Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

50 ccm!

Igen elvehetik és nem kibaszás csak ösztönzés a nagyobb "A" letételére . Hülyén nézne ki, ha a nagy 1000 cm3-is motorok is rendszám nélkül mászkálnának nem? Régen olyan motorok voltak amik nem mentek 40-nél többet az 50 cm+-ökre gondolok. Akkor alkották a törvényt és ezért nem kellett rá rendszám meg ilyenek. Most ez a szabályozás már elavult és szerintem hamarosan megváltozik. Kell majd a kis zümmögőkre is rendszám.
nekem csak 1!
"A"
91-es jogsi!
zotyavfr!

A vezetői engedélyben külön ki van emelve az A1 az A korl. és a nagy A. Legalább is a legújabb euróbai úniósban és agyengébbek kedvéért 3 különböző méretű motor jelképezi őket egyre nőve. Nekem mind a 3-om be van ütve.
hétfőn indul ez a1 tanfojamom
hát ha a1 ed vana,akk az 125ccm ig jó..
elég logikus,h nem mehecc 250essel,max ha a1 papírokkal van,de iet még nemnagyon láttam
huhh,nagyon fellendítette pohi ezt a topicot..
vki kérdezte a rendszám témát,én at hallottam,h lerendszámoztatni 150kiló,ez monnyuk külföldi 125ös,és ott van reg adó is,ami 93k ha jól tom..az a1 jogsi 60kiló körül van,ha van már m ed,mer ak knemkell eü...
De szerintem, a josiban csak az áll, hogy "A"-kategóriás jogsi, és valami korlátozásnak a kódja. Aminek a magyarázata, denne van a jogsiban, vagy ha nincs akkor a rendőrnek van olyan kódos biszbasz. Szerintem!!!
Hi Pohi!
Lenne egy kérdésem remélem választ kapok rá. Ha nekem csak A1-es jogsim van és vezetek mondjuk egy 250-es motrot ami ugye nem nagyon fér bele az A1-be és ha megállít a rendőr akkor mi történhet ha észreveszi? Mert én már találkoztam olyan rendőrrel aki nem vette észre és azt sem tudta mi az A1? Amúgy szerencsére a motoros rendőrök rendesebbek a motorosokkal mint a sima rendőrök elnézőbbek. Szerény tapasztalataim
Ne álmodozz! elöbb lesz neked nagy A jogsid
Kösz pohi!! De ha mondjuk valaki 50ccm-es robogóval megy mondjuk 70-80-al akkor elvehetik e a jogsit, ha mondjuk az 50-es táblánál huzol el? De nem értem ha mondjuk országuton megyek ahol ugye 90km/h a sebességhatár akkor mér ne mehetnék 710-el mondjuk, tudom hogy 50-esnek a 40-a sebességkorl de ez akkora kibaszás!!! Amugy halottam hogy bevezetik azt a törvényt elvileg hogy 50ccm-es robogóval lehet a belsö sávba menni, meg valami olyat is hogy március 1-töl "M"-es jogsival lehet majd 125-öst vezetni, de ezek nem biztos infók!!
huhhúúú,maj holna pvisszaolvasok,most mek,minyá kelek,suli...
Dehogynem és ha elkapnak mindenért feljelentenek . Az, hogy mit szabad és mi hogy oldódik meg azt ti is tudjátok, hogy két külön dolog . Nem ilyen kis dolgokra gondoltam az üldözés dologban.....nagyobbakra
Ajkáról-Sárbogárdra elég nehézkes hazatolni, de jobb mint a bünti!
Szóval, ha integetnek az út szélén én meg nem állok meg, akkor nem jönnek utánam?
Hát az ügyészek szerint így van Oldpiet, ahogy te mondod sajnos
Megyek aludni sziasztok mindenki. 5.30-óta felvagyok, melóztam, majd holnap reggel leszek vagyis inkább délelőtt
Vagy ugy van mint a cowboyoknál ha lőnek akkor visszalöhetsz
okok, semmi gáz! mindenben a rend őre sem lehet a szolgálatunkban! amúgy sztem lassan fizetést kapsz a sok válaszért, vagy felvesznek alkalmazottnak ide
Nyurga!

Feljelentésél természetesen számít, hány éves vagy, meg még egy csomó dolog. pl: tanuló-munkás-munkanélküli vagy e, gyerekek száma, kereset, voltál e már feljelentve ilyenek.... Én pl. csak hazazavarnálak tolva a motort
1000 cm3

Sajna nem tudom, egy műszakiztatót (autószerelőt, motorszerelőt)kérdezz meg.....nem az én szakterületem .
SleepyOne!

Üldözés közben le lehet szorítani az autót, útzárat lehet elé kihúzni. Na ez itthon megszünt, mert az autó drága így is ami van nem tudja fenntartani a rendőrség pl.:amik most jöttek új oktáviák nem mehetünk vel mert 90.000 km után vissza kell adni vagy 3 év. Ha mennénk vele 8 hónap alatt de max. egy év beleudrana a 90.000 és szia autó. Így áll a garázsba vagy a parancsnok gurul vele neha 1 kört, hogy lássák azért nekünk ilyen is van . Az útzár meg azért mert veszélyes, beszarok

A lőfegyverhasználat meg bonyolult nagyon, mert csak azzal szemben használható aki elkövette a "dolgot", de ha már van mellette "ártatlan" utas akkor azt nem veszélyeztetheted, mert ha felborulnak pl. és meghal az utas akkor rád verik a balhét mint állat. Tehát ilyen esetben a fegyver van is meg nincs is de inkább nincs
Pohi

Az számít, hogy az illető hány éves?
Úgyértem, elnézőbbek egy 27 évessel, mint egy 15 évessel 125/50 ügyben?
Te az lennél?
és mennyibe fáj maga a vizsga?? úgy mindennel együtt! bár ha nemtudod nem gáz! de azért jó lenne!
1000 cm3!

Ha itthon vetted, és műszakilag megfelelő akkor bármilyen öreg is leműszakiztathatod .
Kintről, hogy mi a korlát azt nem tudom az már Vámos dolog .
Követés és üldözés között mi a különbség? Ha követnek, akkor mondjuk ha 30al megyek, akkor ők is 30al? Meg ezt a fegyverhasználat dolgot se értem igazán,h mit kell ennyit vizsgálódni rajta. Azért van,hogy használják. Meg gondolom elötte rendes pszihés vizsgálaton megy át a rendőr. Mind1...
Egyébként Pohinak a 156- ban leírt soraival nagymértékben egyetértek