Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nálam a "bejelölés" gomb sincs ott, csak ismerős ismerőse tud(na) bejelölni. De mivel kettő van összesen.... (meg benne vagyok a magyar P406, meg egy nemzetközi, de főleg usa GTR csoportban, mert info meg alkatrész ott van)
Feltettem magamról két képet (mikor a Glockneren voltunk) mert kellett a GTR reghez, semmi több nincs.
Páran lecsaptak ált.iskolai osztálytársak, akiket vagy 30 éve láttam utoljára, de persze hiába. Mivel nem használom életvitel szerűen ezt a sz&rt, így felesleges bárkit is jelölgetni. (pont azért nem engedtem be családtagot, mert onnan már minden ismerős ismerőse nyomkodná a "jelöl" gombot...ezért nem vagyok pl. ti sem közöttük)
Üzenetküldési lehetőséget annak szoktam adni, akivel (többnyire üzleti) dolgom van. Mivel nincs net a telómon, így nem bimbammol kétpercenként hogy valamelyik ismerősöm fingott egyet, és ha meg akarom szagolni, akkor nyomjak rá egy lájkot.
Az asztalin is kb. hetente egyszer nézek rá hogy jött-e valami, hacsak nem valami konkrét dologban (pl. a Royal Star volt legutóbb) vagyok benne.
Kommentelni sosem szoktam, nincs se kedvem, se türelmem a hülyékhez/bunkókhoz. Ezért minek tartsak bejelölve bárkit is? (csak parasztnak tartana, ha nem reagálnák az épp aktuálisan feldobott hülyeségeihez, pedig nem is nézegetem naponta/percenként hogy lássam...meg nem is érdekel)
Nekem van vagy 70 ismerős - ebből jó, ha 10-et én jelöltem ki 😄 de ha kérik a megerősítést, utasítsam el? az nagy parasztság... sokat segít, hogy nem a saját nevemen van. Asszonynak sincs, az enyémet bitorolja, ezért már a kutyasuli csoportnak is tagja vagyok 😂
Nó perc alatt csinálsz egyet, és már neked/nekik is lesz. Onnantól te is ismét teljes értékű tagja leszel a társadalomnak.
Én sem akartam, de erre ment a világ. Van pár dolog amit csak ezen tudok elintézni, mivel a nép felszámolta/elhagyta az eddigi lehetőségeket és erre ment. (pl: horvát szállásfoglalás, pözsó alkatrészek, dolgok eladása, ilyesmik)
Össz. két ismerősöm van (mert ha egy sincs, akkor b&szogat a fészbúk hogy mi van veled) még a családtagok-barátok sem tudnak bejelölni, posztolni nem szoktam semmit, és nem is nézegetem senkiét. (egyébként nekem is hányingerem van az egésztől, de sajnos lassan a wc ajtó sem nyílik face reg nélkül)
A 60 éves, sörhasú atlantista kollégám elment bringázni, a felesége feltett egy fotót, hogy a faszi állt a bringaút mellett és hátulról fotózva, hogy a "világ legjobb segge".
Mondom neki, Géza* nem zavar, hogy pont egy szinten vagy plázaribancokkal így? Nem. Akkor jó.

*a nevét a kérésére megváltoztattam
Hja, miért pont ezzel a technológiával tudna megfelelően bánni az emberiség...?
Mivel semmilyen módon nem függök tőle, ezért nehogy már én hallgassak. A lényege amúgy az volt, hogy nyihogott, hogy kevés a pénze, és amúgy is az orvosnak is annyi a kenyér mint neki, ezért az embereknek szerinte egyforma fizetést kéne kapniuk. Erre mondtam neki azt, amit.

Amúgy az összesnek megmondtam, hogy látom ki cigizik az udvaron, napi 40-60 perc lógás, az egy évben majdnem, vagy pont egy hónap ingyen fizetés, amit én pl. nem kapok meg motorozásért sem, meg fagyizásért sem. A betegséget (szenvedélybeteg) meg hagyjuk, mert én olyan mentális beteg vagyok akkor az összesnek a feleségét vagy a lányát meg kell, hogy kúrjam.
Ez mondjuk nem tetszett nekik.
A vége az lett, hogy egyiknek megmondva, a másiknak máshogy jelezve, hogy ha szakmai verbális segítség kell, vagy ha úgy alakul, hogy valami nehezet kell emelni, akkor az elsők között hívhatnak, amúgy időzavarra hivatkozva meg se próbálják, mert nem. Megvilágítottam a segítség és a helyettük ténykedés fogalma közti különbséget tulajdonképpen.
A problémámat nem tudom jól elmagyarázni, annyit nem szeretnék írni. Példákkal kéne élnem, akkor talán.
A kollégám felesége a gyerek megszületése óta - és nem csak a facebookon - hanem más üzenetküldőn keresztül napi 30-40 percenként küldte a képet a pulyáról a férjnek. A "live" az már mindennek a teteje. A rohadt cigányok amit művelnek, azt most meg se említsük. A piactérnek tulajdonképpen van létjogosultsága, ha ott a sok hülye, akkor ott kell hirdetni, ezt én sem csinálnám máshogyan.

