Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!
"motoros túránkon József barátunk is láthatta"
Ezek szerint nem nagyon emlékszel a már Ravennában is felvetett és tökéletesen kidolgozott ötletemre, miszerint a kötelezően (és emberileg is teljesen érthető módon) kimentett turistákat-hajószerencsétlenségben veszélybe kerülteket, azonnali segítségként legyen kötelező egy Olasz-Francia vagy bármelyik kikötőbe szállítani, majd a tranzitban partra tenni.

Itt, az "Isten hozta Önöket --ide az épp aktuális ország neve behelyettesítendő-- " felirat alatt kb. 50-100 métert átsétálva (természetesen az itt is 100%-os biztonságukat garantálandó fegyveres kíséret mellett) azonnal szállhatnának is fel az ott várakozó, kib&szott nagy konténerszállító hajó fedélzetére, ahol a teljes ellátás biztosítása mellet (víz és élelem, ruházat, szükség esetén orvosi ellátás) az NGO-k és egyéb karitatív szervezetek által, a megfelelő utaslétszámot elérve, már indulhatna is a hajó az utasok eredeti kiindulási helyére, ahol biztonságosan partra (partközelbe) téve hiánytalanul mindenkit, mihamarabb a családjuk környezetében és szeretetében lehessenek. Ez emberjogi kötelessége a keresztényi Európának.

A pusztában kószáló és segítséget kérő eltévedt külföldiek szintén számíthatnának a keresztény Európa támogatására, miszerint csapatszállító kamionokkal, nagy hatékonysággal juthatnának el a fent említett tranzitzónákba és juthatnának haza mihamarabb. (az önálló, kamionos utaztatásban már amúgy is nagy rutinnal rendelkeznek a Calais-i tranzitzónából indulva)
..barátom Hódmezőn lakik.. Na, fejlesztenem kell a nyelvtant.

