Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Menni kellene vele par km-t. Hogy melegedjen be, kulonben be fogja kopni.
25.:Három hála ima elrebegése, hogy nem a szabadonfutó ment tönkre,hanem csak az elsö verzió,hogy kevés az indító áram!
26.: Gyertyák kiégetése konyhai gázon!
27.: Családtagok büdösség miatti reklamálásának kerestetése!
28.:Kiégetett gyertyák lehűléséére várva, megégetett ujjak szopogatása!
29.: Gyertyák ellenőrzése külsőleg!
30.:Gyertyák beletekerése!
31.: Büvigék mondása,rontás levétele!
32.:Szívató ráhúzva,kétszer gázkar meghúzva, majd visszaengedve!
33.:Szívatóval alapjáraton indítva,és GO!!
Azt irtad, hogy masik akksival probaltad. Lehet az is kuka akkor? Ha a gyertyakat felcsereled akkor ugyan az nem ad szikrat vagy ugyanabban a gyertyapipaban levo?

Ez karbis vagy injektoros? Ha karbis nen lehet valahify a karbikat feltolteni? Felteve ha vakumcsapos. Gyertyak gazon kiszaritasa es pipak elleborzese egy probat meger. Nem mindegy, hogy gyertya vagy pipa.
Klassz írás.
Van humorod.
Szorítok, hogy mielőbb, gond nélkül induljon!
A trafók csatlakozóit is érdemes megnézni. Hátha valamelyik gyertya pipa nem kap áramot.
A zöld nyílnál a duda alatt találod a trafókat.
Nagyon köszönöm a segítséget Mindenkinek az érdemi elindulás helyett kerregéssel kapcsolatban!

Tegnap a következőket sikerült végrehajtani + eredmények:

1. Indítás-próba saját akksiról változtatások nélkül: előző napival azonos eredmény (színtiszta kerregés, zavaró benzinmotor-hangok nélkül)
2. Itt kapott válaszok végigböngészése
3. Örülés, hogy ennyien válaszoltatok
4. Motor megmozgatása sebességbe rakva + majdnem elesés szerencsétlenkedés közben
5. Indítás-próba: színtiszta kerregés
6. Elveszettség-érzés
7. Önindító képének megkeresése gugli-n, megkeresése motoron + ütögetés
8. Indítás-próba: színtiszta kerregés
9 Jelenlévő haver technikai okfejtésének meghallgatása, olyan arc vágása, mintha érteném amit mond
10. Akku-csatlakozók kezelése csiszolóvászonnal
11. Tekintet ég felé emelése
12. Indítás-próba: színtiszta kerregés, egészséges motorhangnak híre-hamva se'
13. Kölcsönbe kapott (tuti) akku elővétele, kábelhosszabbító-hackelés, rákötés
14. A végtelen aszfaltcsíkokon suhanás nyári emlékeinek felidézése
15. Indítás-próba tuti akksival: megforgatja a motort!!!!, megjelenő egészséges motorhang, amely sajnos pár puffanás után elhal
16. Örülés az eddigi eredménynek, aggódás a jövő miatt
17. Indítás-próba: az önindító megforgatja a motor, de motorhang egyáltalán nem jön elő
18. Gyanú felmerülése, hogy a blokkban túl sok a benzin
19. Gyertyák kivétele, motor átforgatása indítómotorral, némi benzin elpárolgása
20. Gyertyák tisztítása fogkefével
21. Indítás-próba: az önindító megforgatja a motor, de motorhang egyáltalán nem jön elő
22. Gyertyák kipróbálása: ad-e szikrát. Az egyik nem ad.
23. Tanácstalanság
24. Új gyertyák és akksi beszerzésének utánanézés, hétköznap való beszerzésről döntés
Boldog nyulat mindenkinek !! :)

