Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Néhány régebbi kép:
Na tehát:

Aki eddig jönne egy közös gurulásra:
A napot is tisztázzuk le, szombat, hétfő és kedd is jó nekem, tehát:

tormy: +,+,+
öreg kandúr:?
Vastamas: -,+,-
debreczi71: ?

Mindenki töltse ki a szóba jöhető napokat.

Nagy hírverést nem szoktam, mert vagyunk kb öten, akik évek óta együtt motorozunk, és hiába is csinálnék hírverést, hogy Budapesten találkozzunk és guruljunk egy kört, mondjuk 200 km-t, ha valaki mondjuk Debrecenben lakik, akkor úgysem fog azért 2x200 km-t motorozni, hogy velünk gurulhasson.
Olyan sokan meg nem vagyunk aktívak, hogy aki jönne, ne reagálna valamit.

Itt az útvonalterv linkje is, debreczi fórumtárssal a cinkotai úti ömv kúton találkozunk 9 órakor, kb 10:30-kor leszünk a Nőtincsi tó büféjénél, itt lehetne találkozni öreg kandúrral (feltéve, ha tudja hol a tó), Vas Tamás majd megírja hol szeretne csatlakozni.

https://goo.gl/maps/69PaHvsQ7EU2

Aki akar még jöjjön, vagy csatlakozzon valahol. Motor nem számít, volt már velünk fórumtárs utassal egy XV250-el, és tudta tartani a tempót.

Nekem ilyen akksim van 3 éve, havonta néztem télen, de rá sem kellett tölteni.
Bosch M6 AGM 12V 18Ah J+ YTX20L-BS
Teljesen érthetetlen számomra, hogy mitől tartós vagy mitől rövid életű egy hasonlóan használt akkumulátor. Nekem a kamionba eddig a Jász Plasztik volt a legjobb. 5 év, 4 tél. Kamionnál 2-nél több év már nagyon rendben van. A Katanában 10 évig jó volt a semmire sem becsült Unibat. (bár még olasz volt) A virgácsban Banner van. Szerintem a töltési rendszeren sok múlik! De csak találgatok.
Ok de mikor is?? Ahogy látom nincs nagy tolongás -kicsit még toborozni kellene nem gondolod??- kicsit pontosabb forgatókönyv és nagyobb hírverésre gondolok -vagy lehet hogy én spilázom túl??!!!
Megint kimaradok. Csak a vasárnap jó.
Hétfőn én is mennék!
Sziasztok!
1100-as 1991 viragom van, 2 éve van nálam. Eddig semmi gond nem volt, de most egyik napról a másikra nem megy az egyik henger.
Gyergyákat cseréltem, szikra van. Benzint is kap. Van-e valakinek ötlete?
Haligali.
Az aksimat bevizsgálják, de csere helyett, inkább megpótolom, és venné egy komolyabbat, holnap kiderül mi a szitu.
Valahol én is azt olvastam, hogy ezeket az olcsóbb aksikat hulladék ,újra hasznosított ólomból csinálják.
Hali. Én is benne lennék.
Szia, és mindenkinek üdv!
Elfelejtettem írni, hogy a két év az autó, és teherautó akkukra volt! Például a " Topla" akkut is több garaival adták! Most már nem lehet nekik sem többet adni! Nekem legalább is így mondta, az, aki a kizárólagos magyar forgalmazónál dolgozik!
Az viszont saját tapasztalat, hogy "JP" akkut nem veszek többé sem motorba, sem autóba! Egyik sem volt dicséretre méltó! Legalábbis én nem tudom ajánlani senkinek.
Igyekszem én is.
Milyen fasza nekem! A Gyula Banner akksit vett bele. Még mindig azt használom. 5. éve talán? Nem is tudom. Nagyon ott van.
Rendben, lehetne a találka mondjuk a Nőtincsi tónál.
És akkor onnan megyünk át a Börzsönyön, Kemencén, Letkésen, Esztergomon, Pomázon.

Ki jönne még?

Nekem a vasárnap kivételével bármelyik nap jó lenne.
Szia Heni! Motor akkumulátorokra csak fél év gari van. Legalábbis errefelé.
Szia!
Majd írd meg, hogy mire mentél!
Azért egy jó villamosság szerelővel mérjétek ki a töltést!
Más! Pár évvel ezelőtt, voltak olyan akku gyártók, akik két év garit is adtak! Namármost állítólag a "JP" tulajdonosa járta ki, hogy nálunk nem adhatnak több garit egy évnél, mivel a fogyasztók inkább azt vették!
55 km ment simán, persze erős akkusav szaggal.
Az utolsó 5 km viszont már autómentővel :(
Elszállt minden áram. Jöttek is a rémlátomások,szétrobbant vezérlésről, meg elolvadt vezetékekről.
Itthon beletettem a régi akkut, rátöltöttem, és láss csodát, pöfög a Dragobert :) :)
Ma megyek az akkumulátoroshoz, kíváncsi vagyok milyen indokkal próbálja elkerülni a gari cserét.
Tormy- én Balassagyarmaton lakom és nekem ez jó lenne és valahol csapódnék a csapathoz.
Ma mentem egy 275 km -es kört Balassagyarmat -Eger -Szilvásvárad-Recsk- Parád- Mátrafüred (itt a barátomnál ettem egy csülkös babot) Galyatető Pásztó -Bgy.
Egy bajom volt ezek az őrült kanyarvadászok akik ellepték az utakot -zavarták az én öreguras tempómat.
Haza tudtál menni?
Amikor a szabályzóm tönkre vágta nekem is a két hónapos akkut, ami azt hiszem Landport volt akkor gyorsan egy ilyen Jászt vettem!
Inkább "gyász"-nak mondanám! Rövid időn belül kuka lett! Azért próbáld meg garanciába! Egy évet azért talán ki bír!
Jász-Plasztik
Melyik gyártóé az akku?
Sikerült feszültséget mérni, nem tölt túl a fesszabályzó, így a két hónapos aksi a zárlatos,remélem nem robban szét hazafelé.
Kösz