Boldog Karácsonyt mindenkinek !
Egyik FJ-s barátom hódmezőn lakik, készenléti rendőr, rendszeresen ad határőr szolgálatot. Mesél olyanokat a kerítésnél történtekről hogy inkább le sem írom. Szóval nem vicces a helyzet. Ezekről a dolgokról nem hallani a médiában, a Facen nem látni. Sajnos ennek is köszönhető hogy nagyon sokan nem veszik komolyan a dolgot, nem tudják hogy mennyire durva helyzet tud ott lenni...
Gyulám.
Szenteste van (lesz) szóval inkább átfogalmaztam azt amit előzőleg írtam és kellemes ünnepeket kívánok nektek.
Déli határnál itt a környéken sem felhőtlen a helyzet. Mindenütt szemét pusztítás van utánuk. Viki rendszeresen jár le hőkamerával próbálják felderíteni hol jönnek be,és fogják el őket. És nem kevesen jönnek higgyétek el. Sajnos...
... és azt próbáltad már, ha nagyobb a súly rajta, akkor 5 mm-el jobban elcsavarod azt a jobb oldali kapaszkodóját?
Az én együttérzésemet nem tudom, hogy keverted ide, a mondanivalóhoz nem sok köze van.... egy tényt írtam le... Én többször jártam már arra az említett időszak alatt, van egy Szerbiában, a határtól 10 km-re élő magyar borász barátunk, ott is voltam minden évben napokat - szóval a határátkelőket is láttam, a drótot is, az 5-10 fős csoportokban külterületen mászkáló csürhét is - meg hallottam történeteket is, első kézből, nem a RTL Klub TV-ből, és nem is az Open Society Foundations hírleveléből
Plusz a Gugli barátom mutatott képeket, mi van a görög szigeteken, meg Szicíliában - mivel ezeken a helyeken mind jártam 2015 előtt, látom a különbséget.
Egyébként motoros túránkon József barátunk is láthatta, mi a helyzet Graz-ban, ezért is nem értettem ironikus posztját...
Ábrusom,ezért írtam hogy sok mindentől függ,főleg a motortól.Egyébként megsúgom,még a Kawa is megérzi a két személy csomagos terhelést,akkor érezhetően lassabb,és többet eszik.Ha egyedül megyek vele,sokkal fürgébb,pedig ez egy 180-lovas gép!Nem mindegy hogy 94-kiló,vagy180-terheli a gépet.
Jó reggelt!
Igen megismertem a keletit. 1-2 alkalommal jártam már arra . És a szövegkörnyezetet is tudtam értelmezni.
Csak a pont a szövegkörnyezetet értelmezve mosolyodtam el magamban, mokor írtad
"Az ott élő falusi öregek meg 2015 óta rettegnek... "
Szeretek Veled beszélgetni, szerintem egész jó kis eszmecseréket szoktunk folytatni. De ez a fajta együttérzés, szolidaritás nem túl hiteles részedről.
Ez beugratós kérdés?
Józef, maga csak ne viccelődjön ezzel
Amúgy tényleg, jártál a déli határnál az elmúlt 5 évben? A szerb részen, ami leginkább érintett...
"nálunk a keletinél van" - a kép. Nem Szicília. Igen, tudom hogy 2015 volt. De a szövegkörnyezetből ki kellett volna derülnie, hogy ott most van ez
Vicc volt, a többit inkább kitöröltem.
Vannak akik tudtak integrálódni, itt van például pár fiatal, akik nem értik miért mentek el az emberek az álmos kis olasz faluból és fogyott el annak lakossága...ők ígérik benépesítik majd persze azt elfelejtették mondani, ha elég segélyt kapnak. úgy kb. életük végéig
https://www.unicef.org/eca/sto...
Csúcsforgalomban? az merész lenne Maradjunk a realitásoknál, jó lesz egyenlőre az udvarban is. Soha nem késő, 70 éves taták is nyomják lájtosba, olyan mint a thai chi, csak van alattad motor
Jó régen jártál a keletinél
hajrá :)
aztán jöhetnek a videok, ahogy ugrálsz autóról autóra a csúcsforgalomban :)
egy időben ezekre is rá voltam kattanva, de nem lett semmi belőle... :(
A locsolócső darabos berugót ne is mond Rometen volt, azt basztam le róla elsőnek A gép persze triálra készül, egyébként sima motorozásra is alkalmas lenne, olaszoknál rendszámmal is használják őket, az alap világítás meg kürt kivezetései megvannak. A műanyag részeket kellene gyárira visszahozni, láttam mit tudnak ezekből varázsolni..meglátom lesz-e hozzá kedvem
Láttam őket élőben a Keletinél....
Kb. így néznek ki Szicília déli részének közterei, meg persze néhány görög sziget is. Ez nálunk a keletinél van, pedig itt nem voltak sokáig... kis guglival gyorsan ki lehet deríteni, milyen állapotok vannak lent, még az erős cenzúra ellenére is.
Úgy látom, ott az ország közepén egy faluban nem sok fogalmad van róla, hogy ezek mit tudnak művelni Le kéne jönnöd ide a szerb határra, körülnézni a falvakban, tanyákon... mind szét van verve, ki van fosztva, meg az egész környék tele van szeméttel - még így is, hogy Vezérünk próbálkozik. Az ott élő falusi öregek meg 2015 óta rettegnek... mondjuk ez a pesti liberális buzikat nem nagyon hatja meg...
Kb. Szicíliában is ez a helyzet. Az érték el az NGO hajók legkönnyebben, és sok feka ott ragadt - amióta szoclib vezetés van az olaszoknál, még szarabb a helyzet. Az a hely egy gyöngyszem volt, most meg egy szeméttelepre hasonlít. Lehet, hogy az Etnára épp nem mentek fel - még...
Mit tudnak a migráncsok szétb&szni egy vulkánon? Bár ahogy a médiában hallom, ezek bármire képesek.
Még a Nagy Migráncsjárás idején (mielőtt Elnökünk felemelt ujja megálljt nem parancsolt nekik és vissza nem űzte őket a pokol fenekére) sáskarajként zabálták le az útjukba eső kertekben a derék munkában megöregedett paraszt bácsik és szegény kisnyugdíjas nénik pár darab nehezen megtermelt és télire tartogatott almáját-körtéjét.
Arra a berúgókarra tökéletesen illene egy darab 1/2"-os, zöld locsoló tömlő bevonat. Sokkal eredetibb lenne.
Nem láttam még közelről triál gépet (sosem foglalkoztatott igazán) te mit szándékozol vele tenni? (a felújításon kívül) Mert gondolom sima motorozásra nem nagyon alkalmas.