Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az a baj hogy csillagtúra kiindulópontnak 700 kilométer még elég kevés tőlem főleg de már igazából annyit se szívesen megyek egy nap
Nem akarok beleugatni,es valszeg evidens az mit irok.De.
Ha a dolomitok a cel erdemes megfontolni egy nulladik napot ahol a cel a nyugati hatar olcso tranzitszallasa mondjuk szombathely kornyeken.
Melo utan 2-300km konnyen letudhato unalmas autopalya.
A valodi tura ezutan bundeszen gravot elkerulve lavamund szerpentinnel teljesen faszan,elvezetes a 69-esen majd bleiburg-ferlach erintesevel akar villach-arnoldstern kornyeki szallassal a triglav-keleti olasz regiot bejarni csillagturaval,vagy lienz-sillian bazissal eleg konnyen korbejarhato a dolomitok tobb iranybol.
Ha meg tovabb mentek arabba mar a kozepe es szombatthelytol 4-500 km,nem 7-800 pestrol.
Mivel nagyon kemény vagyok, baromi sokat tudok menni 🤪. Csak nem szeretnék nap mint nap sok száz km-t menni 1-1 látnivaló miatt. Ezért is tetszett a stelvio túra, mert igaz, hogy ott is sokat mentünk, de végig olyan helyeken voltunk, hogy az útra alig tudtam figyelni annyira gyönyörű volt a táj. És hasonló volt az összes erdélyi is. Egy csillag túra is tök jó lenne. Hasonlót akartunk pár éve Lacival, amikor mondtuk, hogy vigyük ki a motorokat egy furgonnal, valami jó helyre, ahol sok látnivaló, bejárható túrahely van és onnan induljuk mindenfelé.
És ha csillag túra lenne mennyi lenne az a távolság ahova el tudnál menni otthonodtól a szálláshelyre? 3-4-5-6-700 km? Megérkezni lehetne akár este 7-8 körül is mert másnap nem kell időben elhagyni lehet kicsit tovább pihengetni..
Nekem a stelvio túra tetszett a legjobban, úgy mindenestől. Aztán meg az erdélyiek. Az utolsó olasz kanyar már nem annyira. Nagyon meleg volt és túl sok volt a síkság, a kis település. Nem volt rossz, de túlságosan is sokat kellett menni egy-egy érdekességért. De lehet, hogy csak én öregedtem ki az "egyszerű közúti" motorozásból. 😕
Időtartamot tekintve max 5 munkanapot tudnék beáldozni. Így az előtte szombat vasárnap és az utána max szombat- tal 8 napnál nem több.
Szóval számomra a legjobb ( ha már megkérdeztél), nem nyár közepén a legnagyobb kánikulában. Inkább hegyes, dombos, mint sok ezer km és harckocsis (azokat lehet hamarosan látni fogjuk akkor is, ha nem utazunk sehová). Igaz, hogy tavaly Szlovénia ellen pont én tiltakoztam, de azt hittem, hogy a tengerpartra akartok menni. De a hegyekbe mehetnénk...
Össze állt a paripa végre. 👍🙂
6.5 év után egy 15km átmozgató féket kell kicsit keményíteni de a motor stabilan tette a dolgát. Én még nem 😆 öreg vagyok ehhez a kis vashoz.
Lehet idén egy csillag túra jobb lenne. Egyszerűbb, egy szállás, lecuccolni, és onnan menni erre arra pár napot. Ez merre lenne jó? Távolságban?
Arni, Fábi ti hova mennétek szívesen hogy az időtökbe/távolságba is beleférjen?
...esetleg kicsit megnyújtva az olasz alpok keleti oldára, olyan részre, ahol még nem voltunk. A napokat úgy kell számolni, hogy Arni is beférjen.
Amit Jozef összerakott, valami hasonló... Szokott úton Klagenfurt, majd le észak szlovén (Bled, az a nemzeti park-hegyes rész) aztán le Trieszt, estleg át a horvátokhoz, és azon keresztül haza, vagy ilyesmi. Nagy durván:
https://maps.app.goo.gl/sGLoS1...
Idén hova mennél túrázni szívesen?
Nem fussa bok bort kortyoló prolibmw-re. 😆
...vagy ha úgy értem a kérdést, hogy mi az, AMIÉRT mennék 4000-t, akkor pl. Szicíliáért, vagy Monacóért, bár az már is közelebb van
Tőlem 1808 km - pályán. Úton kicsit több, és 24 órának hozza a gugli, de annál nekünk több lenne, 200-anként tankolva-megállva 😁 szóval kb. 5-6 nap (nyilván csak oda)
Miért motoroznál 4000 kilométert?
Nincs másik képed? ezen a képen csak egy roncsmotor temető meg egy jókarban lévő repcsi van 😁
A horvátoknál több helyen is van néhány éve belebotlottam egybe aminek le volt robbantva a tornya és csak úgy otthagyták egy szintén felrobbantott templom előtt... tök jó volt mert bele lehetett mászni érdekes hogy ott nem hordták szét a cigók bár apróságok meg műszerek nem voltak benne csak fő darabok
Hát én nem motoroznék ezért a hiányos roncsért 4000 kilométert különben is a múltkor láttam egy teljesen szépet a discoverin 😁
Néztem a képeid között, mikor feltetted őket. Akkor felírtam az "oda is megyünk" listára. 😺
Köszi ez lesz az, ezt is meg kéne nézni egyszer. 🙂
Az a zeljava légibazis,hegybe vágott repulogep bunker, karlobagbol indulva a 25-ös út jo kanyargós Gospic-korenyica fele,plitvice mellett.Egynapos laza kanyar. 😁
Tenyleg sok motoros.
https://maps.app.goo.gl/aexHWu...
Négy nap oda, négy nap vissza meg is van a túra. 😁
Jó ötlet a T55. Meg van valami repülőtér is régi repülővel szoktam látni sokan motoroznak arra nem tudom merre van.
Ejjha,ezt bundeszen sokaig kene kergetni a motort mig odaertek.
Kezdjetek kicsiben a tankvadaszatot,van egy T55-os a horvat Skabrnaj kornyekeken,abba bele is lehet ulni a google kepek szerint.

https://maps.app.goo.gl/1YHYrf...
Kolompár úrnak beletört a bicskája. 😁
Nem semmi, hogy ez azóta is ott van ahol hagyták a háborúban...