falak és ha hermetikusan lezárja az ember akkor ott hamar penész jelenhet meg, ezért is célravezetö szerintem légrést hagyni pogácsázással. Az OSB esetén gondolom a műhely fala van ott a tartósság meg az olcsóság a lényeg szerintem.
Más: ki akartam nyitni az FZR tanksapkáját hogy kinyerjek belőle némi pár éves benzint a kertitraktorba, de hiába fordítom el a kulcsot, nem nyílik 15.-re sem. Nagyon megszokta már az állást.
"csak "pogácsa" szerűen lettek felrakva + dűbel és tart"
Mikor beszélgettem a kőművessel (jó ismerős) kérdezte hogy hogy rakom a ragasztót. Mondom pont perem szerint, azaz úgy mint az utolsó képeden. (a jelenlegi tűzgátlási előírások miatt úgy kell, a sima "pogácsázás" már nem megengedett)
Csak annyit mondott maga elé halkan:
-"Nem lesz elég az anyag".
- 8 kg/m2-tel számoltam, úgy sem?
-Rámegy a ragasztásra az összes...........meg még a szomszéd házra való is. Az alsó és a felső sort csináld úgy-- a tűzgátlás miatt-- közötte meg a peremet hagyd el, elég csak a pogácsa. Haladsz is, meg az anyag is kevésbé fogy.
Tegnapelőtt valóban el kellett mennem még 10 zsák ragasztóért, mert a hálózásra már nem maradt elég. (pedig nem mindenhol "pont-permeztem") Csak a felragasztásra kellett 9kg/m2 (70m2 elég hullámos felületű fal van zsákos ragasztóval, a többi osb lap, ami habbal van ragasztva) és kb. 120m2-t kell hálóznom, az még kb. 4kg/m2.

A legtöbb "akciós" hőszigetelő rendszert 5, max. 6 kg/m2 ragasztóval hirdetik ragasztással és hálózással együtt. A kőművesem válasza: "5 kilóval még az üveglapra sem rakod fel, nem hogy a kicsit sz&rul rakott falra"
Kabbe. Nekem néha a munkahelyemen is kell dolgoznom, nem csak itthon.
De hogy kerül alá a pára?
Már arra a 0 és 1mm közötti "légrésre" gondolok, ami a lefestett osb lap és a felragasztott hcell lap között van.
Ezt így kell csinálni minden alkalmazási útmutató szerint, itt a Sacret gépi és kézi ragasztási sémája. Az azonban érdekes, hogy nálam a házamon csak "pogácsa" szerűen lettek felrakva + dűbel és tart, mert a szakik azt mondták, hogy a kiszellőztető élzárók igazából így tudnak működni és én nem vitatkoztam velük, mert van benne igazság.
Jól halad jövő ilyenkorra biztos kész lesz!
Nem, mert valami kűfődi nyelven van - szittya magyarul értek csak de egyesek szerint úgyis lassan és nehezen
Egyébként én öreg, pesszimista és racionalista vagyok ahhoz, hogy ilyenekbe beugorjak Alap kiinduló elméletem, hogy amit mondanak, de nem tudsz ellenőrizni - az sosem igaz Eddig általában bevált
Nem szabad össze érni a ragasztónak körbe zárod a párát nem tud kiszellőzni. Vagy lenyomja vagy berohad penészedik alatta.
Látnátok nálunk a kasírozott üveggyapotot hogy fújják be. az mindenhova megy és ott maradt szépen.
Egyébként nem értem a problémát.
És pozdorjacsavarok is tartják a felragasztott hcell lapokat.