Google? Hát... arra azt kell írnom, tulajdonképpen magántulajdon a szó tágabb értelmében, a tulajdonos azt enged, azt csinál, amit akar. Az, hogy a világ nagy része belesétált a csapdába, az egy sajnálatos tény.
Én semmit. Három ismerős van abból egy véletlen. Majd törlöm. Lehet a másik kettőt is. Tasi bácsi miatt regisztráltam azt nézem mert megszüntette a regisztráció nélküli nézést. Az a baj ezzel a facebokkal, hogy nem te keresel rá arra ami érdekel, hanem ontja magából a hulladék szart. Pl. hiába léptem be egy csillagászati csoportba mert érdekel, oké érdekes dolgokat posztolnak, viszont alatta a kommentekben folyamatosan megjelennek ott is az agyatlan buzik. Pedig azt hihetnők oda csak értelmesebbek néznek be, de nem.
Gugli, féccbuk, Microsoft, Amazon, Paypal - előbb van az innováció, utána az aratás. Ez így volt mindig és mindennel, semmi új nincs ebben.
Hallgatnod hát. Belemondtad, és? Lett valami eredménye? persze azon kívül, hogy megutált? Szóval nem volt eredményes a módszered, még ha igazad is lett - de pont ezért. Az emberek nem viselik jól, ha beleverik az orrukat a saját hülyeségükbe.
A FB használók jelentős kisebbsége nem posztol feleslegesen, csupán ha valami érdekeset, humorost vagy közérdekű akármit kíván megosztani. A FB és a hasonló platformok EREDETI célja egy olyan kommunikációs felület létrehozása volt, ahol az ismerőseid részére naplót vezetsz és akit érdekel, az követi. Más kérdés, hogy a legtöbb hasonló, az internet hajnalán idealista módon megálmodott oldal, szolgáltatás és egyéb teljesen elkurvult mára. Tudod, ha valamit olyanra csinálsz, hogy a hülye is tudja kezelni, egy idő múlva csak a hülyék fogják használni. Illetve az opportunisták, a csalók, a manipulatív emberek, akik anyagi vagy egyéb haszon/előny szerzésére fordítják a részükre felkínált lehetőséget... A legékesebb példa: a Google, aki az internet demokratizálójából vált a legsötétebb, diktatórikus webhatalommá.

Emellett teljesen jogos a meglátásod, a kétbites majmok aljas bulvárszart csinálnak a saját életükből és ha te nem, úgy néznek rád, mint akinek két feje van.
De akkor legalább nem posztolod a mindennapi reggelidet és a pizsamád mintáját, ugye?
Azt te/ti csak gondoljátok, hogy antiszociális vagyok, mert az, hogy akár a társadalom, akár a személyek képébe vágom az emberi gyarlóságukat, illetve kiválogatom, hogy melyik, hagyományon alapuló társadalmi elvárásnak vetem alá magam, ez nem jelenti azt.
El sem hiszed, hogy a nálunk dolgozó, 150 kilósra saccolt, napi minimum egy de inkább több cigit szívó karbantartó hogyan nézett rám a szívkatéteres értágítást követő táppénz utáni első munkanapján, mert pár hónapja belemondtam a képibe, hogy hogyan fog járni. És tessék, de hogy beleférjek az elbaszott, megalkuvó társadalmi trendbe, hallgatnom kellett volna?
(Ez egy példa volt.)

Amúgy a pedofil zsidó szavaival élve én nem is szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol a munkatársakat a facebook profiljuk alapján választják ki.
Van sajnos ezért tudom.
Akkor te megszívtad, mert manapság ha nincs faszbúk, az arra utal, hogy antiszociális vagy (mondjuk rólad tudtuk eddig is, de ez most más kérdés 😀) Már elterjedt, hogy a leendő munkavállalóknak a hr-es először a faszbúk profilját nézi meg...
Egyébként a civilizált embereknek (ezt most úgy értem, hogy ahol az életszínvonal megengedi) 30 alatt mindnek van, afölött meg nagy résznek.
Ezek szerint neked sincs?
Te jól jársz. A facebook-on kb 5-10% értelmes dolog van a többi az emberiség legalja.
De nekem nincs facebook profilom, velem mi lesz?
Meg még pár milliárd embernek sem.
Mindenki a faszbukon lóg... Lenyúlták már a chat piacot (Viber, Skype), nálunk el fog tűnni a jófogás, a hahu... meg az ilyen jellegű speciális oldalak is, mint a SM. Na jó, a hahu még kitart egy darabig, mert ott jó a tematikus kereső - de ha a fécc fejleszt egy olyat, annak is vége.
Az egész SM-on ha 100-an írogatnak, talán...
Becsulom a kitartasat. Nincs annyiert se tularazva, de turelemjatek lesz.
A hahun hirdette vagy két hétig, egy közeli srác nézte meg, aztán meg én. (még csak fel sem hívta senki, rajtunk kívül)
Erre feltette a szemétdombra, egyből vitték is. (de a Royal Star még mindig ott van 1,95M-ért....az após kemény csávó😸)
Tudom hogy olcsó volt, én is elhozhattam volna úgy (mivel meg nem tartottam volna) hogy aztán felteszem 2,4M körül. De nem éreztem magamban annyit, hogy nekiálljak kereskedni.
Ennyiért nem csodálom. Ha ilyesmi kellett volna nekem most, én lehet elhoztam volna így is, de az egy másik mese.
Az utolsó meg a hetedikes orosztanárnőmre hasonlít.
A VN1,6-ost feltette az ember a marketplészre másnap hogy otthagytam, a következő nap már eltűnt onnan is, meg a hahu-ról is.
Hát, a mai gyerekek többsége már tényleg csak a neten lát nyulat, így nehézkes a realista kivitelezés. (egyébként a második egy dagadt papanyúl, a harmadik meg egy különösen éles hallású hómedve)