Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát haveromnak most vettünk egy ktm sx 125-öt 2001 de előtte megnéztünk olyan 5-6 motort és mind hót mocsok retek sáros volt ömlött belőlük az olaj mindent kötegelő fogott mindenhol kontra anya meg 2x akkora csavarok belegyilkolva. így is amit most vett az is szét van borítva ahogy szétszedtük a blokkot hegesztgetés mindenhol így most blokkfél cserés lett összes fékbetét vason tárcsák kukák teló folyik hidrokuplungja elrepedve az is csere és ezeket a motorokat adják 450-500k ért. Nagyon ritka ami rendben van.
Én is végig fotóztam a folyamatot de egy teknikai hiba miatt oda lett minden fotóm.
Én is így kezdtem vázszinter allucuccok polírozása aztán minden ami kell csere de hát egy fotóm nem maradt meg.
Idomszettet kéne még cserélnem de szerintem az már tavaszra marad.
Igen 25-ös.
Dugó olyan 30k főtengelycsapágy 10k főtengely hajtókarostól 80k tömítésszett 10k szimering 5k.
Váz rezó színtereztetés volt az homokszórással együtt 15k na meg minden szimering a motorba az 8k
Körülbelül ennyibe kerültek a dolgok.
Szívótorok 7000, membrán 14000 kipufogó gyapot 2500 de most már feladom
Jaaa ami kimaradt: himba felújító 27e, lengővilla felújító 25e, kuplungtengely+ fogaskerék 45e. Eredetileg emiatt szedtük szét, mert beállt a fogaskerék rajta.
250es a motor. Dugattyúszett 40 ezer körül. Hajtókar 35. Minden csapágy ki lett szórva a blokkból Koyo-ra. Az 17 ezer. Plusz a szimeringek. Arra viszont nem emlékszem. Amerikábol ebayeztem egy új utángyártott hűtőt csövekkel. Akcióban 30+5e szállitás. Sok csavart is kicseréltem a blokkban. Hengerfej,henger, meg deknicsavarok 10 000 kb. Tömítésszett 15000. Alsó felső láncvezető plusz 2 görgő 14000. A henger nagy show volt. Nem világos okokból 300 000et kérnek a gyári hengerért a 2000es évjáratra. 1 órás munkának hála minden beépülő cikkszámot összehasonlítva megállapítotuk, hogy felmegy rá a 2001es, csak a víztér más kissé. De jó a hengerfejhez. Ez viszont gyári yamahába 100 000 volt. A hengert se akartuk cserélni de amikor szétbontottuk, láttuk, hogy az utolsó sokadik fúrás túl jó lett. Nem maradt már elég hús a hengerbe és amikor belenyomták a hüvelyt több helyen elrepedt a víztér felül. Taknyolták ott ossze vissza hegesztővel de nyilván szar volt. Ette a vizet emiatt rendesen. Porfestés homokolás 12000. Lehet veszek rá új idomokat is már, az 53000 lesz. A felnik is le vannak gatyásodva, elviszem egy palihoz. Próbáljon kivenni a nyolcasokból valamennyit. Csapágyakat kicseréltük ott is. Blokktartókat mindenféle anyát keréktengelyeket lehorganyoztattam ne rohadjanak. De volt még itt gyertya pipa.. láncszett kb 30ér, meg egy váltókar 8000ert. Első hátsó gumibelső 7500. Kuplung és gázbovden kb 10e. Biztos van amit még kihagytam, de összességébe elmondható, hogy a krosszmotor hirdetések 70-80%a hazugság. Minél olcsóbb motort veszel, sajnos annál szarabb, mert egyszerűen nem javítják meg őket, csak kókányolják, nyilván pénzügyi okoból. Tisztelet a kivételnek, mert vannak azért. Ha teljesen elkészülök, teszek fel majd galériát.
Nem akartam ennyire belemerülni, nagyjábol a duplája kell rá mint számoltam. Mert egy ipari hulladék volt ez a motor. most olyat szeretnék faragni belőle, amivel nyugodtan el lehet menni motorozni, nem azon izzadni, hogy mikor áll meg.
Szia! Nem. Viszont nem is túl messze onnan, kajárpécen. Motorokat ad vesz a gyerek, ezt is beszámolta valamibe elvileg. De annyi bizonyos, jobban el volt hanyagolva, mint azt gondolni is mertem.
arra sajnos nem jó :(
2009-es motorra kéne.
Ezt motort nem véletlen Szanyban vetted ?
Szép munka.
A méretet nem látom, 125 vagy 250? HA 125, tudnál mondani egy megközelítő árat, hogy mennyibe került az alkatrész?
Én még csak ezeket dobáltam bele
Össze se merem számolni
De hát így biztos nem lesz vele gond.
Ha mindenki csak ennek a harmadát szánná rá a motorjára nem lenne ennyi elhanyagolt motor a piacon.
Locsolod ra szepen a penzt :D
Haladunk....
Szia

Szerintem a 05-07 ig és a 08-09 ig egyezik meg.
Nekem van használt ( gyári ) 05-07 is ha érdekel
atya5@freemail.hu

Üdv
Yz450f/250f 06-09 teló védőt keresek,fehéret!
Sziasztok. yz 250 hengerfejet keresnék 2001 től. Köszi.
Sziasztok! Valaki esetleg nem tud wrf-re haspáncélt (2006ig) vagy akár yzf-re (2005ig) eladót? Köszönöm előre is! Üdv.
Eladó új dobozában WISECO hajtókar YZ 125-höz 01-14 ig jó.
Helló eladó Egy metal mulisha-as idomszett 2006-2009 tipusra jó !