Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

+1 :D Kötelező tartozék, büntethet érte.
Azért az elég durva kijelentés, hogy nem büntethetnek érte, hiszen a hatályos KRESZ szerint kötelező tartozék. (az más kérdés,hogy most a szóvivő nyilatkozata szerint türelmi időszak volt készlethiány miatt) Egyébként előbb-utóbb biztosan szabályozva lesz így vagy úgy. Igaz, hogy nem kisváros, hanem Budapest, de láttam már olyat Budapesten, hogy NKH-s kocsi+rendőr szedegette ki a robisokat a pesti rakparton, ott meg magyarázkodhat az ember, lehet akármilyen előzékeny, 100%, hogy elkaszálják!
Ettől függetlenül sokan csinálják, nagyrészük gond nélkül, de ha pont téged kapnak el, akkor ez nem vigasztal. Nem mondom, hogy a rendszer tökéletes, de szerintem aki egy 30+lóerős gépet akar hajtani (125ccm-es 2T-k) az adjon számot tudásáról.
Hát te tudod.. Én bliccelek inkább ;) Nem adsz indokot, nemis fognak basztatni, ennyi. :)
Elsősegélycsomag ? :D Az egy vicc volt. Nem büntethetnek érte :)
Aha.... Inkább büntessen meg elsősegélycsomag miatt, mint 125/50 miatt :) Ha nem tévedek okirathamisítás miatt felfüggesztettet is kaphatsz :/
Nemtudom arra feléd milyen beszari emberek vannak :D Már bocsi :) Vagy csak tajbunkók, a rendőrökkel, és már csak azértis megakarnák fogni őket. :) Ennyi erővel ha akarnak akkoris megbasznak ha minden rendbee van... Találnak valamit....Csak legyen rossz napjuk, ugyanígy van a 25/50 el is ha rossz napjuk van ugyis megbasznak... ha jó akkor meg leszarnak... ENNYI.... De ez ugyanúgy érvényes arra is aki "szabályosan" közlekedik.

Amúgy az előzző hozzászóláshoz, megkérdezik a motor típusát, te meg megmondod, hogy Freccia 50 és kész... azlessz beleírva, amúgy már nemvagy köteles bemutatni a biztosítási papírt.... Meg nemis kérik már. :) Ha attol félnél :)
Nem fogja kidobni... Viszont írtál olyan hülyeségeket rossz volt olvasni... Amúgy soha nem vennék 25-öst 50-es papírokkal, el tudnak kaszálni rendesen... Akiket ismerek már ki sem mernek jönni vele.
Annyi még hogy SGMKP biztosítás kötésnél csak megkérdezik hogy mi a márkája/típusa! Nem tudom hogy van ez,de ha mondjuk a rendszer kidobja a motor pontos adatait (Cagiva Freccia '95 125ccm) ? Vagy ezt így pontosan nem kérdezik csak a márkáját?!
Nemmuszály lecserélni, elég ha a számlapot lefelezed, Én pl GIMP el csináltam meg, mivel 200 ig volt órázva a 200 helyén most a 100 van, a 100 helyén az 50 stbstb. Kinyomtattam, méretarányosan, és ráragasztottam :)
A Hangja nem nagy, az óra pedig egy Digitális órára cserélve szerintem még stílusosabb is lenne!
Nyírlugosi vagyok, egy kisseb város, de ugyanúgy jártam már nagyobb városokban/hosszabb utakon vele. :) És NSR-ből sincs 50 es kivitel, vagyis van, de köze nincs kinézetre az enyémhez. :) Énis féltem az elején, uttánna meg rájöttem, hogy a rendőröket nemérdekli, ha normális vagy velük, nem flegmázol ha megállítanak. És attol hogy nagy egy motor "teste" nemfeltétlenül kell "motorilag is nagynak" lennie, Pl az RS 50 nagyobb testre mint az enyém. :)
Ha megis veszed, arra kell figyelni/abba köthetnek bele, hogy esetleg nagy a hangja(minnél kisseb annál jobb ha 50 es ként hajtod) A km óra 100 tól többig van órázva, ennyi kb a lebukási indok. :)
Köszi a válaszokat!
Mondjuk én ezt a Freccia-t ajándékba kapnám azért is lenne jó!

