Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Le fogja őket szedni a sors.
Mellesleg ti nem voltatok fiatalok?
Tiszta vén trotty fórum kezd ez itt lenni...
Ja és ha belém is jönnek az anyagi helyzetük kb 0. Na ezekkel mit csinál az ember? Simán rendőr. Nincs más választás sajnos. Tudom sokáig tart de ez van. Sok kis KÖCSÖG!
Az a durva, amit most mondok:

Ha elnyalsz önhibából, és semmi bajod nem lesz, meglát egy rendőr, és le-helyszínel.
Még meg is büntetnek közúti veszélyeztetésért, mert hiába nem veszélyeztettél senkit, azért magadat mégis.
Ha elhagyod a helyszínt, valaki meglát, és jelenti az őrsön, még cserbenhagyást is a nyakadba varrnak.

Ezt egy rendőr-ismi mesélte.
-Mondom hülye vagy?
Cserben hagytam magam?
-Jah elvileg jelentened kéne....
-Mondom nálatok elgurult a gyógyszer......
Nálunk falun van 2 ostoba gyerek akik egy 350es Jawat hajtanak, tank helyett kólásüveg, és nekem kell fokozott óvatossággal vezetnem. Na az ilyet legszívesebben leszedném és érezze a bőrén az aszfaltot a rövidgatya polóban. Nehogy már én vigyázzak rájuk. És ha belém jönnek? Összesen lehetnek 25 évesek. Jogsi nuku papír úgyszintén.
kinter, eddig erről ment a sírás, hogy nincs rá lóvé. Rosszul olvastam? Gondolom Te is nézted ezt és röhejes, na mindegy. Ha elhagyod a helyszínt buktál. Utána azt mond amit akar. Egyből rendőr ha nincs a zsebében a megfelelő valuta..
Egyébként már nagyon várom hogy a kormány, és a rendőrség komolyan rászálljon erre a témára. Olyan jókat fogok nevetni a rendszám nélküli motorokon. Sőt a gazdáikon még inkább......
Nanana. Nagy százalékban nem pénzkérdés ez. Lustaság és nemtörődömség inkább. Hallottad már azt hogy: nem jogsival megy, hanem benzinnel.....? Az ilyen mentalitású embereknek nincs helye az utakon.
gondolod, ha nincs pénzük jogsira, papíroztatásra, akkor majd Téged kifizetnek a helyszínen.. Elég naív gondolat volt!
...csak azért mert egy macskajancsinak...
Ha belém jönne egy 125/50-es úriember, akkor a rendőr hívása lenne a második amit tennék. Első körben megkérdezném az illetőt hogy hogyan gondolja a kár rendezését. A választól függetlenül ígyis-úgyis sokba lenne neki, de lehet hogy a fogorvosának fizetné ki..... Ugyanis aki van olyan faszagyerek hogy jogsi nélkül vagy érvénytelen kategóriával vezet nagymotort, annál legyen annyi lóvé hogy a helyszínen rendezze a kárt. Nehogy már én várjak hónapokat a rendőrségi ügyintézésre és a biztosítóra, csak azért egy egy macskajancsinak motorozni támadt kedve. Volt már ilyenben részem, eleinte bamba paraszt módjára úgy gondoltam hogy majd a törvény mellém áll. Tévedtem. Azóta én bíráskodok....
Addig nincs baj amíg bajt nem csinálsz! De okozz egy balesetet és még a gombostű árát is bevasalják rajtad! Annyit fogsz fizetni, hogy minimum 10 évi motorozás ára kikerülne belőle!
Gondolkozz el megéri -e?
Nem a boltba-járó motorról beszélek.
Engem is állítottak meg a rendőrök 180 as Runnerel 30 as táblánál 90 el mentem oda jött meg kérdezte tudom hányas tábla ez itt mondom igen 30 erre mondta jó következőleg annyival menyen rá kérdezett hány ccm es a motor mondtam neki 50 erre a válasz az volt indítsam be :D majd mondta szép hangja van következőleg tartsam be.Lehet hogy ez egyedi esett de én csak ilyen rendőröket akarok
"Klubtagként" én is hozzászólok, ha már itt vagyok.:)

Biztosítás 50-esként van rá kötve, amit ha kivizsgálnak akkor nyilván érvénytelen és ezzel bukik minden.