CSÖPÖGNEK A KARBURÁTOROK :(

Eddig utas háttámla, és taposó felszereléssel voltam elfoglalva, de most komolyabb problémám van !
Drag 1100-nál párom kiszagolta, hogy benzin szag van :(
Leállítás , benzincsap elzárás után, kicsöpög a karburátorokból a benzin.
Nem volt még időm jobban megnézni, de készülök tisztára mosni ,hogy lássam, pontosan honnan szivárog ki. Gondolom, valami tömítésnél enged, 16 éves már a masina. :( Esetleg van rajta leeresztő csavar ,amit csak meg kellene húzni, vagy
KI KELL BONTANOM AZ EGÉSZET ????
Szabadon futó . Sajnos esélyes ...
Nem lehet,hogy a test kábel meg van lazulva,és az indító relé kerreg? Amit Vidom irt azt is próbáljátok!
Mondjuk a relé más kontakt hiba miatt is kerreghet!
Kiveszitek a gyertyákat úgy is lehet probálni, csak a gyertyák legyenek testen, nehogy a gyújtó trafó elszálljon!
A kerregés a jobb oldalon a motorblokk és a hátsó kerék között a blokkhoz közelebb hallatszik.
Mindegy milyen fyertya van benne tekerni kellene. Probaljatok sebessegben ide-oda mozgatni hatha a fogaserekek nem illenek ossze. Esetleg az oninditot megkocogtatni szetszedese elott.
A kerregés hol hallatszik?
Nagyon köszönöm a gyors reakciókat.
Megpróbáltuk másik (tuti) akksival, de azzal sem...
Nagyon laikus kérdés, de nem lehet h. a gyertyával "lett valami" a hosszú szünet alatt?
Akksi...
Valószínűleg le van merülve az akkumulátorod!
Vagy ha már öreg,akkor úgy tűnk, hogy fel van töltve, de nem tud elég áramot adni! Töltsd fel, vagy próbáld meg külső akkuval bikázni! Polaritásra vigyázz!!!
öninditó ?
Nem akar indulni a Virgacs!!!
Gyujtasra benzinpumpa mukodik.
Azonban az inditogomb megnyomasara csak kerreges hallatszik es semmi szokasos (motor beindulasa) nem tortenik.
Tudna valaki segiteni, h. mi lehet a gond?
Telen utolso alkalommal meg mukodott. Gyertya? Onindito? Valami mas!!!??
Sziasztok !
Az én régebbi motorom is eladó.
Ha tudtok valakit, akit érdekel.
VZ 800 Marauder. 1998-as, 19000 km, sok extrával, kitűnő állapot 1 000 000 Ft.
már hétfőre is kellemes időt mondanak,kicsit lehet én is kimegyek, a motor árában én sajnos nem tudok segiteni,de ahogy tudom vannak itt rutinos rókák.
Várom a keddi jó időt a guruláshoz én is.
Segítség kellene !- a képeim között van a régi Fazerom amit el szeretném adni -Mennyit ér szerintetek? 1997 évjárat 50 000 km 2019 májusig van vizsgája, markolatfűtés és indításgátló van plusszként 1. magyar gazdája voltam és kp 10 000 km nyomtam bele 6 év alatt.
Ha jol tudom akkor a Hétfő még határ eset,Kedd től már süt a nap :)
És..... Megvan a műszaki :) csak a tavaszt nem találom .
Húsvét hétfőn ha ( az idő is engedi!)........ Páran mennénk egy laza kőrt a Mátra irányába jb felől!
Akinek van kedve csatlakozhat hozzánk.
Halhó ! Ma megvolt az első gurulás a 750-el. Húsvét után lejár a műszakija és elvitorláztam a szervizbe vele ebben a jó időben. :)
Viszont Neked is, és természetesen Mindenkinek!!
Egyenlőre a motor még marad nekem pihibe, mivel lejárt a műszaki!
Köszönöm szépen és viszont Kellemes Húsvétot mindenkinek, a blokk nagyon jól néz ki,de azért a virago blokja szebb a sok krom miatt :)