Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha csak azt el tudnánk érni,hogy hétfőn meggyulladjon náluk a vonal, annak már egy kicsit örülnék.Hameg kedden kijönne valami új rendelet,vagy valami értelmes tájékoztató, annak meg nagyon.
Most már nem vagyok róla meggyőződve.
Hétfőn a Nemzeti közlekedési hatóság Járművezető Vizsgáztatási és Után képzési Osztály​-t fogom felhívni!

Ők már csak tudják!
Azt meg én szeretném tudni.
Hát ez szép!
Ha ők se tudják akkor ki tudja a választ?!
Egy cipőben járunk.
2éve megvan az Ak-m nagy A-ra szeretnék menni és utána telefonáltam

3oktatóbol kettő azt mondta mindenből ujra kell vizsgáznom( KRESZ, Rutin, Forgalom)
1 mondta azt csak h rutin meg forgalmi vizsga kell csak tehár különbözet

most akkor ez hogy van?
Igen.
sziasztok, újonnan lerakott A korlátlan jogsival igaz, hogy nem szállíthatok 2ik személyt a 600cm3 motoron? (első jogsi)
ha elkapnak mennyit fizetek?
A jelenlegi állás:
Autósiskola: Nem tudnak semmit választ várnak egy csomó helyről
NKH somogy megye:Ők sem tudnak biztosan semmit.
Nkh Fejér megye:Telefonáljak 13.-a után,hátha addigra tudnak valamit.
Unokatesóm miskolcon oktat,bement a borsodi NKH-hoz ők még szintén nem tudnak semmit.
Fölb@sztam magam,és motoroztam egy jót.
Dehogy nem!
Ez csak azt írja le h akkor mehetsz A korlátlanra ha az alábbi feltételek közül az egyik teljesül! ( ha jól értelmezem )

Van 2 év A1 vagy AK akkor különbözetit tehetsz!
De mondom a legjobb ha telefonálsz 1-2 oktatónak azok megmondják a frankót!
Én is ezt tettem ők csak tudják!
Ezek szerint semmilyen külömbözeti vizsga nem kell?
Ha esetleg nem elég bonyolult, megtalálható az egész szöveg itt: http://www.njt.hu/cgi_bin/njt_...
ha a gépjárművezető legalább két éve rendelkezik „A” korlátozott kategóriára vagy „A1” alkategóriára jogosító érvényes engedéllyel.

a) aki legalább két éve rendelkezik „A korlátozott” kategóriába vagy „A1” alkategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, valamint annak,

b) aki a 21. életévét betöltötte, és külön vizsgát tett a kategóriára jellemző vezetői jártasságáról és magatartásáról.


Szerintem egyértelmű!
Különösen az életkori feltételek 7-es pontja, és a jártassági feltételek 1/a. pontja szorul némi magyarázatra .
Na ezt most találtam,de nem egészen értem:

6. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez

Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

I. Életkori feltételek

1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármű vezetésére.

2. 16. életév az „A1” alkategóriába tartozó gépjármű, a „T” és a „K” kategóriába tartozó jármű vezetésére.

3. 17. életév a „B” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére.

4. 18. életév az „A” korlátozott, a „C”, „C1”, „B+E”, „C+E” és a „C1+E” kategóriába (al-, kombinált kategóriába) tartozó gépjármű vezetésére.

5. 20. életév a „V” kategóriában és a „TR” kategóriában a jármű vezetésére.

6. 21. életév a „D”, „D1”, „D+E”, „D1+E” kategóriába (al-, kombinált kategóriába) tartozó gépjármű vezetésére.

7. 21. életév az „A” kategóriába tartozó, teljesítmény korlátozás nélküli motorkerékpár vezetésére. A vezetési jogosultság 18. életév betöltésétől bejegyezhető, ha a gépjárművezető legalább két éve rendelkezik „A” korlátozott kategóriára vagy „A1” alkategóriára jogosító érvényes engedéllyel.

