Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem láttam jó ideje FZR500 cuccot bontva, tegnap ebay-en is néztem, de semmi nem kizárt - mondjuk az sem, hogy egy Darlington végfok csere és jó az a gyári doboz.

Ami a hézagoló sapkát illeti, csak FZ/FZR750, FZR1000, Baby Max és Maxim X-en látok ilyet, ami elég elszomorító a használtpiac szemszögéből. Remélem, lesz valakinek.
Szerintem van bontottban 500-hoz (marketplészen is volt nemrég, holnap ránézhetek esetleg) szoktam látni mikor az ezreshez nézek cuccokat.
Hézagoló betétet szelepállításhoz lehet szerezni használtban? (nem a korongos, hanem a szelepszárra húzós fajta, FZ750/Genesis1000/asszem a TDM850 is ilyen)
Van egy fél marékkal, de ezek többnyire 200 felettiek, azok meg vastagok. (bontóban húzták a szájukat hogy így nincs, szerintük inkább vegyek tőlük hengerfejjel együtt) Újat meg nem nagyon szeretnék venni 6-7e Ft/darab áron)
Kéne 2-3 darab 190-195 körüli. (bár még feltúrom a dobozokat a raktárban)
Ignitech.cz
Van nekik email címük, oda kell írni, hogy ki vagy és mit akarsz, pontos típus és évjárat megjejölésével, jobb esetben a TCI hátán levő típusszámot is megadva (Hitachi TID 14-84) kérsz egy árajánlatot angol nyelven.
Ők vissza fognak írni és legyártanak neked egyet. Van egyszerű "bedugod és megy" verzió, illetve tudnak csinálni programozhatót. 130-150 euró táján mennek.
Szia. (kell némi idő ahhoz, hogy az a pár FZR-es aki még itt van, lássa hogy mit írtál)
Megkérdezhetem hogy mi a baj a mostanival?
Csak azért, mert én nemrég a robesszel (piaggio hexagon 180 4T) jártam úgy, hogy időnként behisztizett a fesszabályzó, és olyankor 18V körül töltött, ezzel kinyírta a gy. elektronikát indításgátlóstól. (onnantól nó szikra)
Ezt nem tudván (mert indítás után mérve 14,2V-ot mértem) rátűztem a 25e Ft-ért vásárolt bontott elektronikát (mondván 20 évet kibírt, eddig tartott) ami pontosan 3,2km után produkálta ugyanezt a mutatványt, azaz a frissen beszerzett cucc kuka. (nem örültem)
A harmadiknál egy bontott fesszabályzó is jött a csomagban (ami állítólag jó volt) azzal akkor a töltés 14V, majd a kb. 6. perc után leesett az alapjárat, és felszaladt a feszültség 15,5V-ra, majd szép lassan kúszott 17V-ig, ott azonnal lelőttem a kísérletet.
Rendeltem egy új, gyári feszabályzót, azzal azóta is jó a gép. (az új szabályzó méretre is sokkal nagyobb, mint a régi fajta volt)
Szóval csak nehogy az legyen, hogy rátűzöd az "újat" aztán megnyekkenjen az is. (ha esetleg ilyen jellegű a probléma)

Emlékeim szerint az 500-nak és a 600-nak a lökethossza különbözik --onnan a mínusz 100cm3-- szóval a 600-as (3HE) vezérlőjével menni menne, de közel sem úgy ahogy kéne. A 4JH-é (újabb 600-as) egyértelműen nem jó hozzá, a csatlakozó is más.
De van itt még olyan akinek volt mindkettő (és túrt is bennük eleget) csak ide kell hogy érjenek. (nekem Genesis 1000-hez van, de azzal nyilván nem lennél kisegítve)
Sziasztok Üdv mindenkinek. Laikuskènt kèrdeznèm fzr 500 3hj gyujtáselektronika lenne e valakinek eladó vagy esetleg tudna e benne segíteni hogy valamelyik másik típus 3he...stb helyettesítheti e. Válaszotok előre is köszönöm
Üdv. Esetleg nem lenne valakinek fzr 500 3hj gyujtáselektronika eladó 😉 köszönöm.
Lájkolom :-)
😸
Lehet hogy nincs, marha jól esett! 😺
Az egész eddigi búvalb&szott téli hangulatomat simán eltüntette. (az M8 hídon állítólag egy másik ugyanilyen gtr ment 190-nel) 🙀
Először csak a robogót hoztam ki az udvarra, fordulni párat hogy mozogjanak a dolgok rajta. Aztán átraktam az akksit a gtr-be, járattam kicsit az udvaron a napsütésben, aztán kicsit később azt vettem észre hogy rajtam a motorosruha, majd emelem le a 100-as pisztolyt azOMV-nél. 😸
Solton eszembe jutott, hogy akár Kecskeméten túlra is mehetnék, de aztán az 52-es út gondolata törölte is az útvonalat.
Én sem, sínadrág volt rajtam. 😺
Ez a karácsonyozás neked nem volt nagy kihívás! 😅 (eddig nem tudtam, hol van, most néztem meg)
Én se fáztam, a kari két napja alatt megcsináltam a szokott kb. 550-600 km kört - autóval 😁 sőt ma se fáztam, mert itt feküdtem a nappaliban egész nap 😃 Viszont a Mecseken láttam több motoros csapatot is.
Sztem nincs itt ennek az ideje, de ti tudjátok...
En sem faztam, kellemes volt az elmult ket nap.
Összefutottam a dföldvári fagyizónál (rohaggyonmegzárvavolt) egy R6-os sráccal, ő pl. tegnap is nyomott egy kört Szfehérvár körül. (basszus sima bőr kétrészesben volt, de mondta hogy így sem fázik)
Nem tudom, nem néztem, de 10°C körül lehetett.
Sütött a nap és ennyi elég volt. (kb. 100km lett a mai kör)
Ma motoroztál?Hány fok van nálatok?
Már 27-e van, szóval:
Boldog Karácsonyt! 🌲
Boldog Karácsonyt! 🌲
Moszkvics tarolt nem hittem volna. 😁
Lehet kapni még minőségi cuccokat építéshez. 😁
https://www.facebook.com/marketplace/item/1013476023048782/
Nem csoda hogy a ruszkik nyerték a II. VH-t. 🙀
http://youtu.be/ImNzQb93QUw
Boldog karácsonyt srácok! 🎄
100 éves TPMS gumi nyomás figyelő szenzor:
https://boschblog.hu/amikor-ro...
Boldog Karácsonyt! 🙂
Boldog Karácsonyt ! 😉 🎄