Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kései szüretelés Rajnai rizling, eredeti -német.
Egész komolyan
Az lehet, hogy most is vannak korlátok az életmódodban, de azok a főbb jellemzők amit leírtam a Te életmódodat is megkönyítik és élhetőbbé teszik. És ezektől nem is zárkózol el szerintem. De most már én is befejeztem, remélem tényleg hamarosan folytathatunk hasonló, vagy akármilyen témájú beszélgetést egy jó bor mellett
Toábbi Kellemes Karácsonyt!

ui.: Az én jézuskám is figyelt, amikor megemlítettem, hogy minek örülnék.
Nagyon jó kávét készít (itthon én ilyet nem tudok) de azt kivárni.....
Extrém kávézó.
A borról nem megállapítható, hogy milyen fajta. (olvashatatlan még nagyítva is)
Te kávézol?
Jézuska ismeri az ízlésemet
Én nem egészen azt értem liberalizmuson, mint pl. az LMBTQ... az enyém valamelyest szigorúbb és úgy látszik, te is mást értesz rajta, mint én - de ez messzi vinne így Szent Karácsonykor meg inkább jobb lenne bor mellett Csak annyit, hogy az én életmódomban kb. ugyanannyi korlát volt akkor is, mint manapság - esetleg mások... de talán ebben az eltelt 30 év is benne van.

Amikor az Etnára felmotoroztunk (bibi-bíííí ) akkor csak füstölgött, de pár hónap múlva volt egy nagyobb pöffentés - emlegettük is
Boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek.
Áldott boldog karácsonyt kívánok mindenkinek.
A macska állati volt!
Igen,itt van a nagy kérdés,az NGO-hajók miért nem viszik mindjárt Németországba,vagy a többi befogadó országba őket,mert gyakorlatilag mindnek van kikötője,akár a célban is partra szállhatnának.Miért kell keresztüvergődniük a kontinensen?Lehet nem is várják őket akkora tárt karokkal?
Boldog karácsonyt,remélem jövőre összefutunk valahol.Mehetnénk egy túrát,ha a vírus kidöglik. . .
ez ütött.
Ez itt a baj kéremszépen.
Nem nagyon értem, hogy liberalizmussal mi bajod van, hiszen Te is ezen elvek szerint élsz és cselekszel. Természetesen nem akarlak kioktatni, de azért leírnék néhány jellemzőjét.
SZABADON gyakorohatod a vallásodat, még ha nem is vagy templomba járós. SZABADON mondhatsz bármikor, bárkinek, bármit mert szólásszabadság van. SZABADON kereskedhettél bárkivel amíg aktív vállalkozó voltál, mert szabad kereskedelem van. És Te dönthetsz arról, hogy a jövőben akarod-e még folytatni vagy sem. SZABAD joggyakorlat van, hiszen jogállamban élünk (ezt főleg a jobboldal hangoztatja, tehát ÍGY VAN). Személyi SZABADSÁG van, hiszen úgy élsz ahogy akarsz. Szabadon mehetsz bárhová ahová és amikor csak akarsz. És meg is teszed, hiszan bejártad már európát és még sok más helyet is. Persze léteznek bizonyos társadalmi normák amiket be kell tartani. De Te is e szerint a libernyák elvek szerint élsz. Akkor miért lett számodra ez ilyen szitok szó?
A kommunizmus nagyon nem volt jó. Akkor tényleg nem volt liberalizmus és korlátozva is voltál, voltunk sok mindenben. Most, hogy szabadabbá váltunk, most ez nem tetszik.
Húúú de k..va messze jutottunk az Etna kitörésétől!
Kellemes karácsonyt mindenkinek!
http://youtu.be/CAyWN9ba9J8
Amit legelőször írtam pont az az irónia, hogy "mit tudnak szétb&szni egy vulkánon?" utalt arra, hogy tönkreqrnak mindent, bármerre jártak, Elnökünkre meg az, hogy "megállította" a migránycsjárást, aztán meg mégiscsak lyuggatják a kerítést és itt vannak köztünk. (meg Calais-ben kempingeznek, ahol vagdalják fel a kamionponyvát és enné át őket a rohadás a Brexitiába)
Miből gondolod, hogy én nem látok rá arra, hogy először (min. EU szinten) törvényileg kéne keretbe tenni hogy ne is jöhessenek (hajó-nagyban-szeva egyből visszafelé, hogy leessen max. a második ilyen kör után, hogy nem maradhattok itt, pláne nem barbár módon ingyenélni....de tudom lobbi, ezt jogilag sajnos nem lehet) ide (a földrészre), aztán meg elősegíteni ott, hogy ne is kelljen eljönniük.
De már megint magyarázni kell a leírtakat.
Sokkal Többet várok öntől, László!
Tudom, hogy nem akarsz megbántani (meg ugye a Jahamád kulcsa is nálam van ) nem is vettem annak soha.
Én, mint Tiszteletbeli Nyugger sokkal jobban becsülöm az öregeket, mint gondolnád. Talán már jobban haragszom a fiatalokra egyrészt hülye a legtöbb (és liberális ), másrészt fiatal fiúk a telójukat baxtatják egész nap, mikor annyi jó csaj van körülöttük - micsoda egy barmok
Amit írsz, az nem megoldás a problémára, legfeljebb kezeli a tüneteket - nálunk. Hogy meddig, ki tudja - ha a lobby kinyírja egész Európát, akkor mi sem maradunk itt sziget ezen a 93 000 km2-en, a placc közepén - erre számítani naívság
A fertőzés pedig elindult, megállítani PC módszerekkel nem lehet. A következménye engem már alig érint*, de azért bosszant némiképp

* valójában jobban érint, mint téged
BOLDOG KARÁCSONYT SKACOK.
Tudod jól, hogy tisztellek becsüllek és nem bántásként írta azt amit. De amit írtál az érzéseidről felháborodásodról szólt. Az elmúlt 1 évtizedben volt szerencsém sokat beszélgetni Veled és elég jól körvonalazódott, hogy nem mindenben értünk egyet (de ez szerintem nem is baj). Csak az volt számomra megmosolyogtató, hogy részben a déli határon élő öregek helyzetével szemléltetted a hazai helyzetet. És Te a "nyuggereket" inkább már kihalásra ítélnéd főleg ha nem osztják a Te álláspontodat, semmint aggódnál értük. És akár hiszed akár nem, engem "liberális pesti (pest melletti) buzit" igencsak meghat ez a helyzet. Mivel a vandalizmusnak és az erőszaknak nem igazán vagyok híve. Én sem örülök neki, hogy tömegével jönnek erre. És azt meg főleg nem szeretném, ha nincstelenül, kapcsolatok és nyelvtudás nélkül idejönnének és elvennék a munkámat. Tudván azt, hogy milyen jól keresek .
BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT MINDENKINEK!