Aadams: mai napig így használod? Hova valósi vagy?
Ugye ott lenne a bibi hogy Freccia-ból 50ccm kivitel sincs ,így nagyon könnyen rájönnének! Yamaha TZR 50 lenne még ,POSH sport elektronikával (125-130Km/h a vége neki) csak annál meg attól félek hogy hamarabb elsz@rja magát ,na meg ezért már akkor fizetnem kellene,a Freccia meg ingyen jönne!
Szia!
Sajnálom,hogy ezt kell mondjam,de ez hülyeség, a kresz elég egyértelműen fogalmaz: "Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű amelyet, 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg." Ennyi erővel tiltom a hayabusát 45-nél,erről papírt szerzek, aztán segédmotor? :)
Itt azt tudom elképzelni,hogy a rendőrnek nem volt kedve/ideje töltögetni a papírokat,vagy egész egyszerűen leszarta!
Szerintem nem éri meg a stresszt semmilyen 125/50,egy jobb Aprilia rs50 is lép 100-110körül,kezdőnek bőven elég,és nincs az állandó rettegés!
Üdv
Lehetségesnek lehetséges lenne, ez ugyanolyan mint a nagymotoroknál is van pl 25 kw os ami eredetileg 50-60 kw. Az eljárás, tudtommal az, hogy szervízbe bekell vinned ott lefojtják, uttána gondolom vinnedkell a kpm-hez eegy teljesítménymérésre, és kiállítanak neked egy papírt. DE én úgy emlékszem, hogy M es jogsinál nem úgy van megadva, hogy 50 ccm VAGY 3 kw (Lehet más ennyire emlékszek) , hanem 50ccm ÉS 3kw, tehát eggyikse lehet több a megadottnál, nemúgy mint az Ak-nál hogy 250ccm VAGY 25 kw. DE lehet hülyeséget mondtam. :) Az emlékezeteim szerint ígyvan. De én a hellyedbe nemfélnék annyira,én 3 éve mászkálok Honda NSR-rel sokszor megállítottak, egyszer se basztattak, csak azért hogy 200 ig volt órázva(de ezt egyszerüen lefeleztem, és kész):)
Üdv!

A Témába vágva ,tegnap hallottam egy személytől egy érdekes dolgot! Mivel jelenleg motor vásárlás előtt állok,így kérdezősködtem és a következőket hallottam:

Van egy csak kinek Yamaha TZR125ccm-je van!
Ugye Sima "B"-s jogisja van ("M" kategória)
és ő mondta hogy úgy tudja 50ccm-ként használni ezt a 125-ös Yamaha-t ,hogy valahol lefojtották neki a motort ,így jelenleg 50ccm-nek megfelelő Lóerő(KW) van a motorban! Erről papírt is készítettek ,így ha a rendőr megállítja akkor nem basztathatja!
Persze utólag ki vették a fojtást belőle!

Annyi kérdésem lenne: valaki csinált már ilyet? Ezt hol lehet megcsináltatni? Mennyibe kerülhet?

(Egy Cagiva Freccia-t kapnék most nagybátyjámtól(megy külföldre) és jó lenne használni,viszont ugye 125-ös! Attól félek,mivel nagytestűnek néz ki,ha a rendőr meglátja hogy nagytestű és nincs rajt rendszám akkor egyből megállít és bukta van)!
Miért nem veszel egy RS 50-et és pá?
Ha még meg is csinálnád érne annyit? Vennél egy AF-1-et kicsapnád belőle a blokkot, vennél külön egy rs 50 blokkot, rákókányolnád a vázra és feszítenél vele mint pók a lucernásban? Biztos? Utána kinek adnád el? Szerinted ha egyáltalán kivitelezhető a project mennyiben lenne?
Mondjuk nekem konkrét célom csak az lett volna:

Hogy az AF-1 Futura küllemre tetszik de mint 125 nem hasíthatok vele! És így gondoltam az Rs50 blokkra!
Af-1- be ne tegyél sr50-es blokkot, gondolom rs 50-re gondoltál. Egyetlen kérdés van. Mi értelme? Többe kerül a leves mint a hús. Semmi értelme.
Mese habbal.
Bár állítólag én már hallottam olyanról hogy a yard-oknál van kéznél olyan szonda,amit ha betesz a kipufogódba az kijelzi neki hogy hány köbös a mocid!
Témába vágva(bár nem olvastam vissza mind a 400valahány oldalt)

De mi van olyankor ha én egy 125-ös moci vázába (Pl.: Aprilia AF-1 Futura 125ccm) teszek egy 50-es blokkot ,főleg márka azonost (Aprilia SR-50) pl. adásvételibe: AF-1 Futura RS50 blokkal vagy RS50 AF-1 replica) ?
Köszi a választ, segítség volt.
Legjobb tudomásom szerint utóbbi 2 (izzókészlet, láthatósági) nem kötelező felszerelés motoron. Sőt, az izzókészlet már autóban sem az. Ettől függetlenül egyetértek veled,ha a rendőr meg akar büntetni, akkor talál valamit,egy kopott gumit,egy koszos/rossz szögben álló rendszámtáblát....Nem érdemes szívózni a közeggel :)
Nekem elég lenne most egy 50-es, használtat szeretnék venni, minél kevesebb pénzből, a fő szempont hogy keveset fogyasszon (2 liter körül), legyen megbízható és 50-el tudjon menni.
450 forintos benzinár mellett most ehhez támadt kedvem.

Leginkább Kymco Agility-t szeretnék, erről szinte csak jókat hallani, illetve a Rieju Toreo van még, ami nem kerül sokba és jól néz ki, csak erről azért sok rosszat mondtak már.
A Piaggo Zip is szóba jöhetne, csak valahogy nem bízok annyira az olaszokban, meg elég kis testűnek tűnik.

Ha valakinek van ezekkel a típusokkal tapasztalata az szívesen fogadom.
inkább kitalál valami mást! pl: általában a motorsok 80%-nál nincs elsősegély és izókészlet a fényviszaverős melényröl meg ne is beszéljünk!