Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hogy ne legyek bunkó, mert én sem szeretem amikor segítség helyett frocliznak.
Szerintem, valamennyire fog a kuplung. Régebben ha bakra tettem, nekem is forgott a kerék 1-ben behúzott kuplunggal. Járó motornál, csak azt hiszed hogy nem fog, pedig csak a motor segít rá kicsit, tehát fog.
De lehet hogy tévedek.
Miért tologatod sebességben, behúzott kuplungal? Nehéz tolni? De mikor van erre szükség? Vedd ki üresbe!
Mi problémáid vannak?
Köszi Igor, próbálkozok vele, aztán jelzem mi lett! A kormány érdekes mód minden alkalommal egyre kényelmesebbnek tűnik, uh nem basztatom úgy döntöttem :)
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék tőletek! olyan van a motorommal hogy beindítás nélkül behúzom a kuplungot és berakom 1-be majd elengedem a kuplungot és tolni akarom, satu mert sebességben van... ez stimm
Ám a probléma az hogy ezek után tolnám tovább ezért behúzom a kuplungot és ugyan úgy sebességben marad addig, amég ki nem veszem üresbe. Ha beindítom akkor viszont nem csinálja, tehát minden rendben :D

Ere valahogy nem tudok rájönni hogy mi a fasz lehet.. kérlek segítsetek!
ja és bocs az íráshibákért.. be vagyok tépve.. gondolom.. :D
Szia ! A kormányzás egy kicsit huncut szokott lenni addig amég be nem járatod! Balra kihúzod a kormányt koppanásik majd a kulcsal elkezdesz játszani balra, közben mozgatod a kormányt egy kicsit oda-vissza. Ám egy kis wd40 nem árt a zárba, valamint ha megfigyeled a fejcsőn van egy kis váll és abba szalad bele a stift tehát mielőtt odaugrana onnan is tudsz wd40-ezni.

Örülök ha segíthettem!

(Ja és a kormányt ne basztasd mert kanyarodásnál meglepő dolgot eredményez, ez a motor ilyen.. ha nem lenne az a mocskos nagy buzi tank akkor kényelmesebb lenne :) )

/és egy kis utószó... Én egy mocskos nagy állat vagyok ami 198cm/110kg-ot jelent... nekem rövid a kormány szélessége.. én a kormánysúlyt fogom nem a markolatot.. és az ülésmagasság is pazar.. mert lezsibbad a lábam annyira be kell hajlítanom :D /
Megtörtént!
Akkor már csak az adatlapodat kell kitöltened.
Köszi srácok! Ennyi verzióval már el lehet indulni!
Nem próbáltam ki. Most nagyobb munkában vagyok. Karbonfóliázom és rakom össze.
Mondjuk én a helyetekben utána néznék, hogy melyik Yamahában van még ez az első teló de hagyományos kormánnyal, és vennék egy olyan felső villahidat. valami hasonlóra gondoltam, és innét már egyszerű mint a faék.
Nálam (FZ750) ehhez meg kellett toldani az első telót, mert az első kerék adott esetben szétverte volna a hűtőt. meg nálam kicsivel rövidebb az FZR első teló került az eredeti helyett a gépbe. Ehhez készítettem egy új megemelt teleszkóp zárócsavart. A képen már az újabb saválló rozsdamentes acélból készült van, míg a gépemben a régi sima vas. Ez már emel annyit hogy felül simán elfér a csutka. Először a FZR csutkával próbálkoztam, de nem tetszett, jelenleg egy CBR1000 csutka van a gépemben amit a CMA motor-ból vettem és ha jól emlékszek 2500 Ft volt darabja.
Zsolt68 szerintem nem hülyeség amire gondoltál, kipróbáltad már?
Én is most vettem,nekem is kényelmelen mert sport-túra amúgy szuper kis gép pedig már nem az első gépem,olajozd be a zárakat és jó lesz, nekem ami furcsa hogy hidegen szivató nélkül is pöcre indul mind melegen lehet hogy kell szinkron neki
Nekem van egy tippem a kormánycsutka megemelésére, de eddig mindenki lehülyézett. A kormánycsutkát a fölső kifli fölé teszed. Nyersz 2 centit. Bár, az egész motor 2 centivel lejjebb kerül (?). Kérdés, milyen lesz a hatása a kanyarodásra?
Köszönöm a tippet! Nem egy olcsóság, de megérné, ha nem kellene óránként megállni egy cigire pihenni és tornázni :)
Sziasztok!
Kevesebb mint egy hete sikerült hozzájutnom egy szép állapotú Thunerace-hoz, így gondoltam beköszönök. Előző motorom egy bmw f650 st volt, de szerettem volna nagyobbra cserélni. Bár szokatlan az üléspozíció, de a seggberúgás szerű gyorsulást imádom! Még folyamatosan vigyorgok a bukóban :)
Egy-két kérdésem lenne: a kormányzárnak hogy kéne működni? Benyomom és balra? Valszeg be lehet rohadva... a másik pedig, hogy van-e bármi módszer a kormány emelésére? Köszi: Szabolcs
Hát köszi azért, de nekem is van ami repedt
Szeva!Alighanem van,de csak törött és alighanem hiányzik is belőle egy kicsi darab.Ha gondolod küldök róla képet.
Azt megkoszonom ha tudsz kepet kuldeni rola bar nagy csodak nincsenek szerintem szerintem mindenkepp kell a bowden ha van :) koszi
Angoloknál és a lengyeleknél van. E-bay, ha tudod használni. Én is valakit megkértem. Egyébként oldalidom nélkül is kiválóan működik a motor.
Haverodnak nincs esetleg oldalidomja?