Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Oldpiet!

1.Valószínűleg egyiket sem, csak gépen korlátozzák a dolgot smkp-t nem vezethetsz.
2.A motorét, mert végül is logikailag ahoz áll közelebb.
3.Nem tudom, megfogtál

De tényleg ez már az én munkámtól messze áll az én dolgom az elvétel a feljelentés megírása a többi a szabs. előadón múlik.
és megkérdezném hogy mennyibe fáj a 125 ös motorra a vizsga??
Nyurga!

Üldözni nem lehet Magyarországon. Követni lehet, bármit ami szabálysértés, bcs. gyanús, vagy elkövető . Attól függ mi történt lehet belőle kerék kilövés is, de ez nagyon gázos dolog az ügyészek sokat rágódaqnak rajta. Tök jó nekem van pár másodpercem eldönteni lőjjek e vagy ne ők meg több hónapig is gondolkodhatnak rajta helyesen cselekedtem e .
pohi egy fogas kérdés: ha smkp-al megyek és el akarják venni nagy büneim miatt a jogsit, akkor melyiket veszik el a B-t vagy az A-t
ááá Pohi segíts nekem!

milyen évjárattól lehet a motorokat levizsgáztatni?? mármint ha veszek egy használt "95 ös motort, hogy nincsen rá vizsga akkor azt le lehet??
Lehet hogy ha a vámpapir helytelenül lett kitöltve/bevallva akkor az még vámcsalás is??? Az alváz és motorszámból elvileg ki kell derülni hogy nem 50-es a moci.
davidwrc!

Mi nem hiszünk a papíroknak, tehát ha nekem gyanús valami akkor arról lehet papírod, tök mindegy. Ha úgy látom nem stimmel a dolog, akkor úgyis feljelentelek, berendeltetem amotort felülvizsgálatra és ott kiderül a dolog, meg az is, hogy a vámpapír nem jó és mehet a nyomozás .
Pohi

Az igaz, hogy ki van adva a rendőröknek, hogy motorost nem lehet üldözni?
Ami nem hülyeség, mert nagy baleset lehet belőle!
Pohi
Nem egészen erre gondoltam, ha neked (vagy más rendőrnek) oda adnám a vámpapírt elhinné-e hogy 50-es? A vámpapírt a vámnál állítják ki tehát ez az igazat adná?
Ja persze TYütyü , nem gond....
Szia 50 ccm!

Szabs. törvény 43.§. Aki a km/órában meghatározott vagy jelzőtáblával km/órában jelzett sebességet:

a, 100 km/órát meg nem haladó sebességkorlátozás esetén legalább a felével

b, 100 km/órát meghaladó sebességkorlátozás esetén legalább a harmadával

túllépi, 60.000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal sújtható.
A szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.

Tehát kezdjük ott hogy egy 50 cm3-ös motor nem is mehetne 40 km/h-nál többet mert csak akkor felel meg az smkp. kategóriának , így nem is sok sebességkorlátozást léphetsz át, csak párat (lakott területen belül vasúti átjáró, 30-as seb.korl. tábla, 20-as korlátozó táblát még nem láttam ).
Így tehát ha 40-el mész is akkor is kevesebb mint a felével léped át mert a 45-öt ugye nem tudod elérni, elméletilkeg . A jogi ezen esetben nem ugorhat.

Ha többel mész, pl.: 30-as táblánál 50-el akkor már elvehetik, de nem jellemző csak akkor, ha nem veszed át a csekket és feljelentés lesz belőle.
+még nekem csak annyi van az adásvételire írva hogy Kawasaki KDX személygépjármű...
(ma már tényleg nagyon hülye vagyok , hogy ennyi mindent elfelejtek... )
én nem lépem át a sebesség határt. (ezt akartam 1 résznél írni csak túl sok minden kavarog a fejemben )
Hi Pohi!

én csak pályán szálguldok , ha azt annak lehet mondani !
amúgy sajnos én azt látom hogy az autósok nem nagyon vesznek minket figyelembe (gondolok itt az elsőbbség adásra stb. stb. ...) én nem lépem át pont ezért a határokat mert tudom hogy nekem jobban kell figyelnem !
Köszönöm szépen hogy fordítottál rám egy kis időt ! Remélem nem találkozok morcos rendőrökkel !

Sok kitüntetést Pohi!
kösz akkor nem próbálkozom ilyenekkel
Szia EVIL!

Ha minden hivatalosan megy akkor feljelentés engedély nélküli vezetés miatt és ebből lesz a pénzbírság meg lehet, hogy vezetéstől eltiltás. A lakhelyi szabálysértési előadó határozza meg, hogy mit és mennyit ad.
szia Pohi ha már itt vagy lenen egy kérdésem

mi van ha A kor. jogsival vezetek egy 34kw-os motort és megállít a rendő ????? mire számithatnék ???
Robogónál hány km/h átlépésér veszik el a jogsit?
Szia davidwrc!

Rád is igaz amit tyütyünek írtam csak nem adás-vételi miatt, hanem vámpapír miatt.
Tyütyü!

Minden azon múlik, hogy mennyire zavarod a város vagy falu nyugalmát és ezért mennyire szúrod a rendőrök szemét. Ha egy jelentéktelen kis pont vagy, tehát nem csinálsz semmi kirívót, akkor nem nagyon fognak szívatni. Ha balhézol, városba száguldozol, akkor kikereshetik a dolgokat a motor tipussal kapcsolatban, vagy aki hozzáértő (pl.: én nem) az ránézésre megmondja, akár alkatrészekről is, hogy ez bizony nem 50-es és akkor bukta. Ha elkaptak a kkor meg a 118-as hozzászólásban leírtak a mérvadóak + okirathamisítás az 50-es adásvételi miatt meg érvénytelen biztosítás nélküli vezetés.....
Én is csak azért nem teszem le, mert nem vagyok 16!!
Hű, de Irigylem a szüleiteket. Az én szüleim nem engedték volna, hogy jogsi nélkül járkáljak 125-össel. Csak itt mehettem vele a környékbeli utcákban. Az más dolog, hogy sokszor bemociztam a városba is, amikor faterék nem voltak otthon, de csoda, hogy nem buktam le.

Egyszerűen nem tartom korrektnek, hogy amíg én műszakira cipelem a gépet meg minden, addig ezt más rendszám nélkük mind elsunnyogja. Ezt gondolom most, de annak idején én sem akartam A1-et. (meg mondjuk nem is voltam még 16) Csak a fater miatt kellett megcsinálnom, mert csak így engedte a 125-ös gépet.


De most már örülök neki. Most leszek 18, most érettségizek, aztán mehetek korlátlan A-ra, mert 2 éves lesz az A1-em. Szóval így végiggondolva megérta a dolog.
Pohi!
Nekem van vámpapírom ami szerint 50-es a moci akkor elhiszik szerinted a rendőrök, hogy 50-es?
Pohi!
Nekem van vámpapírom ami szerint 50-es a moci akkor elhiszik szerinted a rendőrök, hogy 50-es?
Hi Pohi!

Először is köszi a reagálást!
Akkor kezdem...
A robogókat nem igazán szeretem mert kicsi a kerekük és ezért nyomom 125-sel bár ez szerintem a rendőröket nem fogja meghatni .
A motorhoz csak adás vételim van és 50-es biztosítás .
Így mekkora az esélye hogy kapok a pofámra?
És ha elkapnak akkor pénzbe ez mennyibe kerülhet nekem?(nem balesetnél , csak egy ellenörzésnél)

thx