8. „D” kategóriába vagy a „D1” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító engedély, kizárólag a Magyar Honvédség kezelésében lévő autóbuszok belföldön történő vezetésére való korlátozással, a 18. életév betöltésétől is kiadható, amennyiben a járművezető a „D1” alkategória megszerzése esetén már „B” kategóriára érvényes bejegyzéssel, továbbá „D” kategória megszerzése esetén „B” és „C” kategóriára érvényes bejegyzésekkel rendelkezik. A vezetői engedélybe bejegyzett korlátozást a 21. életév betöltése után kérelemre a vezetői engedély cseréjével törölni kell.


II. Jártassági feltételek

1. Teljesítménykorlátozás nélküli „A” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni,

a) aki legalább két éve rendelkezik „A korlátozott” kategóriába vagy „A1” alkategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, valamint annak,

b) aki a 21. életévét betöltötte, és külön vizsgát tett a kategóriára jellemző vezetői jártasságáról és magatartásáról.

2. A „C” kategóriába, a „C1”, „D1” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „B” kategóriába tartozó járművek vezetésére érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik.

3. A „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „C” kategóriába érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik.

4. Kombinált kategóriára jogosító bejegyzés csak annak a személynek érvényesíthető, aki már jogosult a vonó gépjármű vezetésére.

4.1. A „C1” alkategóriával megszerzett „E” kombinált kategória érvényes a „B” kategóriához és a „D1” alkategóriához.

4.2. A „D1” alkategóriával megszerzett „E” kombinált kategória érvényes a „B” kategóriához.

4.3. A „C” kategóriával megszerzett „E” kombinált kategória érvényes mindazon kategóriákhoz, alkategóriákhoz, amelyek a vezetői engedélyben érvényesítve vannak.

4.4. A „D” kategóriával megszerzett „E” kombinált kategória érvényes a „B” kategóriához és a „D1” alkategóriához.

4.5. A jártassági feltételek teljesítésének kell tekinteni azt az esetet is, ha a járművezető a feltételül szabott járműkategóriára érvényes vizsgával rendelkezik.
Motoros oktató mondta h lehet menni! Ha ő hazudott akkor én is hazudok!
Ha kételyed van akkor hívj fel vagy keres meg személyesen 1-2 oktató irodát!
Na akkor mégegyszer.36 vagyok 2004 óta korl. jogsim van.Még tavaly jelentkeztem külömbözeti vizsgára,csak már nem kaptam időpontot.Ilyenkor mi van?Kérem csak az írjon választ, aki tudja a tutit.
Akkor félretájékoztattak az oktatóirodában is?
Pedig kezdtem már örülni..
"A" korlátozás nélkül 21 éves kortól
(elméleti tanfolyam- és vizsgakötelezettség nélkül) Motorkerékpár vezetésére jogosít, 1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival.
Üdv!

A1 vagy Akorl 1 évnél frissebb jogsival csak akkor mehetsz A korlátlanra ha betöltötted a 21-et! ennek nézz utána!
Mehetsz különbözetire..de neked kell KRESZ vizsga, rutin és forgalom is.
Tehát ha túl vagyok a 2 éven márpedig túl vagyok, ugyanúgy mehetek külömbözeti vizsgára, mint a tavalyi gyakorlatban?
Üdv!
Olvasom a legutóbbi hozzászólásokat, így úgy érzem nekem is hozzá kell szólnom:
Van egy új jogszabály ami szerint annak akinek 1 évnél frissebb az A1 vagy Akorl. jogsija nem kell megvárnia a 2 év "gyakorlati időt" hanem mehet most is A korlátlanra..KRESZ vizsga sem kell..mindössze 4 óra rutin és 6 óra város.
Tegnap voltam bent egy oktatóiskolánál és ott mondták, szóval ennek lehet valami valóságalapja,nem?
Üdv.
sziasztok!tudna nekem valami infot szolgáltatni erröl a B-s jogsival vezethetö 125 ccmes dologrol? mennyibe kerül? hogy lehet elkezdeni mennyi idö? elöre is köszi!