2 éve járok egy 125-ös Yamaha Dt-vel, a vásárlást követő héten elkapott egy rendőr az erdő közepén.Rögtön az első kérdése az volt, hogy ez hány köbcentis.Fapofával válaszoltam, hogy 50-es.Lehajolt, 200-as betűvel benne van a hengerben egy "124cm3"-es felirat, erre a rakció .: ,,megkérdezem még egyszer..ez hány köbcentis?" erre már csak annyit tudtam mondani h ,,50-esként vettem".Elkezdte írni a dolgait, aztán odamentem hozzá és minden mindegy alapon megkérdeztem tőle, hogy megoldhatnánk e másképp (max vesztegetésért még egy kis bónusz), de mivel rendes volt ezért írt egy 5 ezres csekket mert "nem világított" a hátsó lámpám.
Na, ezek után egy kicsit elment tőle a kedvem, ezért inkább vettem egy 100-as Aeroxot(na nem mintha azzal előrébb lennénk:))),2 igazoltatásom volt összesen 2 év alatt,nem érdekelte őket különösebben,viszont a Runnereseket előszeretettel csesztetik ahogy láttam.Lehet nem véletlen, mivel kb 10x annyi kamu 50-es Runner van használtautón mint 100-as Aerox.
Időközben egyébként (ahogy halványulnak az emlékek a majdnem lebukásról ) megint elővettem a DT-t,kétszer megvolt a Balaton-Gyöngyös táv, plusz az utóbbi 3 hétben közel 3000 km..persze úgy könnyű, hogy egyszer sem igazoltattak.
Viszont a mai naptól tényleg vége, a héten rutinvizsgám lesz nagy A-ból, aztán 2-3hét és jöhet a forgalmi vizsga, és nem igazán örülnék neki ha eltiltanának a félig megszerzett jogsitól,amit kezdhetnék elölről,de mivel jövőre már csak 24 éves kortól lehet nagy A-ra menni, így még várhatok is 3 évet.(Érdekes, hogy mikor még csak a kresz vizsgám volt meg akkor még bevállaltam, de azóta egy pár ember beszaratott )
Egyébként ezekre a 125/50-esekre van biztosításotok? Mert ha pl nekem jön valaki ilyennel, mit csinál? Megpróbál elfutni? Mert ha a biztosító utánanéz nem hiszem hogy fizet, akkor meg alapból rendőrt hívnék. Bukta egyből. Ha én megyek neki egy ilyennek, akkor? Elsumákolná? Nade látom, hogy nem legális, rendőrt hívok...
Ne aggódj,1-2év és nálunk is 5000lesz a benzin és 1tál rizs lesz a vacsora
Itt szinte mindent lehet. Nem kell magyarázkodni...
Ès 5000 rupia liter benzin, ami kb 40-45 eurocent...
De estére biztos, hogy rízs van mindig vacsira...
Arra nem is gondoltál, hogy esetleg az az egyszerűbb és kifizetődőbb, hogy nem hajtasz gyorsan.... így fényképezhet kedvére.... valamint legálisan motorozni és hiába állít meg, nincs alapja büntetni.
A sünmalacnak lehet családja van és parancsra dolgozik, és ugyanolyan normális ember lehet. Egy 125/50-ös ha foglalkoznak vele zsíros falat, mert több szabályt megszeg. Jogsi, hatósági jelzés..

Küld el őket nyugodtan a picsába. Akkor legalább tuti lesz a bírság az égőkészlet miatt is...
hosszan olvasgatas utan kinter-nel van a piros pont szerintem. Lehet jarni 125-os geppel, de ha a rendor meg akar fogni akkor kb veged van, kiveve ha nem kered el harry pottertol a lathatatlanito kopenyeg vagy a varazspalcajat. Bocsi az ekezetert csak telorol vagyok
meg annyi lemaradt, hogy szerintetek mi a konnyeb: csinalni egy fotot es kikuldeni egy csekket ami elveszi szinte egy havi fizetesunket vagy basztatni egy 125-os motort,kpm,bevizsgalas,birosag,a motor raktarozasa,ha kiakoru akkor tovabbi macera stb... Na roviden ki latott mar olyan sunmalacot aki szeret dolgozni? Menjetek mar a bm-s picsba ennyit kell nekik mondani xd
csak ugy megjegyzem hogy az idei vart bevetelt 14millardra kalkulaltak a kis sunmalacok. Annyi a gubanc hogy mar nyar elott tobb mint 7 milliard jott be hogy szakadjanak meg-.- ugy olvastam hogy ha mindenki beadna a ¨nagy kozosbe¨ 2-3ezer ft-t akkor bejonne ez a kalkulalt osszeg. Hat bazdmeg en inkabb mar elore beadnek egy 5-ost csak takarodjanak a 3labu satannal az anyjukba a motorra meg ra se nezzenek!
125bol en mar nem vizsgazok mert tavasszal mehetek Ak-ra, nekem ez az Rs meg egy rutinszezo motor. Nekem az Mx 80-as volt 130-at toltam vele lazan, nem problema vele a haladas se a varozsba se a varon kivul. A 4-esen a 90-el szaladgalo vadlibak kozott is gyorsan tudtam elozgetni. A Roxy 70-es volt es 120 volt a vege. Azt szinte csak varosba hasznaltam gyorsulasra es o nem volt nagyon jo varoson kivuli szaguldozasra mert arrol levitt a szel. Jo gepek voltak csak tul jo baratsagba voltak a benzinkuttal. :DD
Járatok minél többen 125/50-es motorral,kell a pénz a költségvetésnek.
Aki igazi hazaffy velünk tart:
Még mindig ez megy?.....
Én se bunkó köcsögöztem volna ha te se mondasz ehhez hasonlókat.
Mindenki máshogy gondolkozik (125/50es témára gondolok) fölösleges lehordani a másikat ennek annak csak azért egy fórumon.
Nem azért írtam hogy csak a baszkódás legyen ebből.
De hagyjuk is ezt most már.